Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Dante1

Peter Jackson mě vůbec nezklamal Hobit je můj nejoblíbenější film roku 2012!!!Richard Armitage jako Thorin je nejlepší trpaslík od dob Gimliho a Martin Freeman jako Bilbo umí ukázat své hobití já...Písen Misty Mountains je boží ale také lepší jsi ji poslechnout v angličtině..Bravo Petere!! Další díl ()

Santyzul

Není to a ani nemůže být pán prstenů a bohužel škodí zbytečná délka prozatím průměr uvidíme zda konec posledního dílu na tomto něco změní . ()

bratr_jezek

Peter Jackson dokazuje, že Středozem točit umí. Není nijak omezován jako při tvorbě LOTRa, protože má jméno, má peníze, má zkušenosti a knihu rozdělil do více filmů, takže nemusí moc škrtat. Právě poslední je však menší nevýhodou, je z toho příliš cítit snaha namastit si kapsu na příběhu, který se natahuje a některé scény ubírají na spádu i napětí děje. Hodně prostoru tak dostávají všichni z družiny, některé boční postavy, pro děj takřka nepodstatné, trpaslíci (dokáže však někdo, kdo nemá přečtenou knihu, po shlédnutí filmu všechny vyjmenovat?) a pochopitelně prostor dostávají hrdinové hlavní. V případě Martina Freemana to rádi přehlédnete, ten je jako mladý Bilbo skvělý, Ian jako Gandalf dějem nějak jen proplouvá a Richard Armitage jako Thorin je zabírán z mnoha stran a detailů nejspíš jen proto, aby podobně jako kdysi představitel Aragorna dobyl dívčí srdce. ()

Infurius

Najprv som si myslel ze to nebude niečo, čo ma moc zaujme ale ked som bol nato v kine tak som bol milo prekvapený. Na tomto filme ma najviac zaujal príbeh a ani sekundu filmu som sa nenudil, avšak oproti LOTR tam nebolo tolko bitiek ale malo to taky rozprávkovy charakter a takéto dobrodrúžne filmy mam velmi rád, scénar nemal chybu podľa mňa. Trošku mi tam vadil Martin Freeman bo mne príde veľmi starý akoby to bol storočný hobit.... Najkrajšia scéna z celého filmu bola určite let na orľoch... Peter Jackson urobil špičkový film a ja som si to užil na 110%. ()

ronin zabak

Myslím, že dobrý film ve Vás musí zanechat stopy a vzpomínky. Tady jich nebylo zdaleka tolik, co v trilogii pána prstenů, ale co mi tam chybělo, byly masy pajzlů a skřetů. Snesl bych delší záběry na bitvy mezi němi. Negativně hodnotím přehrané štěstí společenstva trpaslíků, kde jim vše vyšlo jen tak tak - (Jeskynní žabinec s tlupou albínských goblinů, trolové - učni Pohlreicha, smrková příhoda s orly, zahnání vargů Ragachlastem a jeho králičím spřežením, bitva kameňáků z Ikea, atd.). Z Radagasta udělali pohádkovou bytost pro děti do tří let s pryskyřicí na ksichtu. Jinak na to, že herci, jenž hráli v trilogii, jsou o deset let starší, byli dobří, jsem zvědav, zda se dožijí i posledního natáčení :) ()

Wlashack

Je snad třeba k tomuto filmu něco psát. Ano, je, bohužel. Nad čím je nutné se poklonit tvůrcům je opět řemeslné ztvárnění celého filmu, zde nenajdete jedinou chybičku na štítu. Co ovšem kulhá je děj, resp. jeho stopáž. Četl jsem knihu a tak jsem jistou rozvleklost děje čekal. Některé scény jsou ovšem natažené do takové formy, že se v kině vrtíte a nevíte jak si sednout, jen aby se už proboha děj pohnul trochu vpřed. Ostatně to samé (bohužel) čekám i od zbylých dvou dílů. Po všech stránkách dokonalá filmová adaptace bohužel relativně krátkého díla na to, aby vydalo na tři tříhodinové celovečeráky. Velmi chválím i 3D a český dabing, konečně film, kde po dlouhé době stojí obojí za to. ()

w31rd0

Urcite si nemyslim, ze tohle nekdo delal predevsim pro penize. Jackson si uz dlouho muze koupit lokaci Hobitina i s celym Krajem, do konce zivota sedet na zaprazi Dna pytle, kourit dymku a chlastat pivo, ale neudelal to - misto toho natocil dalsi dobrodruzstvi ze sveta, kterej ho proslavil. Postav je sice moc a vlastne se o nich nic nevi, ale co byste chteli, aby se sedelo u Bilba jeste o pul hodiny dyl a trpaslici si vypraveli, jak jim jejich otce zneuctil vrk? Je to logicky odlehcenejsi nez temnej Pan prstenu, ale porad je to skvele odvypraveny a osobity. PS: "warm hearth" urcite neni laskavy srdce, i kdyz to zni podobne. ()

