Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Dantte..

Stejně jako původní seriál vykazoval kvalitní a emotivní příběh, silné a vyvíjející se (v připadě samotného Naruto to neplatí :-D) charaktery, tak shippunden nabízí v podstatě tutéž kvalitu umocněnou dospělejším přistupem. Určitě můžu potvrdit, že dospělejší charaktery mě baví mnohem víc než původní Naruto. Jen doufám, že se tvůrci anime vyhnou zbytečnému maratonu v podání nudných a nekvalitních filerů a budou se zabívat hlavním příběhem mangy. 95 % ()

Hromino

Definitivní transformace z pohádkověji laděného prvního Naruta na více dospělejší, napínavější a temnější pokračování. Aneb smrti bolí více, souboje ještě více navyšují divákovo hladovění po dalších epizodách a při monumentální hudbě s působivými chorály mi občas naskakuje husí kůže. Že se z ubulené Sakury stane schopná a umírněnější kunoiči - to bylo moje tajné přání už od prvních epizod, co jsem tuhle fúrii poznal, a proto se mi náramně ulevilo, když se vyplnilo. Přihoďte k tomu ještě zajímavé nové postavy, napínavý děj slibující díky Akacuki náležitě vyvedené zvraty a máte pokračování už tak velmi dobrého seriálu, které nejen že na svého předchůdce více než důstojně navázal, ale v lecčem jej i předčil. ()

fablefavorit

Pokračování světově populárního anime, přesouvající se do "dospívající fáze" protagonistů. Na Shippuudenu je nejpůsobivější skutečnost, že jeho kvalita se pohybuje lineární křivkou, tj. od sledovatelné záležitosti až po fillery zamořenou sratchku. Nepomáhá ani nestálá kvalita animace (Naruto vs Pein je odpad století!), horší hudba než v originále, více fillerů než v originále, atd. Manga lepší, ale nakonec je to přece jen předloha, která se po určité době začne opakovat dokola a dokola. Závěr á la Dragon Ball tragický. ()

darthvader77

Naruto by klidně mohl se svými přesvědčovacími schopnostmi dělat v marketingu. Co upřít tomuhle anime nelze, že rozjeté bylo parádně, přesně v duchu prvního Naruta. Nejlepší postavy jsou ty, které naneštěstí tolik prostoru nedostaly. Vede jednoznačně Jiraya, jehož story arc je snad jediný, který si svou kvalitu udržel od úplného počátku až do hořkého konce, jenž byl nejlepším momentem tohoto anime. Hatake Kakashi též jasně vládne, bohužel je jeho postava po skončení Pain Arcu působí tak nějak navíc. Hinata tu má jednu opravdu libovou scénu (byť trestuhodně nevyužitou) jen se nechte překvapit ;). A samozřejmě cool raper Killer Bee je naprosto fantastická figurka. Další výbornou věcí na tomhle anime jsou výborní záporáci, tedy aspoň ti, co odolali vábení světlé strany, což pro mne znamená zejména Kisame, Hidan, Kakuzu, Deidara, Sasori a samozřejmě Uchiha Madara se svým dokonalým badassactvím :). A poslední věcí jsou dobré souboje (zejména Jiraya vs Pein, Sasori vs Sakura a Chyou, Tobi vs Konan, Kagové proti Madarovi, Might Guy proti Kisamemu) a třetí perfektní věcí je samozřejmě hudba, která k Narutovi dobře sedí a i když jsem si občas zasteskl po písničkách ze starého Naruto, po delší době mne to přešlo, zejména díky Breakdown. Proč teda jenom 3 hvězdičky? Zejména tedy za obrovské množství flashbacků (znám kámoše, který na základě flasbhacků s Shippudenu pochopil zná perfektně děj celé základní části), fillerů a především dějových linek, které nakonec nikam nevedly, protože všechno tohle natáhlo tuhle mangu za hranici toho, co mělo být dovoleno a udělal z docela kvalitního anime brak, který jede jen kvůli penězům. Takénení vůbec pravda, že postavy dospěly. Naruto je zhruba pořád stejný naivní fracek. Sakura, i když má zpočátku svoje momenty (Sasori!!!), tak pak zajede zpět do starých kolejí zbytečného uřvaného růžového prasete. Sasuke jepořád slizský gay stejně jako v první sérii, i když je nutno říct, že z hlavní trojice je nejlépe napsaný. Problém postav je, že zejména Naruto je hrozné schématický. Prakticky za celou sérii není nucený udělat jediné sporné rozhodnutí. (například nezabije za celou dobu vůbec nikoho, což je u příběhu o ninjích (zabíjácích) celkem problém) Zatímco třeba bratří Elricovi se museli vyrovnat se svým hříchem provedení lidské transmutace, Naruto žádný takovýhle problém neřeší, opakuje pořád tu samou formulku a díky obrovskému množství děr v ději mu to naneštěstí i vychází. Tak se tak stane, že spousta zajímavých záporáků vám najednou otočí o 180° dost se to přejí. Je asi jasné, že manga s názvem Naruto se bude věnovat hlavně Narutovi, ale to by to musle být charakter, který by takovou pozornost dokázal utáhnout. V jednom momentě už jsou pro děj vlastně důležití jen Naruto a Sasuke a zbytek jim dělá křoví, což vzhledem k tomu, že ani jedna postava není kdovíjáká na dobrém zážitku také nepřidá. A pak samozřejmě ten závěr. Nebudeme si nic nalhávat do háje to šlo v momentě, kdy se z psychopatického zabijáka stal národní, který se obětoval pro mír, potom samozřejmě další problém nastal během Painova útoku na Konohu, kdy jsme měli tolik dojemných momentů, které nakonec byli vyhozeny oknem, což je způsobeno tím, že autor jel už v té době na Marihuaně a dal se k nějaké sektě vyznávající lásku a milosrdenství. A to, co přišlo potom, už je jedním slovem nudn bordel, který drž nad vodou jenom Madara. Nakonec se dozvíte, že všichni záporáci jsou vlastně jenom loutkami v plánu pětiokého králičího mutanta, takže podle mne pokud to zabílte po Pain arcu nic tím nezkazíte, protože to je skutečný konec Naruta a na otázky, které by vás zajímaly stejně smysluplné odpovědi nedostanete. Je to škoda, protože třeba takový Brotherhood též měl takovouhle greenpiece agitku, ale dokázal to podát mnohem zábavnější a méné retardovanou formou. () (méně) (více)

animaxis

Dalo by se říct, že Narutovi jsem vděčný opravdu za hodně. Díval jsem se na něj už od sedmi let a nepřestal mě bavit až do konce. Příběh je neskutečně rozsáhlý a v Naruto: Shippuden se posouvá na úplně jinou úroveň. Vše tu působí dospěleji, přibývá zajímavých postav a dokonce i hudba mi tu o stupeň lepší. Občas zde sice byla slabší zápletka, ale nic, co by kazilo celkový zážitek. Co ovšem celkový zážitek může zkazit jsou dlouhé fillery, ale těm se dá vyhnout už jen proto, že na internetu existují jejich seznamy. Většina postav během děje prodělá velký vývoj a v příběhu je několik zvratů, opravdu velmi emočních momentů a zárooveň je tu spousta akce a někdy i humoru. S koncem jsem taky spokojený a podle mě mohl dopadnout i mnohem hůř (koncem myslím finální souboj Naruta a Sasukeho, dále jsem se už nedíval a ani to nedoporučuji, stejně je to filler). Takhle nakonec dopadl víceméně tak, jak jsem si to už asi od devíti let představoval. Takže nakonec mohu jen poděkovat za roky dobré zábavy! ()

Galerie (1 539)

• Když Naruto trénuje s Kakashim přesekávání vodopádu, Kakashi řekne, že "vás deset (klonů s Narutem) na to akorát tak stačí." Je jich ale jedenáct. (Voorhees)
  • Příjmení „Uzumaki“ je slovní hříčka. Jeho významem je trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na Uzmakiho břiše je spirála, symbol na zadní části jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená „točící se koule“. „Uzumaki“ může také znamenat vír. „Naruto“ může znamenat vír nebo bouři. (Illuminare)
  • Jednoocasý démon (Ichibi no Shukaku) má vzhled mývala. Dvouocasý démon (Nibi no Nekomata) má vzhled kočky. Trojocasý démon (Sanbi no Isonade) má vzhled ryby. Čtyřocasý démon (Yonbi no Sokou) má vzhled plaza. Pětiocasý démon (Gobi no Houkou) nabývá tvaru psa. Šestiocasý démon (Rokubi no Raijuu) nabývá tvaru lasičky. Sedmiocasý démon (Shichibi no Kaku) nabývá tvaru jezevce. Osmiocasý démon (Yamata no Orochi) nabývá tvaru býka. Devítiocasý démon (Kyuubi no Youkou) nabývá tvaru lišky (tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta). (Illuminare)