Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Soweek

Kam se hrabe jejich malá krysa z minulýho roku. Stanton si to musel vzít opět na starost a jde vidět, že pořád umí. Kombinace kvalitního humoru s neskutečnou romantikou a s trochou toho provokativního tématu "kam že to lidstvo vlastně spěje" si vás prostě získá. Kvalitu animace je zde zbytečné zmiňovat. Pixar se už léta drží na celosvětovém vrcholu žebříčku a jen tak z něho nespadne. ()

ZkuKol

Po Cars a Ratatouille jsem od Pixaru mnoho nečekal, ale Wall E má vše co, dělalo kvalitní pixarovky. Jednoduchý příběh lásky a na pozadí spásu lidstva, roztomilé a hřejivě lidské charaktery, akce, jemný humor, popkulturní citace, lehkou soc. kritiku, bezkonkurenční technické provedení a samozřejmě otravné morální poučení. Díky němu dostane příběh uklízeče-dobrodruha "pouhých" 90% ()

ArdathBay

Na sci-fi Pixarovku jsem se převelice těšil. Zklamání podobné jako u krysáka. Dějově snad nejslabší ze všech. Začátek na zemi je super, ovšem po přesunu na Axiom se jedná o mírný podprůměr. Avšak s geniální animací v celém filmu. Potěší pár audiovizuálních odkazů na Kubrickovu 2oo1a hlas Ripleyové jako lodi. Slabší čtyři. ()

answer

Roztomilý animáček s ekologickou vsuvkou, která mě asi nejvíc pobavila. Sám jsem nevěřil, že vzládnu hodinu a půl s pískajícími roboty. Nakonec jsem ale rozhodně nelitoval. ()

BMAJTZ

Po delsi dobe sucha zase jeden pomerne kvalitni animak ktery, ackoli se v nem mluvi naprosto minimalne, stejne dokaze uchvatitl inteligentnim humorem. ()

Rousse

Ať už v tom vidíte číslo 5, ekologickou agitku (stejně naše modrá planeta takhle dopadne, ať se vám to líbí nebo ne) nebo romantickou pohádku o zamilovaném robotovi, anebo prostě všechno tohle dohromady, nic to nezmění na faktu, že je to mimořádně vydařený animáč. Wall-E si získal nejen robotické srdce EVY:-) ()

Zemi11

Jako kdybych stál na konci odpoadní roury a ze všech záchodů českých domácností se vesele zpívalo do záchodoové mísy. Asi takový iritující zvuk měly všechny kovové přístroje s očima. Kýčovitý příbeh pro malé děti, které se spokojí s tím, že v televizi je něco animovaného. ()

Danula13

Přiznám se, že ač animaci nebylo nejspíš co vytknout, pohádka o zamilovaném robotkovi mne nijak extra nezasáhla. V několika hluchých místech jsem se vyloženě nudil. (70%) ()

mohamedsfinger

Rozhodně to není pohádka pro děti, ale film k mírnému zamyšlení nad tím kam míříme. Ale ano jsem bezcitný cynik, takže jen 4 hvězdy:-P ()

LuciusWlk

Nádherný příběh, který je zaměřený kapku ekologicky, ale to při současném stavu naši planety není vůbec naškodu :) Romance dvou robotu je krásná a Pixar má u mě další velké plus. Zpracování a animace jsou bezesporu vynikající!!! ()

Luksa

Define Dancing... nejromantičtější a nejodvážnější Pixar. A jeden z mých nejoblíbenějších. 100% ()

tempus

(SPOILERY ČASTÉ) Vynikající. Někdo to může pokládat za divný, možná neobvykle natočený, ale divný určitě ne (divný je například Happy end). Hlavně je takový začátek, který je asi z filmu nejlepší. Konečně jsem se dočkal pořádné sci-fi od Pixaru, možná dokázali překonat dosud můj nejlepší Pixar; Úžasňákovi. Na hudbu nemám nejmenší výtky. Zvlášť oceňuji umístění Also Sprach Zarathustra, protože důvod umístění ve Vesmírné odyseje je stejná (Jedinec činí průlomový krok.Tady u kapitána vesmírné lodě, doslova, plynoucí z menší gravitace a přespříliš pohodlného způsobu života po generace.). Ale celkově je druhá část slabší, a nezmění to ani, jak se dívala Eva zpětně na pobyt na Zemi po uložení žijící rostlinky v sobě (to mi něco připomíná, něco takového už jsem někdy někde vidě. Možná v A co když je to pravda?l). Další malým negativem toho to díla, je rychlost, jak se vyvíjejí vztahy na lodi (čistící robůtek bez nějakého seznámení je hned kamarádem), ale zase je moc povedené, ty velké podpalubní verze VAlli-ho. PS Kapitán měl štěstí, že jeho předci, když stavěli vesmírné plavidlo, napadlo umístit na kormidlo čudlík, vypínající automatický režim. ()

Devilian

V posledních letech nebyly pixarovky mým šálkem čaje (většinou), ale tohle mi vyrazilo dech. Prostinké, ale o to účinnější. Ano, slzička ukápla. ()

Maynard.

Ale tak jo, ale spíš jen tak na půl. Čekal sem určitě víc. Hlavně tea větší spád, páč mi to přišlo (na to že se jedná o animák) zdlouhavý a ze začátku i nezáživný. Jak se tam objevila Eva, tak se to krapet rozjelo, ale ne uplněk. Je pravda, že Wall je uplně jinačí animák, na který sem byl do teĎka zvyklý. Asi to není animák uplně pro děcka, z čehoš pramení důvod proč se mi to toliká nelíbilo :o). Oproti všem ostatním rejžovým filmům je to pro mě nejslabší. Co se mi líbilo, tak to jak v budoucnu vypadají lidé - všichni tlustý jako prasata, který nechodí po vlastních, nýbrž se necháme vozit na vozíčkách :o). Láska Walla k Evě je hezká. Sice mi teda Wall připomínal Johnyho 5, ale byl roztomilej. No, oproti chujovině, kterou sem viděl včera je tohle příjemný pokoukáníčko, který neurazí. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky