Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Jaxx84

Dokonalý, takhle si představuji filmovou zábavu. 100% akce, 100% vtipu, 100% hudba i kamera, 100% napětí...na to že jsem od počátku považoval Transformers za hovadinu (asi vlivem seriálu) tak o to víc jsem příjemně potěšen. Krásné (jedno že nereálné, ale je to kua sci-fi ne?) záběry bojujících robotů vedle U.S. army, hřmot zbraní neutichá a krev i provozní kapaliny tečou proudem. Vidět to tak na plátně! =( ()

ecis

Film hlupucky, zbytocne natiahnuty do gigantickych 150 minut, bez stipky citu, preafektovany, ale este v ramci normy zabavny a oddychovy. Suboje, vybuchy, efekty nasliapnute ako sa len da v dnesnej kinematografii, ale bez hlavy a paty, neprehladne, matuce. V pripade pokusu o coby jednu serioznu vetu prichadza trapny moment nepochopenia. Ak vypnete mozog a budete pozerat len na pekne, prefiltrovane, farebne obrazky, budete sa zabavat. ()

waska

Sic to nemá taková náboj jako jednička, ale stále ( po trochu nudnějším začátku ) je to slušná zábava, se skvělými akčními scénami. Jedna za všechny - výtečný souboj Optima s přesilou plecháčů v lese. Shia už je herec první kategorie, Megan je stále k nakousnutí a slečna s hadím jazykem se taky povedla. Hudba taky k filmu sedí a líbí se mi víc než v předchozím díle. Co naplat, pro mě poctivých 4*. ()

netWoor

Jednička se mi líbíla, ale z dvojky jsem hodně zklamán. Začátek ještě ušel, ale postupně jsem se víc a víc nudil a stále méně a méně jsem byl ochoten ignorovat všechny ty hlouposti, které film obsahuje a s hrůzou očekával, kdy se na scéně zase objeví rodiče hlavního hrdiny a jejich naprosto trapná vystoupení (bohužel ale nebyli jediní, jejichž vystoupení považuju za trapas). Podtrženo a sečteno - jediné na filmu pěkné jsou přeměny strojů v boty, ale i to je takové přeplácané. Nicméně, vzhledem k absenci širšího rozsahu hodnocení, dávám tři body. ()

Colour

Tento film je pre mňa sklamanie. Efekty sú rovnako kvalitné ako predtým, dej je v pohode, ale je tu veľké množstvo trápnych scén, ktoré mali byť "vtipné". Či už je to zhulená matka, nadržaný robot alebo besné dvojičky. Ako tu už bolo spomínané, zbytočné množstvo transformerov len kazilo výsledný dojem. Len dúfam, že trojka bude lepšia. ()

Votvirak

Není to tak dobré jako 1. díl..jak tak na to koukám asi tentokrát plavu proti proudu , ale mě se tenhle kousek vážně líbil :) ()

Karp

Méně je někdy více. - Ano, je to monstrózní řežba, ale dlouhotrvající (byť téměř dokonalé) souboje už ke konci filmu docela nudí. Některé pasáže se zbytečné vlečou - jsou překombinované a jiné zase působí poněkud nedomyšleně. Dobré momenty se střídají s vatou a přitom dějová linka je v zásadě jednoduchá a víc než obyčejná: Pojďme najít matrici a oživit legendárního autobota. Také transformerská mytologie je trochu přitažená za vlasy. Mně osobně nejvíce připomněla první díl filmu Vetřelec vs. Predátor a nebo Hvězdnou bránu. Údajné znaky na chrámech v cyberštině však vypadají spíše jako řádění vandalů než utajovaný archeologický nález. Rovněž se mi zdálo, že na úkor akce ubylo vtipných momentů. Potěšil naopak stařičký Blackbird-důchodce a nebo hláška Samovy matinky při vstupu na vysokoškolskou kolej: Je to tady skoro jako v Bradavicích:-). Můj celkový dojem je: trochu přeplácaný film s prosťounkým dějem, který evokuje scény z jiných známých filmů (od teenagerovských komedií až po sci-fi horor). Věřím ale, že pro děcka může být takový snímek docela fajn. ()

Nyan

Proč jen musí Michael Bay cpát do filmu debilní rádoby humor? Vždy, když jsem se do filmu zažral, tak mě profackovala nějaká trapná (chci říct vtipná) scéna. Ale to by se asi americké dětičky v kině nudily bez gagů na úrovni Scary Movie 4. ()

Psycho.R

Ale jo, bavil jsem se. Je to klasickej blockbuster a povinnosti blockbusterů splnil, takže pohoda :-). Dokonce jsem tu našel nějaký odkazy na seriál z roku 84.Ale Megan Fox bejvala hezčí. Hlavně v prvnim díle jí to slušelo. ()

eMatt

Takové práce padlo na vytvoření druhého dílu transformerů. Lituju těch lidí, transformace jedné scény člověka na robota musela být udělána ručně a zabrala 3 měsíce času! V závalu efektů člověku přijde že se stále dívá na to samé, příběh není nic extra a délka 144 min je podle mě až až. Navíc vždycky mě napadne "Panebože vždyť je to o autech co se mění na roboty, na co se to sakra dívám..." ()

Henry Morgan

Paradoxně se mi možná druhý díl líbil více, než ten první, i když tam bylo příliš divných robotů/transformerů, byla tam snaha o přílišnou lidskost strojů a nablblé vtipy. Chápu, že se to pokusili ještě více přiblížit dětem, což asi zabralo. No je možné, že tenhle díl byl horší, ale zapůsobilo na mě provedení alá hledání pokladu a egyptská scenerie. ()

Cerion

Jednička docela šla, byla to dobrá akční sci-fi, která měla nápad. Jenže Pomsta poražených už s tím neměla co dělat. Připadalo mi to jako honba za pokladem, kde za každým rohem čeká kus příběhu, který jsem nikdy neslyšel a v Jedničce Transformers nemá skoro žádný základ. Postavy se vynořují a zanořují spolu s příběhem a ubírají na důležitosti těm hlavním. Po půlhodinové bitvě, jejíž styl mě v jedničce velice bavil, jsem si ted ale i trošku zívnul. ()

milhouse333

Totální výplach mozku. Jít na to do kina, brečel bych sám nad sebou, protože bych utratil hrozny prachy za to že koukám na auta autobotující se na super transformersy obřích rozměrú, které mluví plynule česky a mají paže z pušek, které střílí pušky po letadle z pušek, které létá na super-hyper-autobotomotor a další nesmyslné kraviny pomazané komerečním medem.... ufffffffffffff. Páni, ja to fakt viděl a nejeblo mi z toho???!!! ()

Acrobat

„Stojím pod jeho...rozkrokom?!“ Som tam aj ja, keď sa dívam na príbehovú nulitu s očačkaným digitálom? Nie, jasné že nie. To, čo predvádza mašinéria Bayových transformerov je pre svet a kruh letných(mega)blockbusterov síce východiskovým bodom, ale prvotinu neprekonáva ani zďaleka. Všetko, čo je prvé a nepoznané je prijímané bez poškvrny. Tak to bolo aj u prvých Transformerov, kde všetko fungovalo. Nadržane motivované pocity sú v commente k jednotke. Tu recyklujeme zákaldy a premisu, dopĺňame balast. Nič viac, ale ani menej inovatívne nedokážem vymyslieť. Prehliadka amerického arzenálu (ktorý je úctyhodný) v boji proti detským strojom popri castingovo vhodne zvolených ľudí. Psychicky narušený príbeh začal (čo už), pokračuje, a nie je dobré, že bude naďalej. Ináč by som zapochyboval o súčasnej existencii blockbusterových filmoch v letných, no nie egyptských, horúčavách. Jediná, adrenalínom pulzujúca akcia v sexuálne motivovanom šate. Navyše som konečne pochopil tú geniálnu literárnu predlohu „Megan a záchranný helikoptér“. ...feel like I´m drifting, drifting, drifting from the shore. ()

sarfian

O niečo menej vtipnejšie ako prvý diel. Atmosféra dobrá a tempo trochu polavilo. Ale stále ide o výborný film plný srandy akcie a efektne spracovaných Transformerov. VIDENÉ 3x ()

tom912

Celou trilogii hodnotím stejně, ale přeci jen Transformers: Revenge of the Fallen je pro mě nejlepší díl. Akční jízda od začátku dokonce, kde jsem si naplno užil dokonalé triky, zvuk a hudbu. Určitě, je to blbost, ale já někdy přímo vyhledávám blbosti abych zabil čas a užil si film bez větších přemýšlení. Tyhle filmy vyhledávám i kdyby mi někdo tvrdil, že je to pytlovina, stejně se na to podívám a moje hodnocení neklesne. Mám jiný vkus a nevadí mi to, aspoň si umím užívat filmy, které ani nechtějí být brané vážně, ale z nadsázkou, což autorům a Bayovi nejvíc žeru. 100%. ()

Kingjiri

Po druhym shlédnutí musim svoje původní hodnocení za čtyři hvězdy upravit směrem dolu. V kině prostě působěj druhý Transformeři mnohem líp, protože pořádně vyniknou pěkný triky a člověk se nakonec ani nemá čas pořádně zabývat příběhem. Při projekci doma je už situace přesně opačná, takže může naplno vyniknout velká příběhová vyprázdněnost tohohle pokračování. Jasně, příběh neni u Transformerů hlavní, ale oproti jedničce jde o velkej rozdíl, tady třeba naprosto chybělo nějaký epičtější finále. Ještě, že se stále daří příběh sem tam oživit nějakym vtípkem. Do lepšího průměru tahá druhý Transformery jenom Bayova tradičně povedená řemeslná práce. ()

10Domik10

Veľmi sľubný začiatok napokon podlieha až príliš pretechnizovanému koncu, čo podľa mňa dej filmu dosť zráža. To sa však nedá povedať o neuveriteľne sexi Megan Fox :) ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)