Píše se rok 1990 a kdesi na australském pobřeží přistane indonéská rybářská loď s pasažéry z Kambodže a Iráku, kteří se pokoušejí ilegálně dostat do země. Oklamáni falešnými sliby ocitají se uprchlíci na kraji pouště s třísetkilometrovou vzdáleností k nejbližšímu městu. Skupina se rozpadá a náhoda svádí dohromady podmračeného iráckého inženýra Youssifa, mírného, avšak rozhodného Kambodžana Aruna, hledajícího svého australského otce, a javánského rybáře Ramelana, jehož prokletím je přitahovat katastrofy nejrůznějšího druhu. Podobně jako Danis Tanović v Zemi nikoho přibližuje i scenárista a režisér Rowland ve svém debutu politické téma s lakonickým humorem vycházejícím z absurdity situace, aniž by však ztrácel ze zřetele její humanistický rozměr. Cestu podivné trojice za štěstím v podobě civilizace snímá vynalézavá kamera, která ideálním způsobem využívá fotogeničnosti australských širých plání. (MFF Karlovy Vary)

Hollister

Příjemná tragikomedie s optimistickým vyzněním, i přestože hlavní hrdinové mají za sebou neveselou minulost a v průběhu filmu se téměř pořád nacházejí v bezvýchodné situaci. U některých absurdních situací, do kterých se aktéři příběhu dostanou, se myslím opravdu pobavíte. ()

geo311

(festival Hořice) Ačkoliv film pojednává o vážném tématu, film divákovi nic nenutí, jen mu nadhodí myšlenku, ať se divák (pokud se mu "chce") nad ní zamyslí. Ale hlavně je to výborná komedie s nenásilným, pozitivním, originálním humorem, který je i na místech, kde by ho divák nečekal. Ani chvíli jsem se nenudil. Kdyby všechny filmy byly tak dobré jako tento, vstupenky do kina by se staly nedostatkovým zbožím. 100% ()

nula87

Komedie s několika vážnými myšlenkami na pozadí, která je zpracována lehce, živě a rozhodně pobaví. A navíc přinese i něco hlubšího. 70% ()

seba

MffKV 2007 - Ano, dobrodružné i dramatické to jistě bylo, ale pro mne zůstává tenhle film čistou komedií. Jak může být boj o život v autralské poušti vtipný? Režisér Rowland to dokázal, když po poušti rozestavil figurky kambodžských a iráckých utečenců, indonéských rybářů a australských záložáků, kteří se vzájemně potkávají, hledají, utíkají od sebe a to vše s laskavým humorem a pochopením pro jednotlivce a jejich různé kultury. ()

pOne

Mile mne překvapilo, s jakým humorným nadhledem dokázali tvůrci zobrazit vážné téma - imigraci do Austrálie a věci s tím spojené. Ať už jde o důvody, proč se lidé k útěku do Austrálie odhodlají, nebo jde o lidi, kteří za úplatu imigranty na břeh Austrálie dopraví. Trio australských záložáků je také zajímavá a zábavná skvadra. ()

Wroclav

Moc hezký film. I když se tam občas nic moc neděje, záběry sluncem spálené krajiny severozápadu Austrálie, obzvlášť u nás v sychravé zimě, zahřejí a oko potěší. Navíc se režisérovi velmi dobře povedlo vystihnout povahové rysy všech tří národů se všemi klady i zápory. Stoičnost Kambodžanů i Indonéské přikyvování a styl "easy going" jsem zažil na na vlastní kůži. Temperament Iráčana, který hraničí s fanatizmem si taky dovedu představit podle Kurdů co jsem potkal na jihovýchodě Turecka (byť jde o zřejmě o Peršana). Zkrátka ten, kdo rád cestuje by si tento film neměl nechat ujít. ()

radek.896

Přiznám se, že jsem první půl hodinu nestihnul. Nskočil jsem do děje pár minut předtím, než našli v poušti místního. Ani minutu jsem se nenudil. Výborné bylo jak si dobírali araba. Mohlo to být o trochu delší, jelikož zakončení bylo moc rychlé, ale i tak to bylo velmi hodně kvalitní. ()