Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

jakobin22

Španělé to prostě umí. Dostal jsem se k tomuto snímku až dlouhou dobu po jeho vzniku a stejně jako mě v nedávné době velmi příjemně překvapila La Cara oculta od Andrés Baiz,i když z jiného soudku, je tento sníme především o vykreslení atmosféry a nevšedním diváckém zážitku. ()

MartinReno

Srotinec bol typický horor,nevybočujúci a neprekvapujúci ničím novým.Podobné ako Tí druhí,či Silent Hill.Možno som len nenatrafil na svoj žáner,tak preto dávam 3 frčky.Duchárske,uškriekané dveroplesky ma už nejak neberú. ()

Veju007

Horor? Určitě ne, ale s tím mysterióznem souhlas. Film mě ze začátku trochu nudil, ale ten konec opravdu stál za to. ()

benqsiemens

Moc pěkná, mrazivá a kurva dobře natočená pohádka. Co k tomu dodat, španěláci prostě uměj točit horory, se nedá svítit! ()

santosz

Kdyby raději štáb věnoval peníze, které šly na tento film nějakému opravdovému sirotčinci, udělal by mnohem lépe pro sebe i celé lidstvo. ()

BlackMesa

Silný film o matce, která prožívá ten nejstrašidelnější horor. Žádné potoky krve, žádné vnitřnosti jen strach. A Belén Rueda dokázala pro svoji postavu získat soucit, který zaslouží. ()

Sakikura

I když o sobě musím na rovinu přiznat, že jsem strašpytel a na horory se dívám většinou jenom s dvěma a více lidmi , z toho polovinu filmu ani nevidím, protože mám hlavu věčně zabořenou do polštáře. Nicméně, tenhle horor mě hodně zaujal, celou dobu jsem od něj neodlepila oči ani když jsem měla nahnáno. Sirotčinec jasně dokazuje, že kvalitní horor nepotřebuje ke slávě litry krve, létajících končetin a nechutného mučení. Příběh je napínavý, citlivý a strašidla nejsou vyloženě krvelačné bestie, které se vám snaží ublížit a samy vlastně neví proč. Pro mě jeden z nejlepších hororů. ()

NikaIn

Nie je to typicky horor skor mysteriozne drama ktore sa pohra z vasou psychikou.Nebojim sa ani pri hororoch ale tu ma zamrazilo,hlavne ked vyklepkavala riekanku.Malo to hlavu aj patu,super hudba,tajomny dom,uzasne herecke vykony,dokonaly scenar.K pozretiu tochto filmu ma inspiroval film Nic nas nerozdeli pod reziou Bayona.Tak tento chlap sa fakt vie zahrat s pocitmi divakov.Priebeh filmu mi dal mrazenie a zatajeny dych,pred koncom slzy a uplny koniec rozpacity usmev cez plac.A idem siahnut po dalsom jeho kusku,lebo je to pan reziser. ()

Desmond04

Rozhodně zajímavě pojatý španělský horor, ačkoliv by se dalo hovořit o tom, že zpočátku mě zklamal a sliboval jsem si od něj víc, tak závěrečné rozuzlení můj zprvu zklamaný dojem napravilo. Jak už jsem poznamenal, úvod byl vláčný a pořádné grády to dostalo až se španělským nástupcem Warrenových a jejich duchařskou seancí. Od té doby se mě snímek opravdu bavil a nejednou jsem se dokonce přistihl s pusou otevřenou dokořán. Závěrečná pětiminutovka..Amazing! ()

Saxos

Duchové nejsou, ale tohle byla dobrá duchařina. Přitom jednoduché. Laura se nám upnula ke svému snu, vytvořit nový domov pro děti, práce hodně, tak trochu začala zanedbávat svého adoptovaného synka. Najít ho pak po skoro roce a ještě ve sklepení domu mělo jasný následek jeho následováním. Klady: dobře zpracováno, nic nepřehnaného, vše logické, dokonce i zobání farmak a i s přezobáním. ()

hony23

Klasická duchařina, která má několik opravdu dobrých okamžiků i solidní zápletku. Ale že by mě to chytilo a nepustilo, to bohužel ne, těch hluchých míst tam bylo také dost. ()

Lukys

Dobře zrežírovaný horor, dobře vykreslená atmosféra, dobře zahrané postavy, dobře zvládnutá kamera...tak co je špatně? Na první pohled nic, ale filmu chybí něco odvážného a originálnějšího, aby se z dobrého vyhrabal na skvělé a famózní. Fajn podívaná, která neurazí a nenadchne. SCÉNÁŘ 4/5. POSTAVY 4/5. VIZUÁL 3/5. HUDBA 4/5 = Když si 10x pustíte V zajetí démonů, dostanete 10x lepší zážitek. ()

MrKrahujec

Tenhle horror je tak krásně klasický, až mi připomněl starou dobrou tradici E.A. Poea, H.P. Lovecrafta a především a hlavně obou Jamesů (i když údajně nebyli spřízněni), tedy Montague Rhodese Jamese a Henryho Jamese; obzvlášť na něj a na jeho brilantní knihu "Utažení šroubu" jsem si vzpomněl tak často, až se mě zmocnilo podezření, nejde-li o její zfilmování. To se sice samozřejmě nepotvrdilo, ale úroveň, řekl bych, zůstala srovnána. ()

Marauder

Máloktorý film si podľa mňa dokáže udržať atmosféru napätia až do konca. A spraviť to tak že koniec bol mix všetkých možných pocitov a výsledok bol fantastický a nie zbytočné romantický ako takmer každý americký film. Pre niekoho ten koniec mohol byť smutný pre iného krásny ale za mňa perfektný. Ani celkovému dejú nechýbalo napätie ani zimomriavky. A je paráda že kdekoľvek má Guillermo del Toro nejaký kus roboty tak to za niečo stojí. Toto bola paráda sledovať od začiatku až po koniec. 95/100 ()

Brenda.Ch

A já jsem si porochnila ! Po delší době opět velmi zdařilý horror, který jsem ocenila až do samotného pěkně vypointovaného konce a dokonce jsem si pobrečela. Tvůrci ani tak nechtěli strašit, jako přednést lyrikou protkaný příběh jedné strašné události z minulosti, jedné strašné události ze současnosti a jedné dámy s velkým srdcem, která pocházela ze sirotčince a jen šťastná náhoda jí uchránila před hrozným osudem...a možná to byl ten znetvořený kluk, kterého si nosila v tom dětském srdíčku a donutil jí v dospělosti pomáhat dětem, jakoby v podvědomí chtěla napravit to, co se v sirotčinci stalo až po jejím odchodu - i tuto rovinu jsem tam našla, miluji filmy, se kterými se dá pracovat v mnoha rovinách a některé věci, ať už to tvůrci zamýšleli, či ne, člověku postupně dojdou až na samém konci nebo až po skončení filmu. Všechno do sebe zapadalo a nádherně vrcholilo. Oceňuji i to, že se tvůrci nepustili cestou co nejvíce šokovat, stačily náznaky tam, kde by v jiném horroru předložili celou brutální scénu pro potěšení zvráceného diváka. A tak mi zůstal jen dobrý pocit z výborně zpracovaného horroru a nikoliv několik dní trvající noční můry, jak se mi to u horroru s dětmi stává...80 % ()

Karbos

Dosti zajímavý "horor", spíše bych ho označil za mysteriózní drama. Má slabší začátek ale později příjemné překvapí. Je ve švech směrech umírněný ale o to více pak u některých scén umocňuje zážitek. Osobně patřím do té půlku co zvolený konec hodnotí kladně. Je fajn z mála udělat hodně a tady se to povedlo....btw poslední scéna kdy týpek neurčité naznačuje že někoho vidí ve dveřích místnosti.........................by si zasloužila vysvětlení :)) **** ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze