Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Nepi

Nejpovedenější a neroztomilejší Pixarovka vůbec. Futuristická vize autorů je dokonalá, ale ještě dokonalejší jsou výrazové prostředky robůtka Wall-e a moderní Eve. ()

Almásy

uzasne mila, nevtierava rozpravka, ktora rozosmeje dojme a nauci ze triedme odpad, stravujme sa zdravo a ze svaby nezabije ani pokrocila technika... svine. ()

Blackberry

Presne tak. Patrím k tým, čo považujú Wall-E za to lepšie než Ratatouille. K Ratatouille sa už nemá význam vyjadrovať, aj tak oba vyhrajú (vyhrali) Oskara. Aj to svedčí o tom, že sú oba pekné. Wall-E má však viac posolstiev, iné prevedenie ako mnoho iných (koľko viet by sme narátali ?), víziu budúcnosti, ktorá je naprosto geniálna aj so všetkými technicko-grafickými detailami, takže Pixar si u mňa opäť podvihol latku, ktorá od Monsters mierne poklesávala. ()

Ludivitto

Ekologická agitka? A co je na tom špatného? Wall-E je úžasnej film, který bych s klidným srdcem pustil svému dítěti. A o to přece jde, no ne? ()

jenik71

Pěkné, ale určitě jsem čekal lepší příběh. V úctě se ale skláním před všemi animátory, kteří dokáží na počítačích opravdu neuvěřitelné kousky. Vyjádřit na robotech emoce, jako je radost, smutek a city vůbec, je skutečně obdivuhodné. Po technické stránce není absolutně co řešit. Kdo někdy přičichnul k počítačové animaci, určitě pochopí... Více se mi však z novodobějších animovaných filmů líbil třeba Ratatouille nebo Auta. ()

Wbcko

Roztomilý, rodiný film o robotovi, co to se svou láskou myslí upřímněji víc než Standa Gross a je tak přesvědčivý, že mu to budete věřit. V některých fázích filmu jsem se přistihl, jak musím sám sobě říkat, že je to jen robot a že je to vlastně celé jen jako, abych potlačil slzičku v oku:) ()

manonfire

Část odehrávající se na zemi, byla i přes Wall-iho osamocení příjemně milá. Naopak příběh vesmírné lodi byl nepříliš invenční, raději ho tvůrci zabalili do přehnaně bumbrlíčkovské nadsázky. Onen návrat lidstva na zem byl příliš naivní a jednoduchý, stejně jako celá vize a předešlá geneze odchodu a vývoje ve vesmíru. Film soustředil-li se na dva robůtky těžil z roztomilosti, ale pokusy o moralizování skrze ekologické uvědomění si, nebyly tak nenásilné a přirozené, jak by chtěly. 60% ()

jefff

VALL-I je rozhodně hodně zajímavý animák, který nad ostatními ční krásným a inteligentním příběhem. Trošku mi vadilo až přílišné tlačení na pilu v dojemných scénách. Celkově vzato je to oddychovka na jedno zkouknutí. ()

MissyRock

Nejkrásnější pohádka, nejkrásnější animák dnešní doby. Jsem příjemně překvapena jak jednoduše a nenáročně příběh plynul. Jak bylo všechno takové milé, ale nenucené. Takhle si já prosím pěkně představuji film pro rodinu. Každý si zde najde to svoje. Já si to taky našla... ''Wolíííííííí'' ''Éééééva'' :)) ()

giovanni3

Výborná animovaná podívaná od začátku do konce s fůrou nápadů a legrace, která lze i beze slov. Scénář o sbližování robotů dle starého filmu (projížďky s neaktivní Evou, opečovávání, atd..) je pevná základ na který se napojuje snaha lidstva o návrat na Zemi (a jak velkého/pohodlného lidstva). I bokové postavy robotů jsou velmi zábavné, ale prim mezi nimi hraje jednoznačně čistící robot a jeho Sisyfovská práce s VALL-Im. Velká spokojenost a jasných 5z5. ()

Ironfood

WALL-I je po vizuální stránce takový roztomile zábavný, bohužel má na celovečerák dost slabý děj. V podstatě ani v jednu chvíli jsem tak nebyl zvědavý, o čem to bude dál, spíš jsem si zhruba po 20 minutách říkal, že kdyby to teď skončilo, tak by to vůbec nevadilo. Ale robůtek je fajn, mohli by s ním třeba udělat nějakou sérii desetiminutových příběhů (prostě takový večerníček). ()

Melios

10 rokov prešlo a stále si myslím ,že Wall-E je najlepší film od Pixaru ,ktorý kedy spravili. Na svoju dobu veľmy nadčasový film ,ktorého myšlienka je aktuálna aj po jednom desaťročí. Len škoda ,že dvojka nikdy nevyšla a nikdy nevíjde. 100% ()

skinnee

Pridavam sa tiez. Urcite jeden z naj z animakov co som videl (anime neratam to je ina kategoria). Krasny pribeh s enviro myslienkou, plny emocii vo svete, kde su roboty citlivejsie ako my ludia. Zasol som kolko mimickych pohybov dokaze vykuzlit jeden robot pohybujuci sa len na pasoch. No neviem ci je to prave pre deti lebo na pochopenie vela veci su trosku primladi. Ale ak zachytia základ, len dobre pre ich enviro vychovu. Celkovo som sa vyborne bavil. Zatial na 4* nieco my tam chybalo ale to bude tym, ze uz mam napozerane vsetky mozne pixarovky a dreamworks. Proste uz ma to nevie odpalit. Jednu si nechavam ako rezervu na druhe pozretie:) ()

widla

Bezvadní animák! Na začátku mě mrazilo v zádech, mrakodrapy z odpadků působily velmi děsivě. Ale potom nastoupil WALL - E! Opravdový zážitek! Jenom mě lehce zamrzelo, jak rychle se kapitán lodi rozhodl pro záchranu Země. Po tom co celý život žije v luxusu by mohl déle váhat... No ale ani tak méně jak 5* nedám:-). ()

cyberhawk

Po moralistickych Autech (ktere mne osobne prisly lepsi nez toto) prichazi Pixar s dalsim filmem, ktery se v trailerech tvari jako jeden z nejlepsich filmu Pixaru, ale po shlednuti musim konstatovat, ze se jedna o obycejnou love story s ekologickym podtextem. Pokud vam jde spis o pribeh nez o spickovou pixarovskou animaci, strhnete si z hodnoceni cca 20 %. ()

Lukoboss

Kreslené (či animované - jak kdo chce) filmy vesměs nemám moc v lásce, ale tohle bylo pěkné. Přestože je to s dabingem, působilo to dobře. Pravda je, že se ve filmu skoro vůbec nemluví, takže proto byl asi dabing bez problému. Nicméně to bylo svěží, mělo to spád, člověk se u toho nenudil a to je důležité. Na závěr si nemůžu odpustit zmínit podobu hl. hrdiny s hrdinou filmu Číslo 5 žije. ()

svačinka

Animák pro děti, ok, ale proč tam jsou ke slyšení takové dětem neznámé výrazy, jako irrelevant, to nechápu:o) jinak supr, šlape to jak hodinky a moc se mi to líbilo včetně krásné hudby ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky