V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Respex

Velice zajímavý film. Očekával jsme akci, ale mnohem střídmější. Nakonec se z toho vyklubal super akční film ze zajímavého pohledu. Je sice pravda, že postavy se chovají poněkud podivně místy až směšně. Když, ale odpustím od nelogičností, tak je to velmi velmi zajímavý film, který nezapadne. Za mě 4* ()

FeFa

Pro mně docela zklamání. Je pravda, že je to opravdu výjimečně sugestivní podívaná, která v současnosti nemá konkurenci, ale ze samotného děje už tak nadšený nejsem, naopak mám pocit, že se toho moc nestalo (oslava -> trocha toho pobíhání po ulicích -> metro -> záchrana přítelkyně -> závěr). Zkrátka mi trocho vadí krátká stopáž, film utekl jak voda (vyjma počátečních cca 20 minut, které se naopak dost táhly). Také je škoda, že jsem se nedozvěděl vůbec nic o onom monstru, ale to se dá chápat, vzhledem k formě, jakou je film natočen (uvidíme jen to, co natočil jeden z účastníků katastrofy). Každopádně se mi tento způsob natáčení zamlouvá a doufám, že bude víc takovýchto "dokumentárních" filmů. ()

annickka

Beru-li v potaz žánrové omezení filmu, nemůžu jinak než - dokonalé. Má zvědavost samozřejmě dychtí po odpovědích na otázky typu "odkud se příšerka vzala? proč devastuje lidstvo? co obsahuje za látku, že je pro člověka tak smrtelná? atd atd, ale to, že se pravdu nikdy nedovíme, je na filmu to nejlepší. Obvykle se bojím ukázání příšery, protože v naprosté většině se ukáže obávaný tvor jako ne moc uvěřitelný výplod počítačové animace nebo jinak špatně vymyšlená věc (viz Znamení atp), Cloverfield ukazuje monstrum jako strach a hnus nahánějící mnohonohé zvíře, navíc ho nikdy nevidíme pořádně celé, tak si jen můžeme domýšlet, jak je velké a kolik končetin že to má. Cloverfield je vynikající adrenalinový zážitek uspokojující divákovy katastrofické choutky :-) ()

bakeero

Tady jde o formu a ne o obsah. A i když mam raději filmy spíše s opačnými preferencemi, Cloverfiel mě zkrátka bavil a to dost dobře. Potěšilo i to, že se do snímku násilně nešroubovalo nějaké vysvětlování původu monstra apod. Zkrátka popcorn v jeho nejryzejší podobě. Užijte si ho! ()

Saimon

Panejo,co napsat?? Temer jsem nedychal a s kamaradem se kterym jsem do kina prisel jsme byli uplne paf...Mozna to delalo THC,ale uzasle jsme oba zirali na stridajici se sceny pred nasimi zraky a NIKDY filmarum nezapomenu,ze mi temer dokazali vytvorit iluzi,ze jsem opravdu soucasti filmu... ()

nwx

Prvních 20 minut jsem si říkal – další blbina typu Blair Witch. Nenávidím přehnaně roztřesenou kameru. Ani reálné záběry z pádu WTC TwinTowers se takto netřásly. Těch prvních 20 minut jsem tedy přežíval těžce. Nuda. Pak teprve jsem do toho naplno spadl! Roztřesenou kameru jsem najednou nevnímal a film hltal až do poslední minuty. Vynikající. I bonusy na DVD byly perfektní. ()

Zevon

Komu nevadí, že celý film bude sledovat z ruky a pohledu kameramana, postiženého parkinsonem, ať si přidá jednu hvězdičku (já jsem si zhruba po deseti minutách přál, aby kamaramana už konečně něco sežralo a kamera přešla do normálního módu-bohužel, musel jsem to lítání záběru z místa na místo vydržet až do konce, včetně jeho stupidních komentářů do mikrofonu vlastní kamery..děs). Komu nevadí nelogické chování postav a uměle působící a nepřirozené reakce, ať si přidá další hvězdičku. Hlavní představitel pobíhá bezhlavě po place (a ten magor s family kamerkou mu nadbíhá a sekunduje), zásadně neodpovídá na žádné dotazy, v každé větě řekne 12x panebože a 7x jéééžiši (z počátku jsem se tomu smál, časem jsem měl chuť vypnout zvuk) a celkově se chová jako dement, kterému byste nevěřili ani jako prodejci úrazové pojistky, natož jako viceprezidentovi nějaké obchodní společnosti hehehe, navíc tlemí s otevřenou hubou, ve které by musel mít v tom čurbesu během chvíle tak půl kila prachu :-)..Panečku, herecká kvalita, kde vznikají tyhle nové tváře? Na celém filmu mne zaujala zpočátku alespoň ta bestie, kterou se marně snažily sejmout F-16tky a která nakonec zřejmě nevydržela dementní děj, vyprdla se na likvidaci batalionu a sežrala raděj toho kameramana. Nevím komu tento film doporučit-milovníkům hororu těžko, protože je to spíš k smíchu, příznivce komedie bych si nerad rozhněval. Srovnání s Blair Witch je zcestné, možná jako bonus bych to bral-takže nejspíš pokus od režiséra televizních seriálů, který chce za každou cenu uspět u teenagerů, asi mu ty seriály už nenesou. ()

ecis

Pri takomto pocte komentarov, bolo tu uz napisane asi vsetko. Len moje zhrnutie: pribeh = smiesny, spravanie postav = smiesne, efekty a zvuky = excelentne. That's it. ()

chaturga

Jednoznačně nejlepší film poslední doby. Pár nelogických věcí tam je, ale u tohoto snímku to přehlédnu. Smekám klobouk i paruku:) Jen mě trochu mrzí, že se od tragédie 11. září 2001 nepoučí a stále budou natáčet filmy, kde padají mrakodrapy a umírají lidé. ()

Tamten

Nejzajímavější věcí na tomto filmu je dozajista způsob natáčení, tedy že celý film je pojatý jako "dokument", který natáčí účastník akce na vlastní kameru. Je to zároveň asi jediná zajímavá myšlenka tohoto filmu. Bohužel je to zároveň věc, která pro mnohé lidi dělá film nepoužitelným. Aby tvůrci dosáhli věrohodnosti, je kamera skutečně neprofesionální, tedy zabírá jen kusé obrazy, skáče, třese se, bliká atp. Divák si tak z filmu odnáší v prvé řadě pěkné bolení hlavy a jakékoliv jiné pocity musí hledat až dále. Zároveň se jakkoliv dokonalé triky pod takto zpracovanou kamerou do značné míry ztrácejí. ()

Trias

Cloverfield je třeba rozebrat na klady a zápory: Mezi klady patří napínavá podíváná, neotřelý autentický pohled přeživších a záběry na velké hovado, které vidíme pouze pod zorným pohledem. Mezi zápory řadím jednoznačně kameru. Sice je to dobrý nápad natočit všechno ruční kamerou, ale proč se musí sakra všechno tak klepat? Působilo mi to velkou nervózu a myslím si, že to v některých případech bylo zbytečné. Taky se děj někdy až příliš fragmentizoval, takže jsem z něj místy neměl nic. Pokud kameru na chvíli srovnáme, tak zjistíme, že příběh byl vlastně o ničem - zachránit princeznu v mrakodrapu, to moc děj není. Leč čtyři hvězdičky napovídají, že klady převážily, i když jedna hvězdička je tam přeci trochu navíc, dodal jsem ji za povedený konec. Rozjezd byl totiž opravdu dosti pomalý a večírek byl opravdu nudný. Asi mě teď chvíli bude bolet hlava, ale film to byl dobrý. Mimochodem: Jak se ten kameraman snažil sbalit tu holku, to bylo dosti ze života :-). ()

Charpy

Dramatické, temné, nápadité, efektní aneb 1 kamera a skupinka přátel bojují o záchranu života před něčím, co do města nepatří. ()

BLADER

Parádny film, naháňal mi zimomriavky takmer od začiatku až po jeho koniec. Vlastne, film mi naháňal zimomriavky aj po skončení, čo sa tak často nestáva. Myšlienka filmu skvelá, scenárista robí presne to, čo od neho čakáme, takže nás doslova hádže z jednej nebezpečnej situácie do druhej, čoho výsledok je dokonalý adrenalínový zážitok. A ten koniec - brrr, zimomriavky, celé to vyzeralo ako koniec sveta a k tomu tá parádna závereční scéna s jedným ( dosť dôležitým ) detailom. Paráda. ()

FoxMulder

Prvních necelých dvacet minut je otřesných a nudných. Koukat na na video nahranou, nepravděpodobnou, megalomanskou a příliš americkou párty mě téměř přimělo film vypnout. Než jsem se ale rozhoupal, proletěla obrazovkou hlava Sochy Svobody a začalo se něco dít. A to se dělo až do konce, čímž se zajímavost filmu rapidně zvedla. Atmosféru a napětí to drží pěkně, ale té dokumentující kamery je příliš. Místy dost otravuje, co zrovna snímá (citově vypjatější klidné situace). To můžou točit asi opravdu jenom Američani, kteří chcou být za každou cenu slavní a v televizi. A jejich tvrzení, že to točí, aby se ostatní lidi dozvěděli, co se stalo, jim prostě nebaštím. ()

E lan

O hodně lepší podívaná než Blair Witch, které alespoň mne hodně zklamalo. Začátek a konec působí velmi důvěryhodně, střed filmu je pak klasickým sci-fi hororem. To ale celému dojmu podle mne nevadí. Jen tak dál, víc Ztracených:-)!!! ()

waska

Takže : 1) Tohle tady už bylo ( Blairwitch ), ale pořád to ještě působí docela originálně. 2) Tohle už tady bylo ( Godzilla ) 3) 70 minutový film, to tady dlouho nebylo a docela mě to zklamalo, vidět to v kině, možná i naštvalo :) 4) Chtělo by to jiné herce, castingového manažera bych rovnou vyhodil, tihle mě neupoutali ani za mák. 5) Efekty slušný, ale ne nic světoborného. 6) Smrtelně zraněná Beth ( nebo jak se vlastně jmenovala ) najednou po městě běhá jak zajíček. A za sedmé to nejlepší :) Nějak jsem nepochopil konec. To jako máme očekávat Cloverfield 2?? :) Každopádně vidět to v kině, asi bych dal hvězdy 4. ( ale vlastně kvůli délce filmu bych to takhle nechal ) ()

simplejack

Celkem překvapení, snímek se mi až nedávno dostal do rukou na dvd a přes počáteční skepsi na mě udělal dojem. Styl Blair Witch tu velmi dobře funguje a celkově film vypada o mnoho dražší než ve skutečnosti byl, postupné odhalování "monstra" přispívá k atmosféře a rozhodně na mě působí lépe než velkolepé vynoření Godzilly a až na násilně vměstnaný romantický nádech, kdy hlavní hrdina nemá ani nejmenší pud sebezáchovy a pro svou vyvolenou kráči doslova přes mrtvoly jsem nezažil při sledování nějakou výrazne špatnou nebo nedotaženou scénu. Takže zatím čislo jedna ve filmech o velkých zlých příšerách ()

Honzeechec

Lehce dementní kombinace Blair Witch a Godzilly, která si vzala z obého to nejhorší. Narozdíl od Blair wicth to celý nepůsobí ani trochu reálně, na Godzillu to zas ztrácí v trikový oblasti. Ještě že je to aspoň tak krátký. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)