Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

jigsaw44

Pri pozeraní tohto filmu je si doležité uvedomit, že to Tolkienova prvotina a nikdy nič predtým nepísal, preto je dej taký celkom nudný. Trojhodinový dej by sa dal zhrnút aj takto: Gandal a skupina trpaslíkov navštívi Bilba a ukecajú ho aby s nimi išiel na neočakávanú cestu, pritom sa tri krát dostanú do nebezpečenstva, ale Gandalf ich stále zachráni. Ku koncu nájde Bilbo prsten o ktorom sa vlastne svojím sposobom celá šestilogia točí.. Je tam aj slabúnká prednávaznost na LoTR. Nebyt tam ten krásnej prírody a občasných audio-vizuálnych efektov, tak by som zaspal. Snád dvojka bude lepšia, lebo z tejto jednotky som nebol nadšený. ()

cipokomon

Jednim slovem? Mohlotobýtdalekolepšíauměza5*kdybytonetočilPítrpáčtojeblázenavždyckotoněčimzlikviduje Mohlo to bejt dobrý, dokonce hodně dobrý, ale strejda Pítr to zase, stejně jako už 3x předtím přehnal a tím to zase zazdil. Pokaždý si říkám, proč to vždycky tak domr... a pořád neznám odpověď. Dokonce jsem po cestě domů zvažoval, zda vůbec půjdu na tu druhou, závěrečnou část. Pak jsem zjistil, že to má ještě dvě a to jsem myslel, že si Pítr asi šlehnul a že na to dlabu totál. Pak mi došlo, že potřebujou další škváru na další 3 díly něčeho, tak to musej podojit. Taky mě napadlo, že lidi za ten rok zapomenou, že to takovej zázrak nebyl a že na to půjdou znovu, třeba jako já. Já mám fantasy rád, moc rád. Je jasný, že tam nejsou úplně reálný věci, jako draci (pardón draci, musím to napsat aby to bylo košér), magie atd. ale i ty "unreal" věci mají svá pravidla. Pítr bohužel znovu na několika místech vykostil i ta reálná a zkazil mi film jako celek a to hodně. On to prostě umí. :( Verbale, zklamal jsi mě. Tomuhle dáš 5 * a ještě napíšeš, že film předčí knihu? Fuj a ještě 3x fuj. Styď se :) ()

bobbio

Ja viem, nebolo to ono, ale keďže pôvodnej trilógii by som dal 6 hviezd, tak Hobbitovi dám tých 5. Vizuálne je to hádam aj krajšie, nové obludy... Bál som sa trochu Martina Freemana, ten sa ale úlohy zhostil skvele. Aj keď som nadšený fanatik do špeciálnych efektov, najkrajšia scéna bola, keď trpaslíci Bilbovi vyžrali celý špajz:)) 90% ()

ssarka

těšila jsem se docela hodně,ale nezjistila jsem si naivně bližší informace..až při cestě do kina mi bylo řečeno,že je to na díly...TŘI...jedna hvězda je za to,co to vůbec je-Tolkien-Hobit,to jediné mě odrazuje od toho dát odpad....myslím,že fakt,že z cca 200-stránkové knížky udělali tvůrci dohromady skoro 9 hodinový kolos mluví za vše..holt chamtivost a touha vydělat je u lidí nekonečná :( ()

zlishaack

Hodně dlouho jsem přemýšlel, zda komentovat nebo ne. A nakonec jsem si řekl, že tohle dílo si zaslouží okomentovat, ačkoliv ne za svou pozitivně míněnou kvalitu. Knížku jsem četl a musím říct, že se mi nezdá, že by natolik Jackson udržoval věrohodnost knihy tak jak se o tom vyjadřují jiní lidé. Nicméně třeba si pod slovem autentičnost představujeme každý něco jiného, ale tak je to v pořádku. Co je však pro mě neodpustitelné je to, jak ploše na mě celý film působí. Neprožíval jsem žádné emoce. Ale uznávám, na druhou stranu, dost to může být právě tím, jak se Jackson snaží držet předlohy - ona třeba není nic, co by se dalo/mělo převádět na plátno. No nevím čím to je, každopádně dávám 3* a z toho dvě za příběh a jednu za krásnou atmosféru, kterou tvůrci vystihli moc dobře. ()

ReTeZa

Nadmíru mě první díl Hobita potěšil... Samozřejmě, je to dlouhé, ale na druhou stranu zábavné a nenudila jsem se ani chviličku.. Kochat se nádhernou přírodou je pro mě velkou radostí a akce tam nebylo přespříliš... ()

PanRecenzent

Hobit: Šmakova Dračí Poušt´ Od filmu jsem čekal hodně, a právem byl to úžasný film, první díl byl o něco lepší ale to se dalo čekat když druhý díl je vlastně mezi díl trilogie a tak Peterovi blahopřeji v výbornému pokračování série Pán prstenů : Hobbit. nemůžu se dočkat završení trilogie ()

