Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Ernie_13

Výrazný pokles v kreativite na úkor nekonečnej akcie v porovnaní s jednotkou. Veci sa majú tak, že keď som sa dostal pred dvoma rokmi k tejto dvojke, tak som mal ešte v pamäti jedničku a dvojku som ani len nedopozeral. Včera som videl v kine trailer na Transformers 3 a tak som si povedal, že dám ešte raz šancu neslávnemu pokračovaniu a myslím si, že vďaka takmer úplnemu zabudnutiu aká skvelá bola jednička som si tu dvojku aj celkom užil. Dej bol síce slabučký a akcie bolo možno až priveľa, ale aspon tá vizuálna stránka to vždy zachraňovala. ()

kubas369

Věčné prokletí druhých dílů pokračuje. Tohle všechno už jsme viděly protože Bay se jeví jako schopný vykrádač jiných uspešných filmových serií. Punc orginality jedničky je v tomto pokračování k nenalezení. ()

Nessos

K čemu je tolik nákladných akčních scén, když člověk přes tu změť trosek, kousků plechu a "bůhvíčehoještě" není schopný se soustředit ani na hlavní hrdiny. Někdy prostě méně znamená více. Přiznávám se ale, že mám pro Pomstu poražených, stejně jako pro první díl, velkou slabost a vlastně ani nevím proč. ()

PeterFLJilek odpad!

Pri hodnotení na Česko-slovenskej filmovej databáze mi odpad! ako najhorší kvalifikátor nestačí. Možno by mal byť ešte jeden a volať sa Michael Bay. ()

FezDog

Zklamání, kdyby to skončilo skvělou jedničkou, vůbec bych se nezlobil. Rádoby vtipné a akční, dlouho jsem se takhle u filmu nenudil...2* ()

Ferenzo

Naprosto klasická americká pohádka, o jaké se mi ani nesnilo. Musím říct, že perfektně zpracovaná. Pro mě průměr. 55%. ()

gicous

Předtím než jsem sedl k televizi, tak jsem přesně věděl, co můžu čekat. A dostal jsem to v plné dávce, která mi vystačí tak na rok. Protože jeden film Michaela Baye za rok úplně stačí. Znovu jsem se dočkal velkolepé akce, záběrů na herce, kteří asi fakt věříli, že zachraňují svět, protože jinak by tohle nedokázali zahrát, krystalicky čistého obrazu, skvělých speciálních efektů, infantilních vtipů, primitivního děje (A byl to vůbec děj?), patosu, který Bay kydá na diváka po tunách. Je to prostě další Bayovka. Ano, jméno Bay v titulcích je jako poznávací znamení, ochranná známka, kterou by si měl Bay nechat patentovat. Ani nemusí, stejně jeho režijní styl nedokáže nikdo napodobit. Bay našel svůj zlatý důl a takhle může pokračovat do nekonečna. Zlatá dobrá Skála. Dávám tři hvězdy - první za Megan Fox (moje primitivní rozmnožovací instinkty vyhrály na celé čáře), druhou za transformery (připomněli mi dětská léta) a třetí za Turturra (takhle asi skončím u třetích transformerů za rok). ()

vitac.

Jednička mě fakt dobře bavila, ale je pravda, že je to už nějaký ten pátek... takže změnil jsem se já, nebo je dvojka o tolik horší? Samovi rodiče, OMFG, zač jsi mě trestal... Nad nadrženým pejskem jsem smutnil už v Sexu ve městě 2, tady jsou dva a ještě k nim jako bonus malý robot. Megan se naběhala víc než Pamela v Pobřežní hlídce, jen místo tonoucích surfařů kličkovala mezi výbuchy a troskami. No, stejně asi raději Isabel:) Tak snad aspoň akce že byla fajn, dám lehce lepší dvě hvězdičky. ()

Stejšn

Triky netriky, je to příšerná sračka. Roboty co se měněj v přečipovaný TDIčka jsem ještě ochotnej skousnout. Roboty co se měněj v nadržený kundy ale už fakt neberu. ()

helrohir

Slabšie než prvý diel. Vadí mi, že je tu až priveľa robotov, ktorí tam proste nemajú čo robiť a strašne mi vadia, keďže ich účasť úplne podkopáva vyznenie celého filmu, ktorý sa tým stáva ešte o čosi infantilnejší, teda ak to tak pri filme o hračkách môžeme povedať. Mám tým namysli hlavne robotov-dvojičky a robotického dôchodcu z múzea, ale aj "terminátorku" z internátu a Meganinho domáceho robotíka. Akčné scény sú ale opäť bombastické a Megan je opäť dokonalá (len škoda, že nie aj herecky). ()

Renie42

Mě se to líbilo jako jednička, spousta robotů, spousta akce, málem slza ukápla nad Optimem, mít kámoše jako je Bumblebee, se může i někdy hodit. Člověk se tak trochu musí vyznat, o co se tam tentokrát jedná. ()

Brano

Oproti výbornej jednotke je to výrazne zhoršenie. Až príliš veľa akčných scén a tá posledná bitka v Egypte, bola strašné dlhá, nezaujímavá a celkovo druhá časť filmu ma vôbec nezaujala. Bohužiaľ ďalší priemerný sci-fi s veľmi peknými efektmi. S pôvodnej trilógie najslabší diel. ()

Slunik

Pořádná blbina. Jedna hvězdička za efekty a druhá (opravdu obrovská) hvězda za Megan Fox, která je v podstatě to jediné, co vás u filmu udrží. ()

Lenii

Psala bych zde asi podobné hodnocení jako u jedničky: Opět někteří mí oblíbení herci viz. Josh Duhamel a Tyrese Gibson. Opět nezapomentulná hudba k film a parádní závěr, co se nadupané akční přestřelky týče. Boj v poušti prostě boží. ... Ovšem, bylo by tu i pár výhrad a ne zrovna malých. Když tedy není kostka na zotročení lidstva, tak je tu zas pro změnu stroj na zničení Slunce. A nějak záhadně se zde objevuje další Prime, přičemž už by měl být jen jeden, Optimus. Byl silnější než ostatní Primové dohromady, ale znovuoživlý Optimus ho dokáže porazit atd. ... No, když se tohle vynechá plus dalších spoustu naprosto nemyslitelných blbin, tak je to super podívaná. 75% ()

Guran

Druhý díl je sice o dost akčnější, ale přece jenom slabší. Začátek se rozjíždí velmi dobře, přidává se akce, prostě je to zatím dobrý, ale to co se mi už od začátku nelíbylo byl český dabing robotů. V jedničce byli perfektně nadabovaní, líp než v americké verzi, no a v tomto díle to zní, jako by to byli normální lidi. Další je děj, který už tolik nezaujme, zvlášť vás zklame, že Megatron leze do zatku ještě většímu grázlovi. V jedničce byl Megatron druhý Bůh a tady je už najednou nějaký sluha. Konec filmu je urychlený a to je další co chci vytknout. Jakoby filmaři neměli peníze. Prostě slabší díl. ()

Stanix

Druhé Transformírky stihly klasické bolesti a neduhy drtivé většiny druhých dílů. Víc akce, víc výbuchu, větší boti, větší zbraně, "větší" ženské... mimochodem ty ženský na vysoké, tss, i kdyby jste prošli všechny univerzity na světě, nikde to takhle nevypadá a žádná se ani omylem nechová tak jako ve filmu. Možná na ňáké pornoškole nebo co? Bylo až ultratrapné jak každá buchta vypadala jako vystřižená z plejboje a okamžitě se chtěla muchlovat. Bože, taková utopie. Nicméně zpět k tématu, tedy když tvůrci všechny jednotlivosti prvního dílu jen zveličí, zákonitě nikdy to nemůže dopadnout lépe, ba ani stejně dobře jako v 1.díle. Samozřejmě Mike Bay je pro mě pouze "průmyslovým" režisérem, nikoli uměleckým tvůrcem, tudíž mě ani příliš zklamat nemohl. Jeho filmy jsou prostě jen vizuální oddech. A z tohoto pohledu se to koneckonců dalo shlédnout celkem v klidu. ()

mrclTV odpad!

Tento film som pozeral iba preto aby som zistil, že či je horší ako jednotka. A áno je, aj to je možné. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)