Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Lill

Mela jem si precist hobita predem, nebyla bych tak zklamana dejem. Ale ikdybych nehodnotila dej, ktery je zas jeden utek, tak jsem se obcas nudila. Ano, bylo to nadherne prostedi, Kraj, Roklinka i Hora. Kdyby ubylo akcnich scen, ktere byly opravdu zbytecne dlouhe, a dal se malicko vic prostor hercum ... Bylo to pekne, ale nejak jsem cekala vic. ()

pds

Som sklamaný z 3D, čakal som oveľa oveľa viac. Príliš rozťahané a miestami dosť nudné. Neviem či som už priveľa privikol dnešným akčným filmom, ale pri "rubačkách" kde nevidno ani kvapku krvi, mi to príde trochu divné. Netvrdím že jej musí buť ako v Tarantinových filmoch, ale toto sa mi zdá tak nejak divné. 60% ()

YukiKaze

Takže včera v kině. Musím říct, že pořád říkám, že kniha je lepší jak film, Pán Prstenů není ničím jiným, tak zde, jsem byla po většimu filmu na vážkách. První část se hodně blížila k vyrovnání s knihou... jsem zvědavá na další. Zatím si TAK nestěžuju. Držím palce, aby tento trend jim vydržel. Fighting!! ()

mseet

Kéž by filmový Hobit vznikl ještě před Pánem prstenů, tedy zkrátka chronologicky tak, jak byla sepsána i literární předloha. Není samozřejmě jisté, zda by po něm vznikla i stejně úžasná filmová trilogie tak, jak ji známe. Spíše je jisté, že by v téže podobě nevznikla. Ale rozhodl jsem se zaujmout více fanouškovské a poněkud alibistické stanovisko, že Hobitovi škodí zejména srovnávání s téměř nedostižnou prstenovou trilogií. Druhým důvodem částečných rozpaků je samotná předloha, která postrádá onu hutnost, osudovost i hloubku pozdější trilogie. Z toho plyne řada více či méně iritujících dojmů: Gandalf, byť je opět hybatelem dění, není tím majestátným a charismatickým čarodějem, k němuž všichni vzhlížejí. Thorin nikdy nebude Aragorn. S početnou partou trpaslíků se neztotožníte tak, jako se čtveřicí hobitů. Velký bledý skřet se může snad významem rovnat vůdci skurut-hai, ale opět neobstojí ve srovnání s temným pánem Sauronem, coby hlavní zápornou postavou trilogie. Zlobři ani skřetí tlupy v čele s rozteklým skřetím králem nesnesou srovnání s Nazgûly, Skurut-hai nebo Balrogem. Radegast působil vyloženě jako parodie a srovnání s enty se snad ani nehodí. Nová trilogie je ovšem teprve na začátku a může se rozvinout v podobně fenomenální ságu jakou je Pán prstenů. Přes veškeré rozpaky je návrat do Středozemě toužebně očekávaným dárkem po všechny fanoušky. A protikladem k výše zmíněným slabinám budiž neoddiskutovatelný komediální talent Martina Freemana (geniální volba), Glumova jeskynní etuda (Hádanky ve tmě jsou již nyní nesmrtelnou scénou) a opět monumentální hudba Howarda Shora. 80% ()

josefklimes

***Rozpočet-$180 miliónů***Tržby víkendové-$84,617,303***Tržby USA-$222,703,000***Tržby celosvětově-$686,703,000*** ... Pro oko je Hobit neuvěřitelná slast, ale jinak jde o jednodušší popcornovku. To co Peter Jackson předvedl v LoTR se nějak odnaučil a dal nám takovou zlatou střední cestu. A nebyl by to pro mě takovej podraz, kdyby si Peter nechal ten svůj nudnej, pomalej rozjezd pro sebe. Půl hodiny trpasličí zpívání a žraní, really? Plus dávám za Gluma a za toho hypíka čaroděje, který se jmenuje jako to pivo. Slušná podívaná ale na Oscarech budu fandit někomu jinému.*80%* ... +perfektní vizuální efekty, +starý (dobrý???) Glum, -první půlhodinka a -přepálená stopáž ()

Tombič

Jakožto né úplný fanoušek Pána prstenů jsem na tento snímek šel s docela velkým očekáváním, ale musím říct, že bylo předčeno. Vybral jsem si tento film ve 3D s dabingem. Původní znění by bylo lepší, ale užíval jsem si to plnými doušky. Neskutečně skvělé masky, nádherné prostředí, neustále vzrušující děj plný napětí. Jednoduše řečeno - Filmová dokonalost! ()

JanMolina

Snad nikdo nečekal, že by Hobit byl lepší, než Pán Prstenů. Minimálně ti, co četli knihy a ví, že knižní Hobit je příběh ne zrovna napínavý, postavy totálně bez charakteru (teda co se trpaslíků týče, zbytek je fajn) a když už se tam něco stane, tak je to popsáno jednou větou nebo vůbec. Jackson z knihy vyždímal co mohl a přímočarý a nudný příběh obohatil dalším vyprávěním a různými flashbacky, aby akce a nějaké napětí bylo alespoň v nich. Bohužel ani Jackson z knihy dá se říci o ničem, nedokázal udělat něco, co by vyrazilo dech. Rozhodně si nemyslím, že by byl příběh úmyslně natahovaný, na druhou stranu je dost dlouhý na to, aby jednotlivým trpaslíkům vtiskl trochu charakteru. Třináct trpaslíků tam je prostě zbytečných, protože poznáme tak tři, zbytek tam jen běhá. Velkým plusem byl návrat starých postav, které Hobita propojují s PP, bez nich by to bylo slabší, ačkoliv se tam objeví jen na okamžik. Někdy těch narážek na PP už bylo ale moc a některá místa a akce působí jak kopie Pána Prstenů. Viděl jsem to v tom nejlepším rozlišení a musím říct, že efekty tam vypadají dost nedokončeně. Vrrci jak plyšové hračky a král goblinů s Azogem jsou animovaní na první pohled. Naštěstí ještě zbývá naděje, že v klasickém snímkování na blurayi to bude vypadat líp. Protože pokud ne, tak PJ předvedl horší digitální efekty než před 10 lety v PP. Souhlasím s tím, že efektů bylo někdy až moc. Např nechápu, proč zas nenamaskoval lidi do skřetích masek a oblečků a místo toho nechal trpaslíky běhat před zeleným pozadím a skřety udělal kolem nich digitální, protože to je prostě poznat. Minimálně v tom jeho novém snímkování za vteřinu. Je to dobrý film, ale šel udělat ještě o trochu lépe. Vyhodit hloupé scény s mlátícíma se skálama a víc se věnovat postavám. V druhém dílu už nebude běhat jen banda vousatých chlapů, ale dočkáme se i draka (minimálně podle názvu to nenispoiler :P ) atd, tak můžeme doufat v lepší podívanou. ()

TheKLF

Mě se návrat do Středozemě se vším co bylo uvedeno líbil moc, až na jednu vyjímku a tou bylo nekonečně dlouze natažená scéna návštěvy trpaslíků u Bilba, u toho sem se nudil a usínal, ale jinak sem nadšen a lepší fantasy než LOTR a Hobit neexistuje ;-) ()

ondraok

..Do hajzlu s mistnimi "top" recenzenty. Hobit je skvely a kazdy milovnik fantasy nebo dobrych filmu si ho musi uzit na pet hvezd. ()

5kad5

Tak jsme zpátky ve Středozemi. Avšak ne tak, jak jsme čekali a především doufali. S Pánem prstenů toho Hobit má společného málo, ale je nutno říct, že jediné to z něj dělá celkem slušnou oddechovku. Zejména soundtrack, který je značně vykradený, a dechberoucí krajina byla sázka na jistotu. Taktéž staré známe charaktery film táhnou. S novými je ovšem problém. Jedná se o jakousi tlupu trpaslíků, z kterých ani jeden nepřiroste k srdci diváka jako kterákoli postava z LOTRa. Film je to tedy nakonec celkem dobrý, ale určitě nedosáhne kvalit trilogie. ()

Sever

Pecka,co víc napsat. LOTR je zpět a je se na co těšit. všechno jsem si zase vybavil zpět a člověk musí zase nedočkavě vyhlížet pokračování. Že se to dělá pro peníze? A proč ne, udělal bych to stejně. NEtřeba hodnotit scénář, výpravu, režii. Všechno je prostě perfektní. Vlastně si říkám kdo na tom může co hledat. howg dopsal sem na téma Hobita :) ()

kverula

Z komentářů na prvních příčkách jsem měla z Hobita trochu obavy. Prý předimenzované, moc digi, neodpovídá knižní předloze, po shlédnutí filmu v člověku pocit vymizí, atd. PRD! Úžasně zpracované, skvěle propojené s trilogií LOTR, ty kostýmy, herecké výkony a ten souboj hromů (!)...nemůžu se dočkat dalšího dílu a musím to co nejdříve stáhnout. ()

Stuck

Nikdy jsem nečetl žádnou knihu od Tolkiena a nikdy jsem nebyl zarytý fanda fantasy filmů, ani nerozumým jazyku elfů či se neorientuji v zemi středozemě, přesto mě Hobit potěšil mnohem více než celá trilogie Pána prstenů. A víte proč? 1) přijde mi celkově osobitější a vtáhne vás více do děje 2) různorodé postavy které jsou více zajímavější 3) zatím se v ději nijak neztrácím (myslím) 4) krásná hudba 5) těch efektů Jediné co mě trochu srazilo je délka filmu..sice jsem jej vydržel sledovat celou dobu, ale pak mě bolelo za krkem..zřejmě špatně zvolená řada v kině... ()

pan.balu

Musím dát za pět hvězdiček. Děj je poměrně věrný předloze a toho si cením. Nářky ,že je Hobit natočený jen proto aby vydělal prachy,jsou poněkud komické. Jistěže bude film ,rozdělený do tří částí chtít vydolovat z diváků co nejvíc peněz ()

Hunys

Nejspíš se čekalo od toho filmu moc, podle toho dopadá i hodnocení. I když je film poměrně dobře udělaný, ty očekávání diváků nenaplnil. Čekal jsem, že se dostanou k draku, ale místo toho byla ve filmu jedna potyčka se skřety a pak ještě jedna s vrccci. Opravdu to zklamalo. ()

GzL

Hobit má dva nedostatky: Příběh není tak silný jako u Pána prstenů a přichází později než Pán prstenů. Jinak Peter Jackson je filmový mág a pokud dnes někdo dovede natočit film, který je zárukou filmového zážitku, tak je to on. ()

Destiny65

jedním slovem excelentní, pokud tedy přivřu oči nad některými zdlouhavými monology :) opravdu výborně zpracovaný film, a i ty tři hodiny strávené v kině stály za to. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021