Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Diskuze

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Ryan97: I když je pro mě Wall Street zbytečné pokračování, ten film už u mě shazuje Shiaova přítomnost. Bude hrát vážného a já se začnu smát.

2hnuj: Mimochodem, zajímavě zvolený nick. Souhlasím s tebou, pro mě je tohle opravdu to nejhorší a to jsem viděl i Shitlight New Crap. Tohle mělo ambice, ale Bay je totálně pohřbil naprostýma kravinama.

Judhisthira

Judhisthira (hodnocení, recenze)

Je jasné, že během roku se natočilo x horších filmů. TF2 je bezesporu špatný film. Porota nebo jak to mám nazvat mu dala malinu, protože je to AAA akčňák s velkými ambicemi, který vydělal hodně peněz, i když kvality krom digitálních efektů žádné nemá. Mě to přijde hodně legrační, že TF2 dostali takové ocenění. Třeba se Michel Bay vzpamatuje a nebude natáčet filmy s trapným teenagerovským humorem, neherci, kterým nezbývá než trapně přehrávat a příběhem jako vystřiženým z nějaké epizody Střážců vesmíru.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jde i o to, že vyhlašování nějakých anticen jsou známi právě jen díky Malinám - kdyby to bylo tak seriózní a na úrovni, proč ty anticeny nejsou i třeba ve sportu, nebo v divadle, či kdekoli jinde? Tam by se to dalo ocenit zrovna tak, ale není to tam! Proč asi? Maliny jsou prostě shit - ceny které udílí banda zaujatých týpků, co chtějí za každou cenu pošramotit nějakej film, na kterej maj pifku, o tom to je, o ničem jiném...

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Připomínka po rozdání Oscarů : Sandra Bullock dostala v jeden a ten samej rok Malinu i Oscar, takže o nějaké serióznosti, či důležitosti těchto dvou cen nemůže být řeč, už je to prostě fraška, ocenění TF2 Zlatými malinami je toho dalším důkazem .. O=)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To je zase keců na druhou - nej je asi ten blábol, že Maliny jsou an stejné úrovni jako Oskaři a Glóby... :-D OMG, to je gól, pak se netřeba divit, co se nám tu ranger a spol snaží namluvit, když věřej tomuhle a neim čemu ještě... Hlouposti!

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Kalkulon: Jak říkám, neustále rozstřesená kamera a zabírání naprosto irelevantních okamžiků (Optimus vs. Fallen, tam si prohlédneš v klidu sloup, protože se perou za ním). Co je na tom zaujatého. Chtěl jsem film s robotama a dostal jsem sračku s vypatlanýma lidma.

Kalkulon (hodnocení, recenze)

st.ranger: I kdyby to byly jediný pozitiva (což nejsou) tak by to nebyl nejhorší film. S těma záběrama nemám problém, pád trubek na vojáky byl dobře zachycen, sice tam pár záběrů nemuselo být, ale bylo to všechno v rychlým střihu, takže to bylo aspoň akčně podaný a navíc záběr na minigun vždycky potěší. Taky zde je víc těch lepších záběrů než těch horších. I jen takový padání úlomku krychle skrz podlaží vypadalo skvěle. Jěště, že tu většina recenzentů hodnotí vcelku objektivně a ne zaujatě, taky to někdy zkus.

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Kalkulon: To jsou docela slabá pozitivě v záplavě těch sraček, ktré tento humus roku 2009 nabízí. A dokonce jsem na téhle blbosti byl 3x v kině (nemohl jsem uvěřit, že koukám na takovou sračku). Kamera byla extra mizerná, rozeber si některé střihy, třeba hned začátek: robot sejme trubky, ty se rozletí, padají na vojáky, záběr na dva vraky, záběr na minigun...debilita.

Kalkulon (hodnocení, recenze)

st.ranger: Většina by napsala něco jiného. Mizerná kamera? To určitě ne. Sem tam bylo něco zblízka, ale skvělý delší nájedy kamery bez střihu to vynahradily. Takže kameru bych neoznačil za propadák. Napsal jsi dvě pozitiva z tohoto filmu a pak napíšeš, že je nejhorší? Já měl za to, že nejhorší film by neměl mít ani jednu pozitivní stránku. Možná tak to, žes ho nedokoukal :-).

gemball

gemball (hodnocení, recenze)

Jako nejhorší film roku bych to na stopro neviděl protože v roce 2009 muselo bejt natočenejch tolik sraček a plivajzů že tohle je pak mezi těma slepejma jednookej král :-)

st.ranger (hodnocení, recenze)

2bat55: Ono kdyby jsis přečetl můj předposlední příspěvek, tak bys ani nemusel nic takového psát. Na tomto filmy byly výborné efekty, ale mizerná kamera je hodně pohřbila, buď byla hodně zblízka nebo zdálky a nebo se klepala. A taky originální dabing robotů stojí za zmínku, jinak je to zaslouženě Nejhorší film roku 2009.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Pre mňa tiež nemá oscar žiadnu váhu, samozrejme pokiaľ to vyhrá nejaký môj obľúbený film, tak to poteší, ale inak to aj tak vyhrávajú takmer vždy tie isté typy filmov. Mne to pripadá, že pri tvorbe stačí splniť pár podmienok a nominácia na oscara je istá. A ešte k tomu vo svete vzniká množstvo kvalitnejších filmov ako tie americké, čo to zvyčajne vyhrávajú.

Bat55

Bat55 (hodnocení, recenze)

St.ranger.Lenže ty na tomto filme vidíš len to najhoršie vo všetkých smeroch,a to čo si tu napísal,svedčí o tvojej zaujatosti.A Oscary oproti trapným malinám majú inakšiu váhu.Veď zlaté maliny nepozná toľko ľudí,ako oscarov pozná takmer každý,aj tí,čo o filme nemajú ani šajnu.Tí,ktorí udelujú oscarov sa šnažia vybrať to najlepšie z roka.Maliny majú len jeden účel,čo najviac ponížiť daný film,hereca,herečku,režiséra a pod.A vážnosť Malín dokazuje aj to,že sami herci a pod.tam neprišli si to prevziať,len Sandra Bullock.Takže,vážnosť je nulová.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Jenže to je blbost i bez toho, aniž bys to viděl. Zde bylo očekávání na jiné úrovni. Každopádně scénář je velice oprávněně zasloužen, ty dva kryplové píšou hrozný hovna, ani Star Trek mě nepřesvědčil. By mě zajímalo, jak moc se podílí na Fringe.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Jako kdyby Oscary měly váhu a všechny ktegorie byly zasloužené. Nesouhlasím se Sandrou Bullock a Baroness, to měla dostat ta debilní Samovo máma. Jinak nejhorší film roku, to sedí. Průjmová kvalita, nulová zábava a stupidní obsah.

gemball

gemball (hodnocení, recenze)

Nějaká malina koho to zajimá když to nemá žádnou váhu a psaly to tam určitě jenom lidi jako je nebudu menovat ale Kalkulon ho uvedl ve svém příspěvku ;-) takže asi tak

Kalkulon (hodnocení, recenze)

Maliny jsou k smíchu stejně tak jako st.rangerovi komentáře. Vidím v tom jen zaujatost. To jsi byl rangere v jednočlenné porotě když se udílely maliny? Sorry, to jsem asi netrefil, to by jinak TF2 vyhrály ve všech kategoriích.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ved´ sa stačí len pozrieť na to, koľko týchto cien má Stallone. Ved´ na tom sa len smejem a on kvôli svojej popularite určite tiež. Nech sa na mńa nikto nehnevá, ale ak niekto chce od vojaka, ktorý behom toho ako šípmi zostreľuje vrtuľníky a z ťažkého guľometu kosí desiatky vojakov hovorí dlhé inteligentné repliky a skvelo ukazuje svoje emócie asi nie je duševne v poriadku. Alebo Seagal behom svojho lámania rúk bude uvažovať nad zmyslom svojho života a potom ako vytrieska celý bar sa pôjde k svojej žene vyplakať do náručia. Nad nejakými trápnymi malinami sa skutočne môžem len smiať.

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Transformers 2 patří podle mě mezi ty lepší letošní snímky a pokud má někdo jiný názor, tak mu ho nevyvracím .. Ale Zlatá malina za nejhorší film už je moc .. O=)

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ryan97: Ved´ to je jasné, že Maliny vôbec nemôžeš brať ani trochu vážne, ved´ to musela vymyslieť nejaká banda chorých rozumov. A Transformers 2 síce nebol nejaký klenot, ale zase taká blbosť to určite nebola. G.I Joe bol podľa mńa o dosť horší, ale tiež nie zlý. A Bay najhorší režisér. Na tom sa môžem len zasmiať. Práve réžia je na tom filme najlepšia.

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Takže Sandra Bullock má nominaci na Oscara za Blind Slade a zároveň vyhrává Zlatou Malinu v ten samý rok .. =D .. No to je chujovina největší, o vítězství Transformers 2 v Malinách nemluvně .. =O

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Tony.cs: Ani u Oscarů nesouhlasím se všema cenama a tento rok určitě nebudu souhlasit s nelepším filmem. Sandra si to opravdu nezaslouží, ten film jsem neviděl, ale jako herečka je jedna z mála těch normálních.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Oscary o něčem svědčí, i Razzies o něčem svědčí Vážně to neberu, jen mě pobavilo, že to takhle zaslouženě vyhrála tahle vylízaná slátanina.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Přesně tak. Oscary a podobně mají stejnou hodnotu, jako maliny. Stejně si na film každý musí udělat názor sám.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Asi jako Oscar nebo Zlatý Glób? K tomu nejlepšímu patří i to nejhorší.

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)