V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Diskuze

rischo

rischo (hodnocení, recenze)

tento film ma nicim nezaujal, neviem preco ale asi ze nemam rad scifi filmy.....

Traceur (hodnocení, recenze)

sonnak: on myslel Karla viz. nizsie To nic Sevee, nabudúce sa vyjadriš zrozumitelnejsie a po lopate ;-) ale ze ti bolo z filmu zle zavisi od toho ako casto sedis za PC, moze to byt naznak epilepsie. Ja som bol na to v kine, zo zaciatku sa mi zdalo, ze nic neuvidim, potom sa to uz ustalilo a bola to parada, akurat spolusediaci z prava (nejaky muz so zenou) odisli po 15 minutach z kina, lebo jej prislo nevolno :-)

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

Sevee: Já se taky omlouvám, trochu přehnaně jsem reagoval, ale to cos napsal mi prostě přijde jako blábol - protože to je ohromně originální zpracování a v HL2 ti Cloverfield může připomínat leda Strider kráčející ulicema, ale tys napsal CELÝ DĚJ je ze jako ze hry Half Life 2 = okopírované a neoriginální. A to se nezlob, ale to je blábol. Kdybys napsal u The Mist, že je to okopírovaný HL1, tam by to sedělo, ale tady prostě ne-e ani kdybys mě mučil :)

Kailo (hodnocení, recenze)

To je pravda a ja ten nazor beru....jinak po ranu jsem obzvlast protivnej, tak sorry za moje reci ;)

Sevee

Sevee (hodnocení, recenze)

Znamená to panebože. Akorát jsem tam udělal menší chybku, poněvadž mám defekt z němčiny :) (správně Oh my God) Jinak jsem tento příspěvek napsal trochu peprně, ale je to pravda. To Sonnak: Čti pořádně, než budeš osočovat. Psal jsem, že mi to jen připomíná HL2. Nejspíš to má literární předlohu (to nevím), ale scéně z HL2 se to podobá neskutečně. Jinak na ty narážky o monitoru a malým klukovi odmítám jakkoliv reagovat. Každý má svůj názor.

Kailo (hodnocení, recenze)

Sonnak: To jsi rekl presne ;) Sevee: Je videt ze jsi este malej kluk co nicemu moc nerozumi....uz jen to ze napises "Oh my Got" ....mohl by jsi mi to prelozit?

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

Že tě bolej oči a je ti blbě od žaludku je jen tvůj problém. Že na to koukáš na monitoru místo kina je taky tvůj problém, a celý děj nemá s HL2 absolutně nic společného. Dokončený děj potřebuje jenom pako. Odpad to být nemůže.

Sevee

Sevee (hodnocení, recenze)

Těm, kteří to neviděli, doporučuji se na to nekoukat. Je opravdu velmi špatný film. Z kmitavé kamery mě začaly bolet oči, z počáteční telenovely a z neustálého pokřikování "Oh my Got" se mi udělalo špatně od žaludku. Hudba=atmosféra=tento film katastrofa. Jinak mi celý děj náramně připomínal námět ze hry Half-life 2. Takže okopírované a neoriginální. Navíc je děj nedokončený. Je to zkrátka odpad!!!!!!!!!

wenna

wenna (hodnocení, recenze)

super filmecek ve stylu Blairwitch, mnohem lepsi nez vyse hodnoceny spanelsky REC. Skvela atmosfera, slusne efekty, vypada to hodne autenticky. Jenom se bojim aby se z tohoto zanru nestalo klise v podobe 10 natocenych podobnych filmu za rok... 4*

Traceur (hodnocení, recenze)

tomasmalo: mne to pride ako nejaky ciernobiely film o ufonoch - zrejme len nejaky rumor čo sa týka Cloverfield 2, keďže Abrams teraz maka na svojom novom seriali, ale každopadne vyzera to zaujímavo (síce píše sa, že tam su mladata toho monštra, kto vie, stale vidím mimozemsku loď) :-)

AntonG.

AntonG. (hodnocení, recenze)

No...Cloverfield vlastně happyend má - konečně zhebne ten otravný kameraman Hud:-D Ještě nikdy jsem žádnou filmovou postavu nenáviděl tak jako právě jeho.

Kailo (hodnocení, recenze)

Nechapu proc lidi kritizujou film ze nema happyend viz. "dorkas"... to je absurdni vyjadreni...to sami jako nedotahnute do konce viz. "dorkas" to je vyjadreni padly na hlavu...je videt ze pointu filmu jsi nepochopil.

dorkas

dorkas (hodnocení, recenze)

nudááá - prvých 17 minút sa zoznamujete s hercami na "večierku" - je to ponate uplne katastrofickým nezáživným stýlom. pointa filmu bola dobrá, ale kým v Blairwitch tá roztrasená kamera dodávala šťavu, v Cloverfielde ma to doslova ubíjalo. nerealistické, nedomyslené, nedotiahnuté do konca a unhappyend

Veronss

Veronss (hodnocení, recenze)

asi par lidi tady nechape, ze je to hlavne SCI-FI.. tak co furt proboha resite za rebusy.. nechapu!

Traceur (hodnocení, recenze)

Tak celkovo - su filmy a filmy, niektore su robene pre efekt viz. Cloverfield, alebo Den potom, ine su robene pre biznis a ine preto, lebo maju divakovi co ponuknut: kvalitny pribeh. Aj tak som nazoru, ze kazdy film by mal mat kvalitny pribeh, lebo o tom filmy su... Co sa vsak tyka Monstra - tak ten je dobry ohladom spracovania, nehladal som tam pribeh, nehladal som tam nic, len som sa nechal uniest tym co robili hlavní hrdinovia a ako to cele nakoniec dopadne. Cakal som od toho presne to same co v traileri - krik, hrozu, efekty a pocit, ze stojis za kamerou. Zvysok ako pribeh ma nezaujimal.. u takychto katastrofickych filmov ide pribeh obvykle stranou. To je otazka.. preco?

AntonG.

AntonG. (hodnocení, recenze)

Traceur: No, tak mi tedy bez hlavy a paty příjde i Cloverfield. Tolik nelogičností a nepochopitelného jednání hlavních hrdinů jsem neviděl od Emmerichova Dne poté (10 000 př.n.l. jsem ještě neviděl :-) ). A i kdybych tohle vše hodil za hlavu (což se mi v kině tedy moc nedařilo), tak ani tehdy mi Cloverfield nepříjde nijak zvlášť extra.

Traceur (hodnocení, recenze)

Film je perfektny, vela ludi zabuda nato ze to je film a hladaju take nepodstatne detaily.. zato pri inych filmoch (casto krat bez hlavy a paty) tie detaily cosi nevyhladavaju - preco??

Kailo (hodnocení, recenze)

Ja si taky myslim ze je ten film super.Tesil jsem se na to jak mali dite.

Blackberry

Blackberry (hodnocení, recenze)

Preberáte tu poriadne blbosti...Je to film a v ňom je všetko možné. Je to výborný film.

Kailo (hodnocení, recenze)

.::Panasonic HVX200::. Dva P2 sloty. Karty jsou o veliskoti 4 - 8 GB, takze muze mit 16 GB pamet .::Zaznam casu::. DVCPRO -> 4minuty na jeden GB; DVCPRO50 -> 2 minuty na GB; DVCPRO HD 720p -> 1 minuta na GB; DVCPRO HD 1080i ->1 minuta na GB; Je to divne.Asi meli spoustu SD karet nebo to ukladali do externiho disku pres FiWi :) Vydrz baterky jsem nezjistil.Vim jen typ: CG-AD54SE/1B Lithium-Ion 7.2V / 5400mA

FINALFAN

FINALFAN (hodnocení, recenze)

Ta kamera mala nekonecnu baterku, nekonecnu kazetu ci flash pamat a cely film to je vlastne NEKONECNA BLBOST!!! :)

bady5

bady5 (hodnocení, recenze)

prvých 17 minút total nuda až som si myslel že som pozrel iný film a zvyšná hodina tiež nič moc

Kailo (hodnocení, recenze)

Vyborny film.V kine me to doslova prikovalo k sedacce.A jsem rad ze pod filmem je podepsany J.J. Abrams

FINALFAN

FINALFAN (hodnocení, recenze)

Totalna blbost, samotny pokus o sci-fi nie je zly ale film ma velmi vela chyb: nekonecna baterka v kamere tomu dava absolutnu ceresnicku

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)