Revelate_17

...........Far over the Misty Mountains cold. To dungeons deep and caverns old............ Tolkiena zbožňuju od svých 12 let, kdy jsem poprvé četla Hobita a následně Pána prstenů. V průběhu následujících let jsem k tomu přidala kopu dalších Tolkienových knih, dodatků, esejí a vědeckých prací, ale na začátku jmenované knihy mám navždy hodně hluboko vtisknuty do mozku i srdíčka. Jacksonova zpracování jsem se bála stejně jako u Pána prstenů - ale tam víc, protože si myslím, že tam toho bylo ke zkažení a deformaci mnohem víc než tady. Hobit je kniha... volnější, původně směřovaná na děti - takže vy, co kritizujete ten infantilní nádech u některých scén, pochopte, že to NENÍ Pán prstenů, nikdy ani nebude, nemůže být a přestaňte tyto filmy srovnávat, protože to prostě nejde!! ////// Líbí se mi, jak film rozšířil - a určitě za tím nestál pokus vytřískat z diváků co nejvíce peněz - jen chtěl pokrýt události, o kterých se v knížce samotné moc nemluví - najdete je v dodatcích, esejích apod. To rozšíření byl dle mého názoru dobrý krok. Film bude víc pochopitelný pro ty, co knižní předlohu/hy vůbec neznají. ///// Jacksonovi nemůžu odpustit několik scén, které se absolutně rozchází s knížkou, ale chápu ho... i když Tolkiena miluju a jeho knížky považuju za to nejlepší, co může fantasy žánr nabídnout a z osobních důvodů je pro mě tak trochu "božský a nedotknutelný", tak přesto Jacksona chápu... chápu ho v tom, co dělá. Je to jeho podání a jeho vize, tak mu ji neberte. A mně se i přes spoustu sporných věcí a momentů, u kterých jsem v duchu nadávala, líbí a přiznám se, že tenhle Hobit mě zaujal víc než tehdy Společenstvo Prstenu. Neptejte se mě proč a i kdybyste mi říkali, že je tenhle film slátanina a svým způsobem spíš haní než ctí Tolkienovo dílo, nemůžu jinak - musím dát 5 hvězdiček.(viděno ve 2D v originálním znění s titulky). A dala bych i víc kdyby to šlo! Protože hodnotím Jacksonův pohled, ne jeho kopírování knihy, to by ani nešlo. ///// Co říct k hercům? Richard Armitage v roli Thorina jako opravdový trpaslík sice úplně nevypadá, ale má neuvěřitelné charisma a jeho hlas mi k Thorinovi patří - sedí tam a moc hezky mu to zpívalo. Jen ho mohli víc "zamaskovat" do trpasličího vzhledu. Také mi trošku vadí, jak je zabíraný jako ten hlavní a největší hrdina, přestože v knižní předloze je ústřední postavou Bilbo, který se z pohodlného hobita mění v dobrodruha a výtečného společníka celé družiny. Ale uvidíme ve druhém díle - kde by měl Bilbo teprve začít ukazovat své skutečné kvality a má trpaslíky tahat z nejednoho průšvihu - na což se moc těším. ///// Bez koho by Hobit nebyl Hobitem je jednoznačně skvělý Martin Freeman. Ta mimika, gesta, poznámky! On je opravdový Bilbo! O tom nemůže nikdo pochybovat! I když se mi líbil ve Sherlocku Holmesovi a dalších věcech, tady mě doslova posadil na zadek (i když jsem na něm už seděla, tedy podruhé...dá se to vůbec?). ///// Co je ale neodpustitelné je totální zničení postavy Radagasta Hnědého. Kdyby nic jiného, tak tohle byl teda krok vedle... no, však posuďte sami. ///// Mě samotnou zaujal ještě jeden trpaslík - a to Novozélanďan Dean O'Gorman jako mladý Fili. Ale z toho důvodu, že jeho kiwi english opravdu nebylo místy vůbec rozumět - ráda ve filmech poslouchám s jakým anglickým přízvukem ten který herec mluví; nevím proč, asi je to úchylka :-) () (méně) (více)

PZ_Ben

Otřesný, nekonečný a hlavně nudný začátek. To jediné bych Hobitovi vytkla. Film jsem viděla ve 3D, efekty, kostýmy a prostředí nádherné a celkově docela vtipné dílo (trpaslíci na rožni). Oproti Pánovi prstenů to ale byla pohádka pro děti. P.S. Kouzelník s vozítkem s králíky je nezapomenutelný :) ()

touseli

Nádherné zpracování knižní předlohy. Tenhle film možná nezaujme každého fanouška Pána prstenů, který byl strhujícím zážitkem, ale v němž byly tři objemné knihy vtěsnány do tří (ač stopáží rozsáhlých) snímků. Hobit je naopak vizuálním čtením toho krásného příběhu z dětství o výpravě za pokladem. Herecké výkony jsou samozřejmě skvělé a použití soundtracku z Pána prstenů obohaceného o geniální trpasličí téma mě taky dostalo. Prostě a jednoduše 5 hvězd. ()

padlar

Co jsem od tohoto filmu čekal, tak jsem také dostal, takže plná spokojenost. Převyprávění knižní předlohy je sice věrné, ale nijak přehnané, takže těch cca. 2,5 hodiny uběhne docela svižně. Mohlo by i svižněji, kdyby si Jackson odpustil prvních dvacet minut (naprosto zbytečných) díky kterým příběh Hobita získává nádech retrospektivy, kterou Bilbo zaznamenává pro Froda. I když jsem s filmem více než spokojený, tak přeci jen mi v něm nebyly pár věcí zcela po chuti: 1)místy přepísklé a okaté digitální efekty, kdy to občas vypadalo spíš na počítačovou hru než na film, 2) snaha nacpat do filmu co možná nejvíce postav z Pána prstenu – viz. Např. již zmíněný úvod, 3) čaroděj Radagast – to že vypadal jak hipík na houbičkách (jak ve filmu poznamenal i Saruman) bych ještě skousl, ale jeho jízdy na saních tažených králíky, to už na mě bylo moc. Nejlepší scény: příchod trpaslíku k Bilbovi a pak setkání a hádanky s Glumem v podzemí. ()

Martinaa.Tru

Nemoohu si pomoct mě nějak neoslovily tyyto "příběhy" ať se jedná o pána prstenů či o hobity. Pomalu 3 hodiny koukání o ničem a ještě nechápu když je vše o základu proč hobit nevyšel před pánem prstenů ;-) ()

vilimen

Musim rict, ze jsem byl mile prekvapen. Cekal jsem trochu horsi verzi Pana Prstenu a nakonec me to vazne vzalo. Hudba, prostredi, v kterem se natacelo, pribeh i herecke vykony, proste famozni podivana. Film, ktery ma takovy naboj jsem strasne dlouhou dobu nevidel, urcite to jiz v roce 2013 nic nepredci, alespon podle meho nazoru. Urcite davam 100% a hodnotim jako nejlepswi pocin za posledni dva roky.. ()

Togorot

Hobit mě neuvěřitelně překvapil. Do kina jsem šel s nulovým očekáváním a odcházel z něj naprosto nadšený. Film se neuvěřitelně drží své knižní předlohy(jsou zde pozměněné scény, ale hlavní linka jede přesně podle předlohy), jsou zde také přidány scény k většímu propojení Hobita a LOTRa. Každý si musí uvědomit že Hobit a LOTR jsou psány naprosto odlišným spůsobem a nejde je srovnávat. LOTR je plný napětí a akce vedle toho Hobit je spíše taková pohádka. ()

MATG

Je až nepríjemné ako je to silou mocou naťahované len aby to spĺňalo požiadavky. Výprava a efekty úžasné no s hereckým potenciálom je to už úbohejšie! ()

TomAbrt

Knihu "Hobit, cesta tam a zase zpátky" jsem měl to potěšení číst. Knižka je úžasná a přečetl jsem jí jedním dechem. Zpracování filmu podle knížky se mi velmi líbí a přijde mi zdařilé. Mnozí mohou namítat, že Pán prstenů byl lepší a že natačení Hobita je pouze tah studia na další výdělek. Ano, jistě že je. Kdo nechce vydělat v dnešní době vydělat. 6ádné studio by netočilo film, který by mu nevydělal peníze. Ovšem mě osobně se tento film líbí daleko více, než Pán prstenů. Přijde mi, že je to proto, že je kvalitnější i knižní předloha, než její následné pokračování. I přes některé nesrovnalosti a výmysly, které v knížce nebyli a ve filmu ano, mi film v kině vyrazil dech a má přítelkyně, která ze srdce nenávidí trilogii Pána prstenů, se těší na prosincovou premiéru dalšího dílu. ()

beaverkiller

Výborně natočený film držící se knižní předlohy. Vůbec nevadí, že má skoro tři hodiny. Děj je plynulý, rozhodně nenudí a čas strávený u filmu rychle uteče. Asi je i dobře, že je Hobit rozdělený na více částí (dvě by asi stačily), protože vtěsnat celou knížku do jednoho filmu by bylo nemožné. Už aby tu byl závěrečný fight se Šmakem. PS.: Slováci (maročani) očividně nepoznají dobrý film, ani kdyby jim ho promítali na prdeli. ()

Kingofspades

Pokud bychom z příběhu odstranili krajinu, boje a povídání a zůstala by pouze hlavní linie vypadalo by to asi následovně - jdeme, utíkáme, zase jdeme, zase utíkáme, konec. Příroda fajn, pocit z produkce v kině taky fajn...fajn = ***. ()

s.u.g.e.r.

Hobit je ospalá verze LOTRA po deseti letech. LOTR měl zajímavé hlavní postavy. Hobit má spoustu nudných trpaslíků, kteří pobíhají v roztahané 3hodinové pohádce..... ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele