Reklama

Reklama

Transformers: Pomsta poražených

  • USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
Trailer 2
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Hrají:

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)
(další profese)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

(více)

Diskuze

Tygy

Tygy (hodnocení, recenze)

Tak na tuhle diskuzi se můžu v*srat...je to tu plné blbečků, kteří spoilerují a neupozorní nato!!! Janga_Feťťáka jsem už jednou napomenul, ale on si říct nedá a klidně si dál on a jemu podobní blejou spoilery!

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Problém je že by si pak nemohl věřit ničemu, pač si z prstu vycucali celý dva fimy. A nějak ty postavy do universa být zakomponovaný musí.

Hurley

Hurley (hodnocení, recenze)

Vždyt to říkám... Koukni se na to s odstupem a uvidíš, jaká kravina to je. Nesmíš si nechat líbit všechno, co si Orci a Kurtzman vycucaj z prstu. :)

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Aha já to sem nenapsal. Uvedu celý ten boom kolem Grindora na pravou váhu, jak to doopravdy je. Takže Grindor je reformátovaný Blackout - oživený Blackout který se přejmenoval. Oživen byl ještě Bonecrusher, ale zatím je otázka jestli si taky nechal změnit jméno. Nicméně Megs si svoje nechal, což je celkem zajímavé že neni Galvatron - nicméně se tomu asi ve třetim filmu stejně nevyhne.

Než tu někdo začne plácat že jsem si to vycucal z prstu, tak to mám ze spolehlivého zdroje transformers wiki. kde o Grindor/Blackoutovi hovoří sami tvůrci.

Hurley

Hurley (hodnocení, recenze)

Ne, opravdu vás prosím. Už na mě nechoďte s Grindorem. Docela mě překvapuje, jakej boom je okolo "postavy", kterou si na počkání vymyslel Bayův kadeřník, když se pan režisér dozvěděl, že chlapci z ILM se dřou na efektech robota, kterej je už mrtvej.

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Spinosaurus - Neni jeho bratr. Bratři si řikají všichni Transformeři navzájem, kdoví jak to myslí, možná protože byli všichni vytvořeni z Prajiskry.

Davac - Kde byl Fallen to byla Decepticonská loď na Marsu. Ten kdo se přlepil na sondu byl Soundwave, měl sem takový pocit že tam dokonce jeho jméno zaznělo...nebo se pletu? Na začátku zabili Demolishora a na Devastatora se přilepil Scavenger. Celkem je filmovích Constructiconů opravdu hodně, s toho většina jen klonů, kteří buď mají jinou barvu nebo se liší jen jménem (pokud je někde zmíněno)

Grimlok

Grimlok (hodnocení, recenze)

Thrawn: Demolishor a Scavenger jsou identičtí (asi chtěl Bay mít dva velký roboty). Blackout neni Blackout, ale Grindor; jsou skoro stejný, akorát Grindor má světlejší barvy a má trochu jinej xicht.

matezzz

matezzz (hodnocení, recenze)

Po precteni komentare od Isherwooda jsem klidny. Hodnoceni stouplo, otazko je, do jake miry to vyhonili fandove, kteri to jeste ani nevideli, ale jakmile se otevrela moznost hodnoceni, tak soupou 5*. Ve ctvrtek si o tom udelam obrazek svuj, samozrejme az potom, co vyjdu z ostravskeho cinestaru. Mozna si to ale necham o par dni pozdeji, jelikoz nemam rezervovane listky a na nejakem blbem miste se mi sedet nechce....

Hurley

Hurley (hodnocení, recenze)

Nejsem si jistej, jestli jsou Megatron a Optimus skutečně bio... teda robotičtí bratři, Prime to přecejen nahodil jen v jedný hlášce a bůhví jak to myslel. Spousta jiných věcí tomu protiřečí. K tomu Decepticonovi na kolech v úvodu:

SPOILER: Mělo by se jednat o Decepticona Demolishora, ale v celým filmu je spousta věcí, kterýma chce Bay asi jen vytočit Hasbro, takže když Demolishor dopadne tak jak dopadne, pro složení v Devastatora se nakonec objeví zbrusu novej, prakticky identickej robot (dokonce mu vymysleli i jméno, ale to si teď nevybavím). Každopádně to není jediná postava, u který se provedly takový prostocviky. Například v závěru je každej Constructicon jakoby dvakrát: jedna skupina se složí v Devastatora, druhá skupina bojuje ve svých roboformách.

Nehledě na to že se ve filmu objevili i Blackout a podle všeho i Bonecrusher, kteří oba padli za vlast v jedničce. :)

ufimcef

ufimcef (hodnocení, recenze)

Spinosaurus: privlastek Prime maji vudci autobotu. Nejdriv to byl Sentinel Prime, ktery to predal Optimovi a po jeho smrti to ziskal Hot Rod a stal se z nej Rodimus Prime.

pugs

pugs (hodnocení, recenze)

Ešteže mám podobné hodnotenia ako Isherwood, začínam tešiť:-)

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Proč se Sam nevykašlal na Mikaelu a nezačal chodit s Alicí. Megan je sice hrozně sexy, ale Isabel Lucas se mi líbila ještě víc. A ještě jedna otázka pro znalce. Proč se Megatron nejmenuje Prime, když je to Optimův bratr? A jak jsem z tohoto filmu zjistil, Prime je jméno celého rodu.

UN

UN (hodnocení, recenze)

jango fett otazka na teba ked si to uz videl a vies o tf viac menej vsetko SPOILER kto bol ten borec na zaciatku co ho zabili co mal tie velke kolesa som myslel ze sa bude skladat z neho devastator ale asi nie ked ho zabili a este kto bol ten borec co sa prilepil na tu sondu a tam kde bol falen bola ich lod ?

ufimcef

ufimcef (hodnocení, recenze)

Nebylo to zas tak spatny, samozrejme jakmile jde Optimus z platna cely to postrada smrnc a Bee to sam neutahne. Do toho tam neustale otravuji Dvojcata (kam se na ne hrabe Jar Jar) + slaby konec a vychazi mi z toho slabsi 4*.

AntonG.

AntonG. (hodnocení, recenze)

jo, půjde to nahoru, tipuji tak 75%...ale za 2 týdny už to bude zase modré...tentokrát už natrvalo.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

DABING ?
halo chcemrecenziu ceskeho dabingu, ci sa na to oplati ist alebo mam cakat do 9.7. na titulkovanu verziu ...

dakujem :)

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Nezáslužná...to by si mohl říct i u jedničky, protože ten film je skoro to samý, jen o chlup lepší.

Jo a Cybertron tam není jen Decepticonská loď Nemesis na Marsu.

value

value (hodnocení, recenze)

hej hoši jakej je ten českej dabing?je tak strašnej jak všude pišou?

pugs

pugs (hodnocení, recenze)

Konečne červená, len škoda, že od istej miery nezaslúžená:-/

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Jindros - nevim o jaké předchozí diskuzi mluvíš, pokud máš nějaký probém tak si to vyříkej se mnou v PM.

Tak jsem na tom byl a je to celkem bomba, ale nevim jestli jsem byl na stejném filmu co novináři, protože jsem si nějak nevšiml té akce za akcí a málo prostoru pro lidi. Přišlo mi to stejné jako první díl - akce, lidi a forky, akce, lidi a forky....

Související novinky

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)

Reklama

Reklama