Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Thrain

Celkově vzato je Sirotčinec takovým lepším průměrem mezi horory. Film se po nemastném začátku plynule rozjíždí a navozuje pěknou mrazivější atmosférku s vypointovaným závěrem. K tomu je zde pár (2-3) lepších lekaček s JEDNOU, u které jsem s sebou cukl už ani ne tak kvůli ní, jako kvůli tomu, že vedle mě nadskočili pánové Shimitz s Jekorkem skoro metr nad sedadlo ;-) A teď negativa. Asi největším je místy příliš dlouhý, rozvláčnější až nudný děj. O originalitě se taky zrovna mluvit nedá. Proto slušných 70% ()

haWranka

Belén Rueda předvedla skvělej výkon. A ta hudba...Musím přiznat, že mi chvílema běhal mráz po zádech, ale zase na druhou stranu jsem čekala něco mírně hrůzostrašnějšího z toho co mi lidi okolo vyprávěli. Navíc mi vcelku vadil ten konec, působil několikrát natahovaně. Jsou to ovšem silnější 3* ()

ecis

Cely film som dumal, kde som to uz videl. Aaa, predsa Los Otros. Tam cela pointa filmu bola zrezirovana s citom a poctivostou. Oproti tomu, v Orfanate prva polovica filmu ma vtiahla do deja svojim tajomstvom a atmosferou, potom moje napatie cim dalej tym viac opadavalo a nakoniec som ostal sklamany a lahostajny ku vyrieseniu celeho pribehu. Vsetko mi to pripadalo neskutocne profesorsky natocene (kamera, strih). Chybal mi prave "duch" filmu (napatie, strach - a ze vraj horor), prebyvali mi detaily uz tolkokrat videne (sirotinec, majak za oknom, smiesne masky...). Velke plus, ktore musim vyzdvihnut, bolo herecke obsadenie - najma namieru site vedlajsie postavy a postavicky. ()

Jeanecek

Tento horor řadím rozhodně do svého hororového top10. Posledních několik záběrů a možná i obrazů nebylo třeba, ale nijak mě jejich přitomnost neurážela. Žánrově skvělý film. ()

Tamten

Tento "horor" je ve skutečnosti zmatené pobíhání bláznivé matky trpící halucinacemi po velkém domě, které není ani děsivé, ani napínavé. ()

R!ngoSt!x

V tomhle filmu jde spíše o budování atmosféry než lekání. Za celých 100min jsem se lekl jen jednou a celý film jsem čekal co z toho vyleze. Dočkal jsem se vysvětlení, pak jsem opět nechápal a poslední minuta zachránila dvě hvězdičky. Asi jsem měl velké očekávání dle hodnocení. ()

criticson

Výborné uplatnění staré dobré duchařiny,která stojí pouze na hlavní herečce,zvůcích domu s minulostí, a pěti dětech,kteří hrajou zatraceně napjatou hru. Atmosféru s Belén Reudao podtrhuje fantasticky špinavá stylizace a bohužel,režisérského debutanta přebíjí jméno Guilerma Del Tora,jehož Princ bez království je až na to prostředí na chlup stejný se Sirotčincem. Dějově nic nového,ale zpracováním za pět! ()

zberatel

Dobry film pred spanim :-)..cakal som temnejsiu a desivejsiu atmosferu ktora by ma udrzala v napeti po celu dobu,viac lakaciek...,ale hlavna hrdinka hra vynikajuco,kamera je skvela,hudba krasne doplna k jednotlive zabery..a koniec,pointa tak trochu ocakavana zo skvelym racionalnym vysvetlenim ale predsa len mu nieco chybalo... ()

BLabaKAn

Španělové s Mexikány to teda pěkně rozjeli. Nepočitejte s litry krve ani nějakými příšerkami apod. Jde o film, který je postaven na solidním příběhu s napínavou atmosférou. Co se tyče zvuku, tak ten fakt nahání hrůzu. Protože jak už je řečeno v prních sekundách filmu - Raz, dva, tři - Pozor dej si! To už o něčem svědčí. ()

BLADER

Ťažko sa tento film opisuje bez toho, aby som niečo neprezradil. Ale budem sa snažiť nič dôležité nepovedať: takže, rozhodne je to kvalitný film, ktorého scenár a prevedenie dokáže zaujať, v tomto majú filmári u mňa plus. Čo sa ale už tak veľmi nepodarilo, je tempo, ktoré dosť kolíše. Je to také všelijaké, ale väčšinu času si film buduje pomaly napätie, až príde koniec, ktorý je... nepoviem, treba vidieť! ()

Louie

Mix všeho možného od provařených duchařinek až po lásku k Elm street. Takže tři za povedenou atmosféru a partičku kolem Geraldine Chaplin... ()

Zevon

Mé srdce baží po slušné porci strachu. Nějak mi však potoky krve neladí. Nevím, jestli jsem s přibývajícími kily, léty a počtem vypitých piv otupěl natolik, že se bojím po cestě z hospody pouze mumie, nebo mne na jihu kousla nějaká jedovatá moucha či co. Faktem však je, že se mi prdel nestahuje při pohledu na maníka s motorovou pilou a brankářskou maskou, ani na stopadesátikilového, tetovaného, dvoumetrového pašeráka narkotik v souvislosti se společnou dovolenou v I. NPV. Některých životních zkušeností jsem byl holt ušetřen a myslím, že jsem spokojen, že to tak je. Opak je o to více drásavější, nepoznané citlivější a neviděné stresující. Fandím takovýmto počinům, kdy po uvedeném snímku si musíte béčkovou produkci promítnout v závěru na uklidnění, jinak prostě spát nebudete. ()

ER

Temná minulost vás dostane a můžete se schovávat třeba na kraj světa nebo do sirotčince. Poctivý duchařský thriller se skvělým hereckým výkonem hlavní protagonistky a potěšila i cameo role G.CHaplinové. Jediným výrazným nedostatkem filmu je až okatá inspirace různých thrillerových motivů.Na druhou stranu řemeslně zvládnuté je jejich spojení do celku. K čtvrté hvězdičce chybí málo, stačilo ubrat nějakou tu duchařskou scénu a více se věnovat psychickému projevu hlavní postavy, jenž dokázala dotvářet děsivější atmosféru i bez různých "jukavých"scén.. ()

Adrushka

Přemýšlela jsem, kterým slovem bych Sirotčinec vystihla. Nakonec mě napadlo jenom slovo zajímavý. Asi jsem se na něj dívala s moc velkým očekáváním. Nedá se říct, že by se do určité míry nesplnilo, ale mráz pozádech mi začal přejíždět, až když si s nimi Laura začala hrát:-) Což už pro mě bylo trochu pozdě. Ale mám takové duchařské horory ráda, tak mu dávám pěkné 3 a půl hvězdičky. ()

E lan

Nemám rád horory, přesto se na ně dívám. Občas mají opravdu vynikající námět. A toto je jeden z nich. Už jméno producenta (Del Torro) je zárukou kvality. Výborný příběh, super herecké výkony, jen kdyby to nebyl horor ale thriller, to by bylo! ()

Karmin

Jestli se stejně jako já bojíte u duchařských hororů, tak tenhle zaplaťpánbůh nechává alespoň malou šanci víře, že to všechno jsou jen náhody a halucinace a že tam vlastně žádné mrtvé děti nepobíhají a nehrají si na "Raz, dva, tři.." Jenom samoná ta scéna s touhle hrou v temném domě mi přivodila málem infarkt a to přitom je úplně jasné, co od ní může čekat. ()

Zoltarr

Vynikajíci film, ktery zahýbal myma emocema a byl to pro mě tím pádem zážitek.První horor u kterého sem ukápnul i slzu. Sice slabší začátek, ale pak dokonale propracovana věc z dech beroucím závěrem. Můžu jen doporučit. ()

gemi

Nenazval bych to přímo hororem, spíš mysteriózním thrillerem. Oceňuji absenci laciných lekaček, jen škoda toho lehce hallmarkovského looku. Trošku temnější hudby, méně romantických záběrů a byla by to čtyřka jako vyšitá. ()

haroska

Po strašně dlouhé době horor pořádná duchařina a ne tuny krve tekoucí z obrazovky.U mě fungoval sirotčinec perfektně.Ponurá atmosféra,příchuť tajemství,mrtvolky dětí a pár nečekaných zvratů.Zkrátka a jednoduše,bála jsem se.Možná to je tím,že jsem film shlédla ve španělštině,ve které má ještě více "mistery" hrozivé atmosféry. ()

fililipekk

Pro mě průměr, i když je pravda, že o malinko lepší. Napětí aby člověk pohledal. Kde bylo??? Hodnocení 76% nevím,nevím. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze