Reklama

Reklama

Hobit: Neočekávaná cesta

  • USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)
Trailer 2

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Ainy

Říkala si, že si ŠMaka ještě neviděla, až uvidíš, pochopíš :) , možná to ení nejlepší a vystihující přirovnání ale nic lepšího ěm v tu chvíli nenapadlo :D

na příspěvěk reagoval Ainy

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Jo to, že se ten film nápadně podobá Matrixu a jinejm podobnejm "ptákovinám" už je jiná věc :D v prvním filmu už to bylo naznačeno, v druhým dokonáno. :D Tohle už nejsou bitky jako v Pánovi prstenů ...

na příspěvěk reagoval Ainy

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ainy

To chápu, však pro případné bližší dotazy, připomínky či zkrátka jen názory mě můžeš kdykoli kontaktovat přes poštu, rád odpovím na cokoli.. :)

na příspěvěk reagoval Ainy

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ainy

To sice ano, ale můj problém či spíše zklamání netkví v tom, že se to liší od knižní předlohy. Tenhle problém já nemám s žádnou film. adaptací, kde existuje knižní či jiná předloha. Tady jde o něco jiného, viz. diskuze u patřičného filmu. Navíc já ani knižního Hobita nečetl, takže i kdyby snad, nemělo by mě co vadit, páč původní knižní verzi zkrátka neznám...

na příspěvěk reagoval Ainy

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Jakkob

Pítr v jednom rozhovoru napsal, že se rozhodli to nenatočit podle toho jak byl napsán. Mně to nevadí, že je tam spousta věcí navíc, že to není úplně podle knihy. :-)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ainy

Já jsem byl též rád za každý návrat, ale se včerejší projekcí se to přesvědčení trošku otřáslo v základech, ale nic nezavrhuji a doufám, že to třetí část zase napraví, popř. prodloužená verze druhé části...

na příspěvěk reagoval Ainy

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Paulie88

Já jsem Šmaka sice ještě neviděla, ale souhlasím s Tebou ... taky jsem ráda za každý návrat do Středozemě

na příspěvěk reagoval Jakkob

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Ištván87

U jedničky se držel knížky podle mě jako klíště na dnešní standarty... Ovšem u Šmakovy puště už je to jiný kafe tam už se fakt oc na knihu nehledělo. A ohledně rozdělení na 3 filmy? Já sem rád. Je to nejspíš naposled co zavítáme do Středozemě a já sem rád za každou vteřinu navíc a po zhpédnutí druhýho filmu a po info kde měl bejt rozdelenej si to nedokážu představit jako 2 filmy. Z obou filmů bych nevystřihl ani vteřinu a to sem ještě neviděl rozšířenou verzi. Jedinej průser je čekat další rok ale už se těším a bylo by mi fuk i kdyby to bylo rozdělený na 5 filmů.

na příspěvěk reagoval Ainy

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Anarvin

Ano, bylo to tvůrčí rozhodnutí, to je minimálně z jedničky hodně patrné. :D Tvůrčí rozhodnutí, jak vydělat ještě víc prachů. Každopádně jsem se dost divil, co lidem tolik vadí na překladu názvu tohohle dílu. To Hobita nečetli, nebo co? Jsem rád, že alespoň český překlad se drží věrně originálu, když si Jackson jinak s knížkou dělá co ho napadne.

na příspěvěk reagoval Paulie88

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

Anarvin

Celkom zaujímavá informácia. Aj keď lepšie miesto na predelenie filmu si neviem predstaviť. Taký poriadny akčný záver a na koniec hádanka ako to asi bude pokračovať. 

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Spiker01

No rád bych utrácel samozřejmě co nejmíň :D takže to vidím že počkám na to co vyjde za ten rok a půl snad vyjde nějaká kolekce 3 filmů a zároveň prodlouženejch verzí za nějakou solidní cenu.

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Lidi chci se zeptat. Dole tu někdo postoval odkaz na rozšířenou verzi v DVD: http://www.filmarena.cz/dvd-hobit-neocekavana-cesta-prodlouzena-edice-5dvd . Vypadá to celkem zajímavě a chápu to tak že ten film těch 182 minut je nadabovanejch? Nebo to je klasika jako u Lotra kde je prodloužená verze jen otitulkovaná.

 

A hlavně se chci zeptat. Má cenu si to kupovat teď a nebo počkat ještě cca rok a půl jestli vyjde nějakej komplet všech tří filmů i s rozšířenejma verzema. Hádám že asi vyjde ale jeden nikdy neví a co když už se to za rok a půl nebude dát sehnat ...

na příspěvěk reagoval jh666, Spiker01

Coleator

Coleator (hodnocení, recenze)

Beckett51

Na filmareně stojí kolekce všech filmů na DVD aktuálně 1349,- - těch 30 liber bylo už před hodně velkou dobou - a navíc šlo o BR...

na příspěvěk reagoval Beckett51

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Coleator

takle je to všema  velkejma kolekcena nejen v čechách, kompletní Bondi taky vyšli levně v porovnání s jednotlivejma dílama a to i na domácím trhu.

na příspěvěk reagoval Coleator

Coleator

Coleator (hodnocení, recenze)

Tak ty ceny za kolekce jsou u nás dost přehnaný - v Londýně jsem loni v HMV viděl kolekci všech dílů Pottera na BR za cenu, za kterou byste si u nás nekoupili ani dva díly (mám za to, že cena byla 30 liber).. A takhle to bude určitě i s kolekcí LOTR + Hobbit...

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ainy

Koukal jsem, ale odpovím až večer, teď pálím do práce, už takhle mám zpoždění.. XD Ale díky za napsání, určitě později odepíši.. :)

na příspěvěk reagoval Ainy

Související novinky

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (více)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (více)

Reklama

Reklama