Reklama

Reklama

Life on Mars

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

(více)

Recenze (121)

burina 

všechny recenze uživatele

LoM je výnimočná záležitosť. Spája starú dobrú retro detektívku s prvkami fantasy a to v podaní, v akom to vedia len Briti. Je zaujímave sledovať dva absolútne rozdielne charaktery a názory na výkon detektívnej práce, Sama Tylera a Genea Hunta, a popritom postupne zisťovať prečo a ako sa Sam Tyler ocitol v 70. rokoch. Všetko smeruje k nádherne vygradovanému a originálnemu záveru, ktorý sa rozdýchava pomerne dlho. A bonus? Soudtrack v podaní The Who, Davida Bowieho či Eltona Johna. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Život na Marsu mě vyloženě vyhodil ze všech těch dramat, co jsem teď sledovala a rukou DCI Gena Hunta mi vrazil pořádný záhlavec, který jsem mimochodem potřebovala. Na jedné straně se jedná o dobrou kriminálku odehrávající se v roce 1973, kdy neexistovalo něco jako oficiální výslech, se svědky se nakládalo jako s podezřelými a do předmětů doličných se často přimíchaly nějaké drobky ze svačiny, ale.. přesto to fungovalo. A krom této kriminálky tu máme hlavní postavu, Sama Tylera (vynikající John Simm), který se během hledání jednoho vraha do toho světa, života na Marsu, propadne ze současnosti. Neví, zda se jedná o komatózní stav nebo návrat do minulosti, ze začátku mu to přijde jako velmi špatný vtip, ale musí se s touto situací nějak poprat a navíc spolknout hořkou pilulku, a sice že v tomto světě není šéfem oddělení on, ale tvrdá palice (a dneska bychom řekli šovinistické prase) Gen Hunt, který řeší věci po svém a Samovy metody bere jako buzeraci a podrývání autority. Nicméně, do třetího dílu se nesežrali a doufám, že jim tento pěkný vztah vydrží i nadále, jsem nadšená._____ Po dokoukání druhé řady- yes, tohle si zaslouží všech pět hvězd, obzvláště poslední díl s vámi opravdu zatočí, že mezi teoriemi - 1) Sam Tyler je blázen, 2) vrátil se zpátky v čase do roku 1973, 3) je v kómatu - přeskakujete z minuty na minutu a nevíte, která bije. A to se mi líbí. ()

Reklama

jasiska 

všechny recenze uživatele

To, čo robí väčšinu seriálov obľúbenými a dodáva im tú pridanú hodnotu, ktorá z nich robí úspech, je dejová línia na pozadí jednotlivých dielov, ktorá na seba naväzuje a diváka núti pozrieť si ďalšiu časť. Tú máme aj v Life on Mars, ale prekvapivo, jednotlivé prípady v každej epizóde považujem za lepšie. A ani nie tak pre ich kriminalistickú originalitu či genialitu detektívov, ale vďaka konfliktom a morálnym dilemám, ktoré vznikajú v dôsledku koexistencie moderného kriminalistu držiaceho sa faktov a ctiaceho každú literu zákona a hrubého policajta 70-tych rokov riadiaceho sa heslom "Čo nejde silou, ide ešte väčšou" a "Účel svätí prostriedky". O konci som počula samé dobré veci, tak som sa naň veľmi tešila. Samozrejme, dopadlo to tak, ako to vždy dopadá, keď máme o niečom vopred príliš veľké predstavy, a to sklamaním. Bol totiž príliš dokonalý - diváci sa všetko dozvedeli, Sam si vybral, čo chcel, so všetkými bol za dobre - no rozprávka. V skutočnosti je to však blud na entu. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Stylové retro s vynikajícím Johnem Simmem, boží dobovou atmosférou, luxusním soundtrackem a zatraceně zajímavým hlavním příběhem, kdy fakt nemáte ponětí, co se děje. Epizodní detektivní zápletky jsou taky zatraceně zajímavé a když si k tomu všemu přičtete ještě sympaticky pomalé tempo, výtečné herecké výkony všech zúčastněných a neskutečnou lavinu nesmírně silných emocí v závěrečných dílech obou sérií (a finále je skutečná darda), dostanete báječný seriál, na který budete dlouho vzpomínat. Je originální a jak je dobrým britským zvykem, kvalitní po všech stránkách. 82%. ()

Kracken 

všechny recenze uživatele

Tohle je opravdu velmi kvalitní seriál. 70. léta a vše s ní spojené mi opravdu sedlo mému retro stylu, nemluvě o hudbě a autech. Dva policajti, jeden nekompromisní drsňák který všechno řeší pěstma a drsnejma kecama a druhej inteligentní správnák až za hrob. Tak tahle kombinace rozhodně funguje. Navíc ta záhada proč se ocitl v roce 73 je vážně záhadná a celej děj vyzdvihuje ještě výš. Fakt dobrý!!! ()

Galerie (71)

Zajímavosti (8)

  • Mars v názvu seriálu odkazuje na odcizenost života několik dekád v minulosti, která téměř připomíná život na jiné planetě a také je to fiktivní zkratka: Metropolitan Accountability and Reconciliation Strategy (8. epizoda 2. série, 23 min. 27 sec.), což měla být operace plánující reorganizaci divize, která by modernizovala stávající CID. (ČSFD)
  • V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (ČSFD)
  • Postava Sama Tylera (John Simm) byla pojmenová podle Rose Tyler (Billie Piper), která byla společnicí desáté reinkarnace Doktora ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). V americké verzi je Rose Tyler matkou hlavní postavy. (Shakaar)

Reklama

Reklama