Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Agnostik

Nejprve sem si myslel že film i když pojednává poněkud o jiném tématu než skvělá trilogie Pána Prstenů,bude jen provařeným čajíčkem.Byl sem však mile překvapen a spokojeně hltal celý film.Vyprávění Bilbo Pytlíka začíná v tomto úvodním díle Hobita stejně poutavě jako v Pánovi Prstenů.Mistr Jackson mistrně návázal dalším skvělým zpracováním příběhů J.R.R TOLKIENA a již ted se těším na další pokračování příběhu. ()

stroke

samozřejmě né tak dobrý jako Pán prstenů ale to může být jen těžko když má obecně slabší příběh a už není tolik nového na co se dívat. I přesto velmi kvalitní film a nadávání že to jde po penězích (jak vám skrze různé recenze a články nacpali do hlav) je pravda jako skoro každý film, jinak by se netočili ale zkuste se na to podívat trochu nezaujatě ;) ()

UrsusDom

Jako fanoušek Tolkienova díla jsem nejspíš zaujatý a jen těžce jsem v LOTR nesl přes srdce vynechané části s Tomem Bombadilem. A snad je to dáno i délkou čekání na HOBITa, že jsem mu po prvním shlédnutí Neočekávané cesty dal plné hodnocení. Byl jsem unešený, byl jsem nadšený. Nic víc a nic míň jsem neočekával. Tečka! ()

MilesWheeler

Těšil jsem se, ale byl jsem zklamán. Herecké obsazení, výprava tadičně dobrá. Ale nudil jsem se, dokonce jsem se přistihnul, že usínám. Jen proto, že jsem byl v kině, jsem se dodíval. Pak se to sice zpravilo, ale zase mě uzemnila prvoplánovost. Vždycky, když se to pokazilo, tak jsem přesně věděl, že zase příjde nějaký zázrak a to mě děsně nebavilo. Dávám 3*. Za zvuk, herecké obsazení a vizuální stránku. ()

LL CoOl J 74

Jo tak tady na tohle asi čekalo hodně lidí po trilogii pána prstenů se vracíme do minulosti který vytváří zase skvelý příběh který umí natočit Peter Jackson ()

eviln_emesis

Velmi milé překvapneí. Pán prstenů sem ani jeden film nelíbil, bylo to pro mě nudné. U hobita jsem se "bavil" celý film. Knihu jsem nečetl, takže jsem šel na blind. Efekty byly dokonalé hlavně část kdy se mlátí skály mezi sebou. Scénerie krásné. Film jsem viděl v IMAXu takže dokonalý zážitek. Hudba byla taky suprová, pasovala přesně na děj. Akorát je škoda, že to je rozdělený na tolik dílů. Plný počet. ()

Ochechulak

Hobita jsem četl před x lety a mám dojem, že tu opět byla vynechána důležitá postava, myslím že se jmenovala Medděd nebo tak nějak. V Pánovi prstenu chyběl Tom Bombadil, ale pro nečtenáře to nic neznamenalo, to samé i tady. Ale je to trošku škoda, pamatuji si matně, že před toho Medděda se trpaslíci trousili jeden za druhým, aby ho nepopudili, kdyby přišlo najednou všech 13, krásně naspané. A jak dopadl v mých očích zfilmovaný Hobit? První díl mě překvapil, jak malou část z knihy obsahuje, nicméně nás čekají další dva díly, tak to snad ani jinak nešlo. Jacskon ukazuje prakticky každý krok popsaný v knize, ukazuje to moc pěkně. Přelety kamery, triky, zvuk, to vše je prostě moc pěkné na koukání. Stopáž mi taky vyhovuje, nepřijde mi to nijak zvlášť natahované. Těším se na další díl. ()

chosan

Já se těšil že to bude jak pán prstenů a ono auho zdaleka se mu nevyrovná hodně slabší příběh postav a všeho okolo ale i tak hodně dobře koukatelné ale bitky jsou horší dávám 80% ()

Toolshed

Rozťahané a okázale efektné, to na mňa nezaberá, ďakujem. Predsa len sa však našli aj svetlé momenty, za ktoré ale možno vďačiť skôr Tolkienovi, ako Jacksonovmu tímu, ktorý vyzerá, že plánuje túto značku podojiť naozaj dosucha. Nechcem si ani predstaviť, akú stopáž naberie Silmarillion, keď si filmoví tvorcovia po (dúfam, že to nebude viac) trojnásobnej adaptácii Hobita uvedomia, že to je azda ich posledná šanca, ako vytrieskať zo Stredozeme aj posledný groš. Tipujem, že to bude rozdelené minimálne do piatich desaťhodinových častí. ()

AlohaAnty

Všichni to berete tak, že to musí být stejné jak Pán prstenů. Je to perfektní film, nevím co si stěžujete. No a co, že je to i vtipné, alespon je to něco nového :) Já s tím nemám problém :) 5* :) ()

nixin

Pán prstenů je skvělá série, i když uznávám že toho mnoho vypustili a že některé věci tak trochu překroutili. Ale u Hobita je to jiné od malička to byla moje nejoblíbenější kniha, proto sem se bál vůbec tento film shlédnout aby mě nezklamal....A sem rád že mě ani v nejmenším nezklamal. Návrat ke konci pána prstenů mě díky tomu nadchl ještě víc :) Opravdu velice povedené sice chvílemi utahané ale podle mého nezbytně.... ()

Bača1

Další z filmů, které nevyždímali vše ze svého potenciálu. Ještě ke všemu jsou tam nesmrtelní trpaslíci. ()

Sekyra

Filmové zpracování Hobita ve srovnání s filmovým zpracováním Pána prstenů je slabé. Děj je místy velice zdlouhavý (není taky divu, když tvůrci z asi 250 stránkové knížky i s prodlouženými verzemi udělali téměř 12 hodinový film). Grafické zpracování skřetů je otřesné, spíše jakoby vzali jednoho zlobra, zmenšili ho a dali ctrl c. V Pánovi prstenů vypadal každý skřet jinak, měli svou osobnost. Ale ať jen nekritizuji, bylo zde pár vtipných scén, kterým jsem se zasmála, také se mi líbilo, že režisér vsadil do děje i pár postav z Pána prstenů, které nebyly v knižní předloze. Takže závěrem, když chtěli mít více částí, měli udělat dvě, tři už je moc a divák se chvílemi u filmu nudí. ()

27p16and41p6

Myslím, že to lepší být ani nemohlo. Možná by stačily 2 filmy, ale na druhou stranu, když vidím, jak hezky se mi na film dívalo v doslovné interpretaci knihy, je vidět, že Tolkien nijak moc úprav k pěknému příběhu nepotřebuje. Negativní názory pramení myslím ze špatné představy o Hobitovi. Jelikož to není pán prstenů, je trapné domnívat se, že to bude v podobném tempu. Hobit je jen menší kniha a podle toho se taky scény točily. Je to takový komornější pán prstenů. Je to pojaté myslím správně. Ale myslím, že kdo všechny knihy nečetl, nepochopí důvod, proč je to takové, jaké to je. ()

injoy

No tak to byl zas jednou uspávací mazec... Dávám tři hvězdy s odřenejma a příště to bude za jednu! Nuda, nuda, nuda... a ještě jednou nuda. LOTR mě bavil, byl originální... tohle je, jak psal někdo níže, dělaný pro prachy a je to strašně vidět. ()

KREI

Jako fanoušek Tolkiena sem chtěl návrat do středozemě a jako fanoušek sem se po dlouhé době a tahanicích také dočkal. Myslíš že jako úvod, první díl obstál dobře. Film se rozjíždí pomalu a graduje, spousta záběrů na středozem, staré tváře a za parádní hudby středozemě. Co může fanoušek chtít víc? Pokračování pána prstenů? Ale tohle neni pán prstenů a díky předloze ani nikdy být nemůže. Je to jiný příběh, úplně jinak pojatý a s uplně jinou atmosférou. Fanoušci chtěli návrat do středozemě a ten se jim Peter snaží dát v každém záběru filmu. Tohle byl úvod a já doufám že zde bude trilogie kvalitou a obsahem už jen stoupat, ale lepší a bohatší úvod do děje si divák přát nemůže. Opravdu jediná věc která mě ve filmu opravdu mrzela, byla ta že skvělí skřetí komparz a masky zde nahradili digitální skřeti, bože proč? Myslím že to nemůže bejt ani levnější a co se týče vzhledu tak otrhaným a neurvalým skřetům z Pána prstenů sem fandil mnohem víc než těm digitálně vymazleným zde. Nicméně jako fanoušek to pro měla byla srdeční záležitost a těším se na další 2 díly jako malý kluk. A nesmim zapomenout na návrat hudby Howarda, která mi jako fanouškovi filmové hudby přinesla další soundtrack který si budu pouštět opravdu hodněkrát. Teď už jen spekulovat jestli se PJ nepustí třeba do plánování dalšího příběhu středozemě, protože Tolkien poskytl pole dobrých příběhů ze středozemě které mají velký potenciál na zfilmování a pokud tohle bude vynášet tak co by tomu bránilo? ()

zurivymlok

Věděl jsem, že Hobit nebude tak dobrý jako Pán prstenů, ale i tak jsem zklamán. 1) První hodina je neuvěřitelně roztahaná. Zvláště to, co se dělo v Bilbově domě, zpěvy a veselení trpaslíků, atp., mohlo být zkráceno nebo rovnou vystřiženo. 2) Namísto houstnoucí temnoty je to chvílemi až neuvěřitelně dětské. Zlobři se chystají stahovat trpaslíky z kůže a opékat na ohni a člověk má dojem, že sleduje dětskou komedii. No a švihlej Radagas byl podle mě taky trochu nešťastnou komickou postavičkou. 3) Jackson má neuvěřitelný sklon některé akční scény přehánět, což vadilo hlavně v King Kongovi. Tady trochu ubral, ale ubrat mohl ještě o něco více. /// I přes zklamání se dá říci, že se jedná o docela slušnou podívanou. Poslední hodina už je docela slušná a vrcholem je samozřejmě scéna, ve které se potká Bilbo s Gloomem - to byla geniální část celé podívané. Škoda, že se to celé neneslo v tomto duchu. Každopádně poslední hodina slibuje, že další díly by mohly odstranit infantilní scény a být opět výjimečnou podívanou jakou byla původní trilogie. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021