Rychleji

Zklamání... Je vidět pojetí Hobita tak, jak jej pojal Tolkien. Pohádkově... Jenže proč tak šíleně moc?! Skřeti tady vypadají téměř mírumilovně a roztomile (goblins) a ti druzí zase téměř jako lidi (orcs) (resp. ani jedni se neblíží vyobrazení z LOTR). Nikde na plátně není krev, ačkoli stvoření na něm zcela jistě umírají. Ale proč? Vždyť se dá očekávat, že drtivá většina diváků budou právě fanoušci Pána prstenu. Jackson pak před takového diváka pokládá něco, čemu daný člověk snad ani nemůže uvěřit a první shlédnutí se tím stává nehorázným utrpením. Druhé už je o něco lepší, pokud se na to dokážete dívat jako na random film a nespojovat to moc se ságou LOTR. Pro mně i trochu málo detailů z dějin středozemě (př. elfské meče), ale to je asi jen můj problém :D. Mimochodem, po shlédnutí Hobita je zajímavé pustit si LOTR: Fellowship of the Ring (začátek) a poslouchat jak Bilbo vypráví dětem o trolech, nebo je žádán ať řekne historku s drakem. Také jde pak společenstvo právě kolem zkamenělých trollů, ale to jsem si neověřoval. ()

enzo_cz

Já vám nevím, ale toto je jak v mateřské školce. Srovnávat Hobita s Pánem Prstenů je nehorázná blbost. A řeči o tom, že Pán Prstenů se točil z lásky zatímco Hobit pro prachy, to už je fakt hodně mimo mísu. Hobit je úplně jiná látka. Je to pohádka pro malé děti, kde se téměř půlku knihy nic moc neděje. Když to řeknu hodně nadneseně, tak je to taková trpasličí road movie. Zatímco v Pánovi Prstenů je zlo provázené s prstenem přítomné v podstatě na každém kroku a je hybatelem děje, tady to tak není a tak bych mohl pokračovat až do rána. Hobit je krásně natočený. Je samozřejmě fajn být zpátky ve Středozemi. Znovu vidět Gandalfa, Elronda anebo Hobitín, to jednoho zahřeje u srdce, a k tomu ještě scenérie Nového Zélandu, to je obrazová lahůdka (proč ta silná saturace obrazu - to nechápu). Můj hlavní a jediný problém s filmem spočívá v tom, že jej Peter Jackson natočil jako Pána Prstenů. Aby udržel tempo a napětí, tak tam vloží Azoga (nebyl už dávno v Pánu?) anebo spektakulární bitvu se skřety v útrobách Mlžných hor. Nejde o to, že se Jackson odchyluje od knížky. Jde o to, že divák cítí, že je to tam "jaksi" navíc. S tím pak souvisí pocit "natahování". Souhlasím s názory, že film mohl být klidně rozdělen jen na dvě části. Je totiž dost vidět, že některé pasáže téměř nudí. A také vývoj postav není žádný zázrak. A to je dost vážný nedostatek. Jednak je to dáno tím, že ne všichni mají dost prostoru. A také tím, že Tolkien se s tím nepáral. Ale Jackson toto mohl vzít v úvahu. Mohl tam vložit drobné dialogy, které by buď fiktivně vysvětlily pohnutky každého z členů výpravy (u Bilba to bylo jasné), anebo tam vložit víc takového toho kamarádského tlachání, které diváka více vtáhne do dění a navíc je to výborný způsob pro vybudování silnějšího zážitku. Na druhou stranu jsem rád, že ještě ve Středozemi chvíli zůstanu. A vím, že není na světě nikdo, kdo by dokázal zfilmovat Tolkienovu tvorbu lépe. Takže navzdory větším či menším nedostatkům velké díky Petere. ()

pepca72

Nejsem fanoušek tohoto spektáklu, tekže nehodnotím námět a příběh a už vůbec né předlohu (to bych si nedovolil, román jsem nečetl),ale hodnotím zde jen formu. Vzhledem k tomu že film je absolutně prost emocí, dávám pouze 3* za krásné scenérie a zručnou, mistrovskou filmařinu, která zahrnuje režiji, kameru hudbu a střich. O těch není pochyb, že jsou mistrovské. Ale jinak je to předražená pohádka, ušitá do gusta veliké skupiny hobitích fanoušků. Nám ostatním, pokud to v kině vůbec vydželi do konce, film vyšumí z hlavy dřív, než se spustí první závěrečná titulka. ()

vito_s

Táhne se to jak med ze zásob ve spíži pana Pytlíka. Ve srovnání s pokračováním pak vychází najevo oč lepší film by vznikl, kdyby se tvůrci nehnali za mamonem, který jim káže,a oba film spojili do jednoho... ()

tuberatanka

Na rozdiel od Pána prsteňov, tu máme film, ktorý sa snaží jednu krátku rozprávkovú knihu rozviesť do troch filmov, oplývajúcich vskutku štedrou metrážou. Pôvodná predloha bola písaná sympaticky naivným rozprávkovým spôsobom, toto je ale snaha o nadupaný a vážny veľkofilm v štýle Pána prsteňov. V tomto prípade ale z toho vznikla nehorázne rozťahaná, a sterilne digitálne vyleštená prázdnota v štýle "čím dlhšie, tým lepšie", ktorá sa snaží hrať na efekt, ale obsah tu chýba. ()

sarianna

Nůůůůůůdááááááááááá! Ach jo, teda musím říct, že teda jako přežít ty tři hodiny byl opravdu výkon. Jako chápu, že natočit z jedné 300 stránkové knížky tři tříhodinové filmy je fakt fuška, ale tolik prodlužovacích a vycpávacích scén tam být nemuselo. Rovněž chápu, že Hobit je na rozdíl od Pána prstenů pohádka, ale etuda se zlobry a zejména otřesný skřetí král mi silně připomínali Nekonečný příběh. Ale abych jen nekritizovala, Martin Freeman jako Bilbo je sympaťák a myslím, že byl na tuto úlohu dobře vybrán. Doufám, že druhý díl už konečně začne o něčem být. ()

Doctor10

Naozaj fantastické dielo kedže sa na hobita docela dlho čakalo tak som sa neuveritelne potešil hned ako vyšiel. je to krásne natočené a trpaslíčie ego ani v tomto filme nechýba ()

johnysd

Proč? Ach jo. Jsou prostě knihy, které se zfilmovat nemají. Je to velkolepé, barevné a monstrózní. Ale to je tak vše. To co bylo na Pánu prstenů úžasné je tady vlastně jen prvoplánové a zbytečné. Dějové odbočky, které násilně navazují na Pána prstenů a cpou nám do Hobita postavy co tam nemají co dělat. Jsem asi jedním z mála co nesdílí nadšení. Tři hvězdy za vizuál a triky. Rada na závěr. Nejpve přečtěte knihu a pak si teprve dejte film. ()

Zemblaff

Mne, jakožto fanouška Tolkienovy/Jacksonovy tvorby Hobit určitě neurazil, ba naopak. Ano, jedná se o více komerční snímek, ale taková je už bohužel doba. Jediné, co bych filmu mohl vytknout, je (v některých případech) až silně grafické zpracování. Dále bych se chtěl zastat skladatele Howarda Shora, na kterého byla vynesena poměrně silná kritika k jeho tvorbě. Shore vytvořil všechny hudební motivy k Pánu prstenů, které se vztahují ke Středozemi, a tak si může dovolit tyto náměty využívat i nadále a mne osobně to tedy naprosto nevadí. Po herecké stránce musím vyzdvihnout Martina Freemana, který ztvárnil postavu Bilba. Tenhle britský sympaťák, dostal příležitost, chopil se jí bravůrně a podle mne si otevřel cestu k dalším velkolepým rolím. ()

MartinSTFC

Už to není, co to bývalo. Ano, film se sice jmenuje jinak, pojednává o životě jiných postav, ale stále je to prequel původní série Pán prsténů. A i tak nějak jsem čekal větší akci, které bylo v Pánu prstenů tolik. T této nové sérii se filmaři vydali spíše klidnější cestou. Ovšem není to vyloženě na škodu. Co se mi moc líbilo, byly především herecké výkony, než samotný příběh. Ten je popravdě docela chatrný a po tolika letech od posledního dílu PP, šlo vymyslet daleko originálnější námět. Ale i přesto se mi film moc líbil a fakt, že jsem ho viděl již dvakrát a rozhodně né naposled potvrzuje, že se jedná o dobrý film. Ale jak jsem psal na začátku, s původní sérií se to nedá srovnávat. ()

MotMotkovich

Stejné jako pán prstenů. V prvních 100 minutách se absolutně nic neděje - probíhá rekrutování Bilba Pytlíka. Korunu tomu všemu nenasadil ani tak čaroděj tažený stádem králíků, ale zpívající skřeti. To bylo do nebe volající, kde je ta temnota co byla v LOTRovi, tehdy šel ze skřetů strach, teď jsou to směšní skřítci a ne skřeti. ()

mine.slayer

Hobit je opět hezký a výpravný fantasy film, bohužel nemohu se ubránit dojmu že je to celé tak nějak Pán prstenů jen v lehce jiném kabátě, mě film popravdě děsně nudil a mnohem více bych si užil vrácení původní trilogie LOTR do kin. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021