Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

yatan

celkom zaujmavy film a ako film plynie je stale lepsi a lepsi..Sean Penn nezaprie svoj talent a Pacino mi pride az moc podobny (a aj ine detajly vo filme) ako bol v Scarface..Neviem cim to je ale ani dojimavy pribeh a krasna Penelope ma nedokazu zbavit pocitu ze skoro vsetky gangsterky Al Pacina su proste o triednu nizsie ako DeNirove..je to vyborny herec a velmi dobry film, ale nie je to film ku ktoremu si clovek vytvori vztah ako si vytvori k Goodfellas alebo Casinu a ku ktoremu sa chce znovu vraciat..dobry film ktory neni nicim vynimocny. 8/10 ()

p.i.t.b.u.l

Tak tento film se rozhodně povedl. Pokud je to dobře natočené, tak mafiáni, drogy, kluby, špinavé peníze, korupce je prostě téma, které neomrzí. Vzpomeňme si na Kmotra, Neúplatné, Veřejné nepřátele, amerického gangstera, Scarface a jiné. Jediná výtka k celému filmu je jeho délka. Možná kdyby to o trochu zkrátili bylo by to ještě lepší. Ale upřímně nevím kde, nebo co by se dalo zkrátit. Bavilo mně to více než Kmotr, Al Pacino zde hraje výborně, stejně tak i Sean Penn, kterého jsem poznal díky "skvělému zamaskování" až někdy v půlce filmu. :-D Navíc vzhledem k tomu, kdy byl tento film natočený, musím říct, že smekám před tvůrci s jakou brilantností film vytvořili. A snad poprvé mně mrzelo, že kladný "záporák" umře. Tento film by prostě neměl chybět ve vaši sbírce a já nemůžu jinak než vřele doporučit. ()

gotham

Dnes již kultovní gangsterské drama od Briana De Palmy, který se znovu sešel s Alem Pacinem a po Zjizvené tváři vytvořili další nesmrtelný film. Pacino zde hraje narozdíl od Tonyho Montany civilnějšího, přátelštějšího a lidštějšího drogového překupníka a zločince, který se po propuštění z vězení rozhodl, že končí s tímto životem za hranicí zákona a začne žít jako běžný člověk. Zbavit se však všech starých známých je obtížné, a jak nám ukazuje Carlitova cesta, přímo nemožné. Přes všechnu snahu se Carlito pořád pohybuje na hraně zákona, což má za následek zdrcující vyvrcholení. 90% ()

Honzus

Viděl jsem Carlitovu cestu pár dní po shlédnutí Zjizvené tváře a zdá se mi až neuvěřitelné, jak jeden a ten samý herec dokáže ztvárnit odporného, megalomanského parchanta stejně přesvědčivě jako tohohle nikoliv nevinného, ale rovného a životem poučeného exmafiána, který netouží po ničem jiném, než aby mu všichni dali pokoj. Stejně tak je obdivuhodné, jak přirozeně a nenásilně se v tomhle filmu prolíná drsná gangsterka s něžnou romantikou a společně ústí v emotivní a dojemný závěr. Bezchybný film. ()

Phex

Na to jakou to má stopáž je to hrozivě jednoduché. Obliba gangsterských filmů je dle mě vyšší než odpovídá jejich kvalitě. ()

rogger

Neviem prečo, ale mal som pocit, že podobne príbehy už som videl viackrát. Prišlo mi to tak klasicky mafiánsky prerozprávané o tom ako sa (ne)dostať do starých koľají, ako si to (ne)posrať so starými známymi a ako býva cesta za slušným životom tŕnistá a veľakrát zarúbaná vplyvom minulosti. Al Pacino i Sean Penn podali však herecký nadpriemer takže pridávam jednu hviezdičku navyše! Určite to oni dvaja ocenia =) ()

cromagnon

Carlito se moc snaží, aby se to všechno neposralo, jenže oni mu nedají pokoj a nedají. Ani toho moc nechce, jenom menší obnos, aby mohl vypadnout se svou vyvolenou baletkou na Bahamy. Ale to se chlapec přepočítal, minulost nám nikdo neodpáře, není na suchý zip, a tak všichni čekají, že se konečně projeví tak, jak si ho všichni pamatujou. No nebyl to žádný svatoušek, takže když jde do tuhýho, vůbec se s tím nemaže, klidně ti narve tágo do prdele, nebo ti ustřelí ksicht, je to pěkně tvrdej hajzl. Jenomže se do toho furt plete ten právnickej přizdizráč Penn, co si furt chce hrát na ostrýho hocha, takže ano, stejně se to všecko posere. Trošku jiná gangsterka, taková pomalejší. Pacino je moc příjemný, ehm, rozvážný, abych tak řekl, žádný šílený škleby jako Tony Montana. Ty dlouuhatááánský průjezdy s kamerou bez střihu třeba přes celou dýzu až do Carlitovi kanceláře jsou vážně k posrání, jak tohle někdo dokáže zorganizovat, to mi hlava nebere. Postavičky všech těch latino gangsteříků jsou krásně barevný. Krásný vizuál, lehce provařený příběh. Ale časem se k tomu určitě dokopu ještě jednou. Pro fandy gangsterek sázka na jistotu. ()

Jack.Pott

Carlitovu cestu považuji za obdobu prvního dílu trilogie Kmotr. Al Pacino rozhodně neplánuje působit v podsvětí (navzdory své minulosti, respektive rodinné tradici), ale sociální prostředí jej k roli gangstera dotlačí. Z mého pohledu je Carlitova cesta lepší než Kmotr I. ()

Darth Kedr

Výborná gangsterka, která potvrzuje, že když už se někdo jednou dostane na scestí, není cesty zpět. Ač se Al Pacino snažil vrátit do normálního života sebevíc, bohužel, marná snaha. Závěr filmu je naprosto geniální, ten mě utvrdil v plném hodnocení. ()

anticapa

Kterak hodný gangster o život přišel. Tradičně precizní Pacino, zde mu více než zdatně sekunduje Sean Penn. Kdo neviděl, o mnoho přišel. ()

elanista1

Vynimocny film robia vynimocne charaktery, v tomto filme taky bohuzial ziadny nie je. Sice nechyba nic co v ramci zanru musi byt, ale pre mna Karlitova cesta proste nie je putavym dobrodruzstvom ako by sa dalo ocakavat, aj ked scenar a zapletka su naozaj brilantne. Nemam rad ked film spoileruje zaver uz v uvodnej scene, je to uplne zbytocne a na konci sa neda prezivat osud postavy s dostatocnou vaznostou. Boli skvele momenty, pri ktorych som nedychal, ale dali sa zratat na jednej ruke, za zaverecnych 20 minut davam cistych pat hviezdiciek, ale celkovy dojem nepresiahol tri. ()

Panther49

Geniální film, který má všechno pro to, aby se stal opravdu VELKÝM - úžasný Al Pacino aka sympaťák Carlito Brigante, skvělý Sean Penn ve vedlejší roli, jehož proměna v záporáka je skvostná, no a Gail...každý hledáme takovou Gail...Obrovský spád, skvělé dialogy plné Carlitovo gangsta "mouder", výborná hudba, není co dodat!! ()

zdeci

Sympaťák, ten Pacino. Rozhodně stravitelnější jak Serpico resp. Scareface. Tu smažku s věčně napudrovaným fifákem, tedy Seana Penna, tak toho jsem fakt nepoznal - zahráno luxusně :-) ()

nikkittka

Zdaleka ne tak výjimečné,jak se povídá,ovšem pořád poctivá žánrová práce,jak je ostatně v naprosté většině případů De Palmovým zvykem.Pacino s Pennem výteční,osobně postrádám hlavně něco,co by Carlitovu cestu posunulo od obyčejné sázky na prověřenou gangsterskou jistotu ke skutečně inovativní žánrové klasice.Což mi za těch poměrně rychle ubíhajících 144 minut nebylo dáno. ()

kubilov

Nejlepší filmový mafián všech dob, Al Pacino, si po Italovi a Kubáncovi střihl i roli Portorikánského mafiána Carlita Briganteho. Spolu s Alem zde září i k nepoznání slizký Sean Penn a mistrovská režie Briana De Palmy, která se zase po nějakých flopech rovná té, jakou předváděl třeba ve Scarface. Carlitova cesta je gangsterka, která je poněkud v pozadí oproti těm nejprovařenějším klenotům, což jí však v jistém způsobu i nahrává. Hlavní hrdina jde totiž cestou jakéhosi antigangstera a snaží se tak z té škatulky vymanit a živit se poctivě, čemuž brání jednak lidé okolo něho, tak i samotná jeho minulost, která ho každým dnem více dohání. Kvalitu celého filmu na závěr ještě podtrhuje dokonalá poslední přestřelka na Grand Central, která je perfektně zrežírována, zahrána a nechybí jí ani pěkně hustá atmosféra s naprosto zdrcujícím koncem. ()

silak_xup

Hey, remember me? Ano, je to fakt dlouhá a místy táhnoucí se gangsterka, ale tady všechno tak zapadá, že je ta stopáž akorát. Opravdu dobrej film! ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016