Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Liznic

Pro Hobita jsem přesná cílovka. Milovník LOTRa a ctitel literární předlohy. I kdyby si tam hodinu a půl povídal Bilbo s Gandalfem, byl bych spokojen. Takže na tento film možná nahlížím skrze růžové brýle, ale co. Po všech technických stránkách byl film neuvěřitelně nabušený! Viděl jsem 2D bez high frame rate. Je pravda, že úvod v Roklince byl zbytečně utahaný, ale kdybych přesně takovou verzi dostal jako DC, byl bych spokojen, teď mne ale mírně děsí, s čím Jackson v rámci DC vyrukuje. Nejvíc mne však mrzí ta dětskost - ano knížka taková je, ale když už se upravovalo tolik věcí z ní, mohly se nějaké přihlouplé trpasličí vtípky vynechat. Můj konečný dojem bude však vytvořen, až po zhlédnutí celé "nové trilogie". ()

Tinne

Dnes podruhé, konečně v originále, a jsem nadšená, bavila jsem se ještě více než napoprvé. Jsem zcela jistě "lembasová hlava" :-) Bylo už toho tolik řečeno, že snad není co dodat, snad jen, že se těším na další díl, a na více elfů a více Thranduila! ()

hallelluja

...človek sa teší na návrat do Stredozeme, magický svet Tolkiena, ktorý Jackson tak dokonale stvárnil v LOTR I. a II. A dostane to najhoršie z LOTRa III. - nával digitálnych trpaslíkov, postavičiek a umelých čarovných efektov... Nieže by to bol zlý film, len - nie je dokonalý... Rozťahaný, bez originálnych režijných nápadov. To krásne sme už videli, ale - môžem Jacksonovi vyčítať vykrádanie samého seba? Pre to magické, čo film skrýva, vám stačí trailer - Dwarf song vyvoláva zimomriavky... a je tým najkrajším, čo Hobbit ponúka. A to je málo... Dodatok z decembra 2013: Videné druhý krát. Možno je to (ne)kvalitou môjho 15" monitoru, možno tým, že mám čerstvo v hlave kino-pokračovanie... Neočakávaná cesta je skutočne rozprávkovo nádherný veľkofilm s prekrásnym soundtrackom. Už to síce nie je tá Tolkienova Stredozem (!!), ale naplno Jacksonova. No a čo. Rozcítená rúbem päť. ()

dvopet

Jackson mi provedl něco, co se mi stává málokdy. Oproti všem mým očekáváním, se kterými jsem se ocitl na projekci v sále, jsem viděl výborný film. A čím víc o něm s odstupem přemýšlím, tím lepší mi přijde. (A pojďme se zkusmo vsadit, že si P.J. najde skulinku, aby v závěru třetího dílu usadil oko draka na Sauronovu věž Barad-dûr) ()

Mr.Husts

Proč jen nejde dát filmu dvakrát pět hvězd. Přesně takové mám totiž nutkání po druhém shlédnutí ve 48 fps. Film desetiletí, jemuž nekonkuruje nic a jasných 5 je už jen za výpravu a vizuální orgasmy při každé scéně. A ti tříhvězdičkáři a podobní třešínkáři, kterých je tu k mému absolutnímu nepochopení kurevsky mnoho, by si měli skočit ve volném odpoledne po Gilmorkách na tomograf, jelikož jim něco zřejmě omezuje používání jejich přijebaných hlavinek. ()

DaUr

Zklamání. Neustálé opakování osy "honí nás skřeti - chytnou nás skřeti - zachrání nás Gandalf" a nadbytek některých postav nevyrovná ani výtečný Freeman, ani saně tažené králíky. Byť jsou to ti z Rhosgobelu. ()

Blacks

Skvělé, vtipné, lehké a opakující se. Opět vynikající výprava i výkony herců, kamera ...a ten zvuk. Kupříkladu příběhy z minulosti byly přímo skvělé. Na druhou stranu se opakovaly pasáže z pána prstenů - únik přes můstky ve skřetím dole, souboje gandalfa a dalších.... jo a Thorin je fakt... vynikající :-) ()

ivan_drago

Tak kdyby nebylo suverénního Freemana a fantastické hádanko-olympiády s Glumem, tak bych hodnotil snad ještě hůř... Nejvíc mě srali trpaslíci, divní, braní spíš jako komické figurky a nevěrohodní... Vůbec všechno je v tomto filmu takové příliš dokonalé, čisté, bez jakékoli krve a násilí tím působí směšně... Všechno je barevné a herci, kteří předtím hráli v LOTRu, jsou zde pod vrstvou make-upu, aby vypadali mladší, doslova utopeni a opět nevěrohodní, postrádá to tu osudovost a není to nic jiného než tahání peněz z lidí, sice pěkné, ale pořád jenom tahání... Samozřejmostí je pěkná příroda a krásné přelety kamer po exteriérech a vůbec technická stránka filmu je dokonalá, nicméně tím to všechno, jak zmíněno výše, působí neuvěřitelně uměle a tak počítačově...Akční scény jsou do počtu a přišli mi spíše komicky udělané... ()

Mirokukii

Po dlouhém rozmýšlení jsem udělil nejdříve čtyři hvězdy. Uběhla nějaká půl hodina a já si zkusil vybavit scénu, kterou bych chtěl vidět znova. Jenže ta nepřicházela, a tak jsem byl nucen své hodnocení upravit. První polovina filmu se velmi vleče, a nenabízí prakticky skoro nic, krom setkání členů výpravy. A ač je trpaslíků asi 12, ke slovu se dostanou sotva tři, což je při stopáži přes dvě a půl hodiny podle mě málo. Vše dobré začíná příchodem do Roklinky. Oběvují se další známé tváře, příběh se více propojí s Pánem prstenů a získá na tempu. Cate Blanchett moc nemusím, ale jako Galadriel má neskutečnou moc, a já si můžu oči vykoukat. Scéna Bilba s Glumem nejvíc. ()

Sonnik

From the smallest beginnings come the greatest legends. POMO to lépe vystihnout nemohl: "LOTR bol nakrúcaný z lásky a bez prachov, Hobit je nakrúcaný pre prachy." Už tam není ten feeling. Nicméně je to fajnový návrat do Středozemě s jedním parádním trpaslíčím songem. Pořád je to ale jenom prolog k dalším dílům, které snad budou minimálně na shodné úrovní s tímhle dílem. "Home is now behind you. The world is ahead." ()

flawi.f

Pokud jde o Pána prstenů, tak jsem jeho obrovskou fanynkou, i když žánr fantasy nepatří mezi ty, které bych ve velkém vyhledávala. Ke shlédnutí Hobita jsem se přemlouvala docela dlouho, z obavy, že ho v každé minutě budu srovnávat s Pánem prstenů a nedokážu si ho patřičně užít. Přiznám, že chvílemi mi blesklo hlavou "Pán prstenů byl lepší" , "v Pánovi prstenů byly lepší masky, efekty" nebo "Pán prstenů byl temnější, kdežto Hobit rozvernější" atd.atd., ale krom těchto pár myšlenek mě Hobit okouzlil a pohltil. Velkolepé a nádherné záběry jsou dechberoucí, postavy baví, skřeti jsou, jak se patří, správně odporní a zapomenout nelze ani překrásná hudba. Jak jsem už zmínila, knihu jsem nečetla, takže jak se Jackson vypořádal s přenesením příběhu na plátno, nemůžu hodnotit. Určitě to neberu jako mínus, možná jsem i ráda, aspoň jsem nemusela prskat "ale tohle v knize není" nebo "v knížce to bylo jinak" , jako jsem měla tendenci u Harryho Pottera :-) Ukazatelem, že to Jackson zvládl, je pro mě zkrátka pouze to, že jsem hltala každou minutu. V hodnocení si nechávám rezervu a uvidím, jak se vydaří další díly. ()

Haretix

Zpět v krásné Středozemi a znovu je to nadprůměr. Na jedničku tomu chybí stále dost, ale jako začínající díl nové trilogie to má start velmi slušný. Trpaslíci baví a při jejich zpívání zamrazí v zádech, starý dobrý Gandalf nezklamal a Bilbo s tváří Martina Freemana září, nedokážu si tam představit nikoho jiného. No a navíc ta nostalgie, vidět znovu Galadriel, Sarumana, Froda a další, no a pak když Jackson začne jezdit s kamerou po krajině tak ano sem chycen a nechci se pustit. Ani mi nepřijde, že by byl film nějak nastavován, je tu vše představeno a vysvětleno a jede se dle scénáře. Bohužel co mi trochu vadilo byla hudba, čekal bych něco nového, ale dostal sem řekněme krabičku celého Pána prstenů, ale dá se to přežít. Navíc závěrečná 45 minutovka slibně naznačuje, že v druhém díle by to mohlo ještě lépe klapat. ()

Yesqward

Nechápem ľudí, čo porovnávajú LOTR s Hobitom. Hobit, bol možno o čosi slabší, ale predsa to bol nádherný film! Jeden z najkrajších, najprepracovanejších filmov aký som kedy videl! K efektom nemám čo dodať, v tom je Jackson ako ryba vo vode. Za krásny príbeh môžem ďakovať J.R.R.Tolkienovi. Nemám čo dodať, nádhera, teším sa na druhý diel. 90% ()

kinghome

Vážně lidi? To je jako kdyby jste dali plnej počet traileru, kterej jde před filmem. Tenhle film je prostě předehra pro druhej díl nic jinýho. 90% filmu jen choděj po lese, po horách, v dešti a vlastně choděj prostě úplně všude, ale nic se tam neděje. Jo a to jsem se chtěl zeptat. První půl hodina byla parodie? Páč to tak vypadalo. Byli tam dva větší záporáci, jeden zahlásí strašnou sračku ještě před tím než umře a závěrečnej fajt probíhá tak, že po vlcích házej zápalný šišky a pak utečou. GOOD JOB! Tleskám! Někdo mi tady dluží 3 hodiny života. Jediný plus je Středozem, která je nádherná a Glům, kterej to celý zachraňuje. Část s ním byla vlastně jediná část, u který jsem se nenudil a nepřemýšlel jsem že to vypnu, nebo přinejmenším přetočím. Ps. Dildo(proč není Dildo? Hodilo by se to víc, Bilbo je vo hovně) je pěknej čůrák! Chudák Glům! Jediná dojemná scéna byla, když Glům přišel o miláška :( ()

Homer Simpson

70 %. Na vysokou stopáž to celkem rychle utíkalo, nicméně akce bylo trochu méně než např. u Společenstva prstenu. Určitě bych Jacksonovi vytkl Froda, který v knize nebyl a tady lehce rušil. ()

Simpoch

Mělo to děj, mělo to nit, povedlo se to. Z tohohle filmu prostě sálá dobrodružství. I když tam není bůhvíkolik epických bitev, ten film je postavený dobře a rozdělením knihy na tři díly podle mě netrpí. To přišlo až na konci dvojky. Palec hore. ()

honx

Zatím to na mě působilo neúplně a tak nějak zbytečně. Počkám si ale na dvojku (a trojku) a věřím, že celá trilogie bude jedním veledílem. A vizuální stránka? Prostě nádhera:) ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele