Venkovský učitel

Mladý muž z Prahy přestupuje na malou vesnickou školu jako učitel. Rozhodl se utéct od všech svých bezvýchodných vztahů do prostředí, kde snad bude moci najít sebe a další životní cestu. Postupně se sblíží s okolím, především s rozvedenou farmářkou a jejím dospívajícím synem. Lidské vztahy jsou ale komplikované, zvláště ve filmech Bohdana Slámy. Učitel totiž miluje syna, jehož matka je zamilovaná do něj, a syn miluje dívku, která mu uteče... V tomto filmu se zkrátka lásky míjejí, žádná z nich nedosáhne naplnění, ale podstatná je bolest jejich duše, kterou tu režisér nepateticky a přesto s pochopením a dojímavě zachytil, a hledání východiska ve vzájemném odpuštění. Vyrovnat se s odlišností je komplikovaný proces... Pavel Liška v titulní roli dokázal vymodelovat emoce muže, který se zmítá v uzamčeném kruhu své duše, svého údělu. (Česká televize)

racing666

Za super výkon Lišky 2*. Jinak je to takový, že se tam nic moc neděje, pořád dokola jedno a to samý. Pro mě větší nuda. ()

1mikeF

"Problém" Zuzany Bydžovské je, že si v posledních filmech nastavila neuvěřitelně vysokou laťku. Fascinující, že to zvládá udržet. ()

kedluben

sláma bohdan opět velkolepě potvrdil, že je největším talentem v mělkých českých filmových vodách..... ale přituhuje, to je teda pravda, není sám už. ()

Figuska

Pokud mělo být cílem určité skupině vysvětlit, že homosexuálové patří mezi nás, jen se trochu liší jako šnek a hlemýžď, tak se film docela povedl. Pokud ho beru jako příběh sám o sobě, tak se mi zdá hodně přitažený za vlasy, občas nuda. Zuzana Bydžovská předvedla skvělý výkon, jako vždycky. Liška nezklamal jako nekňuba, jako vždycky. Ještě pořád nevím, proč je česká vesnice pokaždé prezentována z toho horšího pohledu. Na peci už snad moc lidí nespí... Pak ale už chápu, že se mě cizinci ptají, jestli v Čechách víme, co je mikrovlnka... ()

jirka.maso

"Vidlákyzace" českého venkova pokračuje, pomyslel jsem si, když se na scéně objevil malotraktor polepený repráky. Tahle pachuť ze mě postupem času vyprchala (i když ne zcela) a plně jsem si začal užívat filmu, kterých se u nás moc netočí. Liška hraje skvěle a dokazuje, že umí zahrát i „normální“ roli než klasické liškoidní imbecili tipu Jarouška Rýdla (sedmkrát... jako sem kakal teďka...) I přes ten cedníkovitý scénář s výletem do Německa si Venkovský učitel zasloužil Českého lva rozhodně více, než podivní Karamazovi viz. komentář k nim. ()

kolly13

Líbí se mi pomalé, vesnické tempo. Liška si může gratulovat k velice dobrém výkonu, neschovává se za blbečky a hraje sám na sebe. Bydžovská (kterou nemusím) mu zdatně sekunduje. Takový pěkný český film. Dobrý komentář: Aluska88. ()

fooggyy7

Dycky hrál ňoumy a debily. Asi je mu to vlastní. Ale bukvám a blbům se to může líbit. Ale hlavně že láska a pravda zas zvítězila nad zlem a nenávistí ()

Emperor1

Liška zde ve své lepší, neidiotské roli, Bydžovská mu skvěle sekunduje. Příběh celkem prostý, ale zároveň hluboký a citlivě podaný. ()

Nick321

Mě se to líbilo. Jediný, kdo to celé trochu kazí je Liška, působící svým natvrdlým dojmem, ale on už je takový. Příběh o učiteli, který skrývá tajemství své sexuální orientace  a po rozchodu se svým přítelem se uchyluje na venkov, a doufá, že zde najde klid. Jenže je tu Marie, které se Petr líbí a pak je tu její lehce problematický syn Láďa, který se zase líbí Petrovi. A osud si pohraje se všemi ze zúčastněných. ()

ste

Musím říct, že to pro mě bylo zklamání. Liška s Bydžovskou sice hráli hodně dobře, ale na ostatní herce - neherce se nedalo koukat. Že se ve filmu skoro nic nedělo by mi zase tolik nevadilo, ale některé perly typu vesnická stařenka filosofuje nad proroctvími Sybily, nebo Liška na příkladu šneků ukazuje, že je každý člověk jiný a jak je to dobře, mi přišly trapné, prvoplánové a nereálné. ()

shinlove

Bohdan Sláma prostě umí točit filmy, co diváka chytnou! Liška opět dokázal, že je český Pan herec! Po dlouhé době Bydžovská ve filmu hrála taky velice přesvědčivě a skvěle a Daniel byl prostě k sežrání vtipnej :D Celý film se line v poklidné atmosféře, kterou naruší až obtěžování chlapce učitelem...Je to silný příběh o lásce a odpuštění a dokazuje, že přátelství je důležitější než láska...5* ()

mikul

Film, ve kterém Liška opět potvrzuje svoje herecké kvality a Bydžovská je možná ještě o krok předním, do toho se přidá zajímavý příběh o samotě, lásce, smůle a zároveň štěstí a vzniká film, který nemůže chybět v mojí topce. ()

eeddiiee

Venkovský učitel mi připomínal, nevím proč,Zkrocenou horu po Česku. A nedopadlo to VŮBEC špatně. Bylo to lepší...Strhující drama,které mne dojalo, s výboným Pavlem Liškou a Zuzanou Bydžovskou, která tomuto počinu dodala jistou autentičnost. Ukazuje život na vesnici přesně takový, jaký ho znám z návštěv naší chalupy v největší Buranově v Čechách a také ta příroda...ta na člověka ze snímku úplně dýchá ()

Warapeidza

Trošku pomalejší začátek, první hodina je prostě na můj vkus až moc "lyrická", ale o to lepší druhá půlku filmu. Liška a hlavně Bydžovská napsto strhující, ostatní postavy ucházející. Velmi dobrý dojem, který se neztratí ani s odstupem dvou dnů, které uplynuly mezi dobou, kdy jsem film viděl a kdy píšu tyto řádky. Útěky, které nikam nevedou, naděje, která čeká možná na každého z nás... ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008