Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

rime

nejdojemnější animák co kdy byl natočen, bohužel až příliš dojemný, závěr skoro hraničí s citovým vydíráním, chyběl mě humor, vtip, všechno přebila ta (umělá) dojemnost v druhé polovině. ()

Andy.6

Wall-e je strasne roztomily, ale jeho kousky vas vydrzi bavit akorat prvni pulku filmu. Pak uz se proste zajidaji a neni jich tolik. ()

mikul

A nezapomeňte tento film ohodnotit na ČSFD, já nezapoměl:-). VALL-I střídá momenty, kdy se smějete, bavíte se a vypadá to, že to bude super animáč, ale za chvílu to zas padá do průměru. Zdálo se mě, že děj byl strašně zdlouhavý a natáhlý( a to byl možná ten hlavní problém). Jinak samotný VALL-I byl dokonalý. Tento film nepatří mezi nejlepší od pixaru, jak jsem mnohokrát slyšel, a četl, nesplnil sice moje očekávání na 100%, ale přesto to byl parádní animovaný film u kterého chvílemi nevíte, jestli je to animace, nebo skutečnost. ()

numan

Když si představím, že by se moje automatická pračka začala pokoušet místo praní o romantický vztah dejme tomu s mikrovlnným troubou a potom se mi tajně slézali v kuchyni za účelem nějakého rekreačního zástrčkového aktu.... Normální mile nablblá pohádka se žvatlajícími robůtky. Ale tak silná slova jako "dokonalost" nebo srovnávání s Vesmírnou odyseou? Kam vás vede slepá vášeň. :o))) ()

Elissabet

Kdo by řekl, že pixar udělá sci-fi, animovaný romanťák? To asi nikdo...Fakt je že Wall-Eho jsem si zamilovala už když jsem viděla první ukázku na film. Roztomilý, zvědavý, sladký (možná až moc), přátelský a zamilovaný robůtek co se za svou láskou vydá až do hlubin vesmíru...Jako čekala jsem trochu víc. Zdálo se mi to trošku přeslazené, i když vtipné, jo smála jsem se skoro půlku filmu, no taky to byla ta půlka, kde jste slyšeli 3 slova. Byla to hezká, animovaná pohádka pro děti. Pochválila bych hudbu, která byla dobrá, až na tu jednu písničku z wall-eho videokazety, ještě teď mi to zní v hlavě. Co se mi ovšem ještě líbilo byl ten mini-robot co pořád někoho pucoval :). Dávám průměr, lepší se mi to opravdu nezdálo. ()

tomas.malo

Ale áno. Boli, sú a aj budú horšie animáky ako Wall-e. Není síce dokonalý, ale poteší, pobaví a divák sa aj zasmeje. Nehovoriac o deťoch a ich hláškach "Mamiii, kúúúúp mi Wall-eho v McDonalde...". Človeka priam až prekvapí ako sa inšpirovali pretučnelou americkou populáciou, pri vytváraní ludí v kozmickej lodi :D Za to majú u mňa o * naviac :) ()

JPM

Nebudu se tady rozepisovat o všech superlativech a o tom jak to moc pěkně působí atd. Jen takový malý osobní zážitek. Při odchodu z nejmenovaného multikina se náhle z reproduktorů ozvalo: " Je právě 18:00 hodin, čas večeře...a vy si můžete vybrat z nepřeberných nabídek ... bla bla bla .... " Na chvilku se měl pocit, že mám o 100 kg více, postel co mě kamkoli doveze a čekám na virtuální rande ... :-) ()

Orbosh

Hmmm, nějak si nemůžu pomoct a musím tomu dát za tři * za dobře odvedenou profesionální práci. A proč? Zatímco dřívější filmy Pixaru stály náměty sami o sobě, tenhle animák si bere v podstatě většinu věcí z něčeho jiného a snaží se spíše promyšleně svézt na vlně oblíbenosti jiných osvědčených věcí. Jakého robota vybrat? No přece zavedený stroj z Číslo 5 žije, líbil se a má velký čočky, nad tema budou lidi určitě jihnout. A partnerka? No přece I-pod, ten je přece cool! A představitelé člověka? Samý tlusťoši, kritizování nadváhy je in! Mravokárná myšlenka? (Že by vliv Disneyho, který rád procpe podobné věci všude?) No přece ekologie, mluví se o ní naprosto všude! Pánové, že by došly nápady? Opravdu jsem se hodně těšil. A opravdu jsem byl hodně zklamán. Jinde bych byl celkem spokojený, ale Pixar se svými filmy byl zárukou výborné kvality. Jenže, časy se asi mění. Bohužel. ()

Metou

Milé. Pixar posunul animáciu tak ďaleko za čiaru, že sa zmenila na bodku. Nádherna animacia však nezachráni zbytočne naťahovaný príbeh. Škoda. ()

Auguri

První environmentální pohádka :-) . Dle mého názoru nejmilejší a zároveň nejhlubší animovaný film co jsem zatím zhlédl. Kam až může vést naše bezohlednost k okolí v naší honbě za rozvojem a ziskem? Jak hluboce může společnost zdebilizovat při rozšiřování povrchnosti a konzumu? Wall – E naznačuje odpovědi pod hlavičkou milé pohádky. Při prvním pohledu na dva robotky zcela jistě pro děti, na druhý, analizujicí pohled však i pro přemýšlivé dospělé .. ()

oceanic6

Pixar opäť boduje!!! Nádherný príbeh osamelého robota, ktorý s príchodom nového návštevníka na Zem - robotky Eve, zisťuje, čo je to nebyť sám a ako sa človek cíti keď je až po uši zaľúbený. Samotná animácia vačšinu času nekompromisne vyráža dych. Nikdy som si nemyslel, že film o robotoch môže byť taký ľudský a neuveriteľne dojímavý. Už dávno nejde o rozprávku len pre deti, množstvo scén a súvislostí pochopí len odrastenejší divák. Za posledný rok jediný animák, ktorý stoji za to :) -Jedine v týchto podmienkach prežijete. -Ja nechcem prežívať...ja chcem žiť! ()

Yeah(c)

Inteligetní pohádka o inteligentních robotech kteří navzdory odlišným úkolům ke kterým byli vytvořeny nacházejí lásku, v krásně animovaném dokonale jednoduchém příběhu, na pozadí už né tak jednoduchém Sci-Fi prostředí zabaleného do hezkého papíru, aby jej pochopila i ta nejlmadší vrstva návštěvníků, navzdory očekávání a faktu, že rodinný dojáky nejsou to nejoblíbenější jsem byl nadšen. ()

njuska

Po velmi dlouhe dobe animak, ktery me naprosto dostal. Nema cenu vyjmenovavat vsechny klady (uz je to popsano). Zkratka jen vrele doporucuju!!! ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky