Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

josmart

Mezi Pixarákama jasný vítěz. To píšu z pohledu otrlého dospěláka, kterého Nemo, Žraloci a spol. příliš neosloví. Pro mrňouse bude asi výchovný ten ekologický přesah, mně se zase líbí sci-fi kulisy. Navíc jsem někdy ke konci mezi těmi robotími zvuky postřehnul téma z Futuramy, odkazy jsou fajn. ()

Naranyan

Od začátku jsem se utvrzoval maximálně na dvou hvězdičkách. Hald si na Walla a Eve asi člověk musí maličko zvyknout. Pak už v tom lze vidět přecijenom netradiční lovestory. To je to, co tam chci vidět a vidím, jelikož na ekologické a evoluční agitky začínám být alergický na nejvyšší možnou mez. Člověk s ekologií prostě nic neudělá, to by muselo lidstvo což je v pradpostatě věci logicky vyloučené a vznikal by rozpor s další záležitostí -> evoluce (technologicko-biologická). Bráníme se tomu ? Můžeme. Je to ale jediná cesta. Otázka tedy zní, chceme se opravdu stát "vesmířany" či nikoli ?.. Kladli si stejnou otázku naši předci, když sestoupili ze stromů, nebo poprvé užili oheň pro svůj účel ? Dovlím si o tom pochybovat. Brali, akceptovali, co se naskýtá a nijak nad tím nepřemýšleli. Náš práh přemýšlivosti je samozřejmě někde úplně jinde, což ale na stavu věcí nic nemění. ()

zawa

Stačí jenom pár slov, smutného robota, který vypadá jako "Číslo 5" a máme animovaný trhák s oscarem . ()

SobikGSXR

Ikdyž animované filmy není zrovna můj žánr, tak tenhle si mě dostal od prvních pár minut, s postupem času sice nadšení opadá, ale stále ještě dosáhne na pěkné 4 *. ()

zurivymlok

Filmeček odsuzující naše chování k přírodě i náš životní styl. Tato dvě témata mi v Západní společnosti už připadají příšerně ohraná. Ovšem tento námět vytvořil dobrý prostor pro příjemnou pohádku o osamělém robotovi plnícím po staletí nekonečný úkol úklidu a Pixaři z toho vytvořili opět velice slušnou podívanou. Je vynikajicí jak dokáží z jednoduchého námětu vytřískat celý film. Vždyť např. Hledá se Nemo byl celý pouze o rybě plavající z bodu A do bodu B, což jim stačilo na vytvoření úžasné podívané. Malý robotek velmi připomínající Číslo 5 je tak nádherně zpracovaný, roztomilý a je mu dán dar emocí, které umí perfektně vyjádřit. A upřímně, jsem vždy vděčný, když mohu při sledování filmu opět tak trochu připadat jako dítě. Na druhé straně mi to občas už připadalo takové mrtvé, protože víceméně veškeré emoce a lidskost byla ve Wall-E. A tato výtka nakonec převážila misky vah na 4 hvězdičky. Přesnější hodnocení: 90 %. P.S. Jsem velmi rád, že námět pohádky neslouži pro moralizování, ale jen pro vytvoření vhodného prostředí pro film. ()

Flabadob

Ježiš marjá.. :-) Ten Wall-e je strašně roztomilej, hlavně chováním. A proto přidávám další *. Líbí se mi, jak se Wall-e chová, jak jakoby deprimovaně, tak trochu posedle. Nebo byl naprosto super takovej ten robůtek, co čistil ty věci. Nemám co dodat, dávam 5*. ()

Olafa

Jedinečná záležitost! Příběh je sám o sobě originální a animace už tradičně úžasně "pixarovská". Wall-e/Vall-i je sympaťák, na kterého se příjemně kouká; stejně tak na jeho vyvolenou Macintoshku, další roboty a to, co zbylo z lidí. Scénáře tu moc není, ale to vůbec nevadí - co "neodvypráví" roboti, to okomentují lidi a celé dobrodružství je pak podbarveno krásnou, i když nenásilnou hudbou. Podívaná pro celou rodinu, kdy se pobaví jak děti, tak dospělí a snad i depresivní emaři. ()

Esquirol

Podle mne rozhodně nejslabší Pixarovka. V první půlce jsem se trochu nudila, a to i přes vypracovanost hlavní postavy robota. A v druhé polovině se film zvrhl v příliš morální agitku. Ve srovnání s ostatními Pixarovkami podprůměr, celkově mezi všemi animáky průměr - výtečná grafika se prostě u Pixaru zapřít nedá. ()

Eve Lyn

Poprvé, kdy se mi stalo, že bych byla zklamaná z pixarovky. Na filmy studia Pixar nedám dopustit, ale tentokrát tvůrci podle mě šlápli vedle. Nápad jako vždy originální, grafika vypilovaná do nejmenších detailů, ale příběh? Myslím si, že šel na protiúčet grafickému megalomanství. Když přišli na scénu lidi, věděla jsem, že je zle a do konce filmu už to nebylo lepší, spíš naopak. ()

zekon

Po dlouhé době konečně něco co nekopíruje Shreka nebo Dobu ledovou. Skvělé vtipy, skvělé animace, grafika je ve fullHD neuvěřitelná. Povedený animák. ()

Radim98

Ať se snažím být objektivní jak chci, nemůžu se zkrátka zbavit negativních emocí které ve mě film vyvolal. VALL-I je jeden z opravdu hodně přeceňovaných animáčů. Ze všech popisků u filmu není VALL-I ani dobrodružný, ani vtipný. Všemi opěvované animace Pixaru jsou skvělé- jistě jistě , ale film se mi nedostal ani pod kůži, natož k srdci. Jediné čím si mě film podmanil byl precizně dotažený, věčně smutný robůtek, to však opadlo po 20ti minutách, ve kterých se na plátně nedělo ale vůbec nic! K ekologické propagandě řeknu jen to, že to bylo jediné, co ve filmu dávalo smysl. Ovšem "reklama na Greenpeace" by nemusela trvat bezmála 100 minut. VALL-Imu jsem dal šanci 2x a na druhý pokus to bylo snad ještě horší. Omlouvám se, možná ho jen neumím správně docenit, ale tohle zkrátka není film pro mě. 2 hvězdičky za PIXAR a jejich animaci, nic víc mi už za hvězdičku nestojí. ()

naytsirk

Příjemný a rostomilý robot, který je, až na jednoho švába, opuštěný a jednoho krásného dne se zamiluje. Vall-i je vděčná podívaná ()

chroust123

Celý film jsem měl pochyby a připravoval se na kritiku. Roboti měly city, wall-eho emoce se zdály přehnané, animace lidí byla oproti dokonalosti krajiny a robotů ubohá, ale nakonec vše do sebe zapadlo a začalo dávat smysl. Wall-E se na začátku chová jako takový puberťák a bodejť by ne, eve je rozhodně první robotka, kterou potkal. S příchodem lidí na scénu tu máme úplně nové téma, ať mi nikdo netvrdí, že to byla hloupá eko agitačka, on se odpad na Zemi hromadí a ne že ne, a lidé z lodi přesně vystihují dnešní línou populaci. No a nakonec tu máme už jen pár honiček a happy end, tohle sice zrovna nemusim ale tady se mi to líbilo. ()

Akrub

Perfektně odvedená práce...předvést na robotech, kteří za celý film pronesou jen pár slov, tolik emocí, je prostě úžasné. Film pro každou věkovou skupinu, prostě paráda! ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky