Reklama

Reklama

Life on Mars

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

(více)

Recenze (121)

dezorz 

všechny recenze uživatele

sedemdesiatky su dobre. drsne, tvrde, ale na dnesne casy, predsa len trocha weird funky. este aj ten bruce willis s die hard dnes musi byt ako james bond, ze. cnie sa vam po 70. rokoch? chcete spat bodyho a doyla, ale natocene modernejsim sposobom? viac farebnych filtrov? viac drsnosti? tak zivot na marse je tym spravny UK serialom. v case, ked kazdy sleduje lost, prison break a kto vie ake rozne US serialy tu je maly nenapadny UK serial. preco za socializmu u nas tych par anglickych serialov slo a dnes nie? ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Fantazie. Do slova a do písmene. Dokonalost a dokonalá souhra všeho a všech. Úžasná pestrost, chytrost, perfektní načasování, vtip - mnohonásobně to předčilo veškerá moje očekávání. Po prvním díle jsem přitom neměl moc chuť koukat na další, ten vstup mě neuchvátil. Ale pak mě to (opět) totálně pohltilo. Seriálová magie na mě zafungovala i tentokrát. ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Už jenom kvůli takovému vořechovi jakým je postava Genea Hunta by měl tento seriál zhlédnout každý správný fanoušek všech filmových drsňáku. Ač jsem se v každém díle těšil hlavně na jeho hlášky, tak seriál má co nabídnout i dále. Jednotlivé případy jsou většinou hodně originální a vše je hodně cool natočené (a ještě lépe "ohudbované"). Určitě jeden z nejzajímavějších seriálů co se v posledních letech urodil. 85 % ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Brilantní série s šestihvězdičkovým závěrečným dílem, který budu rozdýchávat ještě dlouho. Neuvěřitelně nápaditá hra s formátem kriminálního seriálu, který ve finále přesahuje mnohem dál než byste čekali. Krása. P.S. Vřele doporučuji minimálně stejně zdařilé volné pokračování Ashes To Ashes. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Příběh Sama Tylera, vrchního inspektora v Manchesteru roku 2006, začíná jako úplně běžná kriminálka, ale během okamžiku se Sam najednou probere v roce 1973 a na jeho oddělení už není vrchním inspektorem, protože v roce 1973 oddělení funguje pod taktovkou drsného a nekompromisního inspektora Gena Hunta, který se moc nemaže se zločinci a ani se Samem. Life on Mars je velmi vydařený návrat k oldschoolové kriminálce plné drsné mluvy, pěstí a taky humoru. Hlavní hrdina musí čelit nejenom skutečnosti, že se octl někde úplně jinde a rád by se dostal domů, ale samozřejmě taky musí čelit zločincům, protože i když je v minulosti, tak musí dělat svou práci a v neposlední řadě taky musí čelit svému ostrému nadřízenému a začlenit se do jeho kolektivu. DCI Gene Hunt je asi jedna z nejsympatičtějších seriálových postav a pokud jde o detektivky tak asi snad úplně nejvíc, protože hází hlášky, sprosté vtipy a jeho chápání policie a zločinců je silně "osobité" a jako správný oldschool polda preventivně všem podezřelým nejraději namlátí a všechny zavřené dveře pro jistotu vykopne, nad čímž novodobý policajt Sam obrací oči v sloup a snaží se ho naučit nějakým aktuálnějším metodám policejní práce, což vede ke spoustě vtipných situací. Sympatická je i parta na policejním oddělení s nevrlým řízkem Rayem, jeho přitroublým kámošem Chrisem, roztomilou policistkou Annie a ráznou "mamkou" Phyllis. Seriál by fungoval výborně i bez té scifi prvotní zápletky, protože je to úplně prvotřídní kriminálka dokonce ještě lepší než profesionálové. V jednotlivých dílech se odehrají různé kriminální příběhy týkající se všech možných druhů zločinu od vražd přes drogy po chuligánství a rasově motivované útoky a každý díl je dynamický, napínavý a taky vtipný a co to všechno podtrhuje je velmi stylová dobová hudba, kdy titulní Bowieho Life on Mars je jen taková ochutnávka před velmi působivými scénami, kterých poloviční atmosféru vytváří především hudba (viz silná scéna za zvuků Wild Horses) a jsou tu slyšet všechny ty klasické songy perfektně zasazené do děje. Prostě úplně bezvýhradná pětka. :) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (8)

  • Mars v názvu seriálu odkazuje na odcizenost života několik dekád v minulosti, která téměř připomíná život na jiné planetě a také je to fiktivní zkratka: Metropolitan Accountability and Reconciliation Strategy (8. epizoda 2. série, 23 min. 27 sec.), což měla být operace plánující reorganizaci divize, která by modernizovala stávající CID. (ČSFD)
  • V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (ČSFD)
  • V 7. minutě, když se rádio samo přeladí, v něm můžeme slyšet skladbu „Disco 2000“ od britské kapely Pulp z roku 1995. (Trajektt)

Reklama

Reklama