Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

niytt

Jsem velka fanynka JRRT, knihy Hobit, LOtR, Silmalliion ctu nekolikrat do roka. Je tedy jasne, ze po tak dlouhem cekani a uspechu LOtRa, jsem se konecne dockala i Hobita. (a nejen ja) Konecne tedy, cela natesena, vchazim do kina - a to je ten kamen urazu. Cekala jsem vic. Film je sam o sobe opet skvele remeslne dilo, ale nudi. Tedy ne me, skalni fanynku, ale meho pritele jenz "to zas az tak nezere." Coz me nuti k zamysleni, zda to nebude nudit i ostatni. Bohuzel mohlo by. Nechodte do kina s ocekavanim, kolik akce a napeti se vam dostane, protoze ho bude poskrovnu. - Dlouhe putovani od niceho k nicemu a malo akce. Prepalena stopaz. + Novy Zeland. Nostalgie. Stredozeme tak, jak ji zname a chceme videt. PS: Film je delany vice pro fanousky, zatimco LOtR zaujme i "Ty druhe". ()

Hanniball

I přes počáteční obavy jsem nakonec byl velmi nadšen. Jen škoda trochu pomalejšího rozjezdu ale nakonec je to stejně unikátní dílo jakým byl svého času pán prstenů, má to skvěle vyprávěný a zpracovaný příběh, nádherné efekty a alespoň mě to ani na chvilku nenudilo no a ten soundtrack to je prostě něco geniálního, já jsem zatím tudíž velmi velmi spokojen a pro mě zatím jenoznačně za 5, uvidíme jak se hodnocení bude nebude měnit až bude hobit komletní, při sledování první části sem cítil jako by se někde ve mě probouzelo to dítě kterým sem býval když sem poprvé četl Hobita a Pána prstenů :) ()

Luposos

Za všechno můžou trpaslíci a další havěť. Po deseti minutách filmu kdy se na obrazovce střídají různá bizarní stvoření jak ze špatně zorganizovaného maškarního plesu, do toho lítají draci a vzduchem sviští meče a šípy, jsem si říkal na jakou stupidní pohádku jsem to omylem vlezl. Bohužel tento pocit se nezměnil až do konce. Je velkolepé, je to barevné a je to dlouhé - ale jinak nudné, otravné s těmi všemi xichty a maskami co rejdí na plátně, unylé jak tam pořád něco řeší, prostě i v tomto případě forma opět zvítězila nad obsahem. A máte pravdu - Tolkiena jsem nikdy nečetl - a skutečně nevím proč bych měl. ()

ammina

Dejte mi roztomile tvorečky s velkyma nohama a par zaběrů z National geography a máte ode mě klid :) To jsem si myslela... Jenže napodruhe to nefungovalo a nastoupila rozvlekla nuda... a nejhorší byl ten zhulený čarodej s králíčky ()

hypperbola

Nejsem žádný LOTR maniak. Nečetl jsem ani jednu knihu a všechny ty věci okolo znám hlavně díky Lord of the rings : Battle for middle earth 1 a 2. Jako nezaujatý fanda nemůžu jinak, než pět hvězd. Přišlo mi to mnohem zajímavější, než celé první dva díly Pána Prstenů dohromady. Jestli si následující dva filmy udrží svou nastavenou laťku, Pána Prstenů u mě porazí stylem K.O na začátku druhého kola. ()

Jerod

Zpívající trpaslíci, Skřetí kral s koulema na bradě a nový hobit překonávající Sama "VykouřímTiHoFrodo" Křepelku v úrovni Gayevosti. ()

neo101

Nemůžu si pomoct, je mi líto, ale je to příšerná nuda. Asi by to chtělo hodnotit film samostatně, ale to prostě nejde. Pán prstenů (jakýkoli díl) Hobita převyšuje. Roztahané, nezáživné, nudné.... uvidíme jak se polepší další díly ()

OneFlew

Trošku mě zklamalo, že příběh, který jde ,,smrsknout" do 1 filmu prodlouží na 3, aby si vydělali prachy, ale přesto dám 5 hvězdiček :) ()

Ajron

První půlhodiny jsem seděl v kině ani nedutal, a připadal si jako malé dítě kterému se splnil sen. A pak to začalo... naprostá neoriginalita co se týče akce a zápletek. V skřetích dolech jsem čekal kdy se do záběru dostane Indiana Jones nebo Lara Croft. Závěrečný boj byl nechutně prodlužován a v každé vteřině jsem cítil marnost tvůrců ve snaze natáhnout malou knížečku na 3 filmy. Vata, vata, vata. 2* za první půlhodinku. ()

vanadada

Jakože neni nad Pána prstenů, ale celkem příjemně mě Hobit překvapil. Neni to jenom o Pytlíkovi a to jak k prstenu přišel, ale v popředí jsou trpaslíci, což je něco zajimavého v jiných ohledech. Sice jsem čekala, víc akčně bojových a bubácky laděných scén, ale podle poslední scény více té akce a bubáčnosti bude v následujících dílech... A už se na ně aj docela dost těším. ()

Lukes777

Film vřele doporučuji od začátku do konce jsem byl zahleděný. Tento film má hlavu aj patu a podle mě je to zatím nejlepší ze série Lord of the rings. ()

One_tchura

Z Hobita jsem měl trochu strach, pořád jsem přemýšlel, zda ho koupit na bluray, nakonec po shlédnutí solidní spokojenost. Očekával jsem nudu. Ta se však vůbec nekonala. Film krásně ubíhal. A najednou byl konec. Moc hezké prostředí, trochu to občas ruší až moc umělých efektů. Obraz i zvuk perfektní. Doporučuji vidět. 80%. ()

iamblichos

Ako verny fanusik JRRT, Pana prstenov a Jacksonovej genialnej trilogie nemozem inak nez vyjadrit sklamanie. Neviem, ci bol Jackson nuteny natiahnut film na 3 hodiny a celu seriu na tri diely, ale nerozumiem, naco to bolo dobre. Ked uz, tak mali byt filmy dva. Co chcu producenti a autori napchat do dalsich 6 hodin filmu, si neviem predstavit. Keby film trval do 2 hodin, bolo by to optimalne. Skoda, tesil som sa na Hobita, ale asi sa nebolo velmi na co tesit... ()

JustinC

Pro mě jako milovníka Pána Prstenů opravdu skvělá podívaná plná akce doplněná o velmi vkusný humor, která sice místy byla trochu předvídatelná, ale i tak nádherná. Skvělé vizuální efekty, úžasná hudba a super kostýmy. ()

Zofan

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Po prvním shlédnutí filmu nemám co vytknout a po očekávání průměrného filmu jsem byl velmi mile překvapen. Z celé "cesty tam (a zase zpátky někdy příště)" jsem měl opravdu pocit hrdinské výpravy a skutečného putování. Partička trpaslíků je povedená banda švitořivývh vtipálků a několik málo si jich dokonce i oblíbíte. Když nad tím tak uvažuji, tak asi ani nemám, co bych vytknul. Jenom principielní záležitost, kdy kratičká knížečka je natažena na tři filmy a přitom každá kniha z trilogie Pán prstenů má pouze jeden. Pokud i další díly budou dobré, tak si nebude nač stěžovat. Buď můžeme mít dobrý tříhodinový film, nebo devět hodin dobrého filmu. Já mám jasno. Po druhém shlédnutí jsem se ujistil, že dojem zůstává stejný. Těším se na pokračování. Mimochodem vzal jsem do ruky knihu, kterou jsem četl naposledy v osmi letech a přečetl si pasáž, kterou první film pokryl. Bylo to něco málo přes 100 stran a byl jsem překvapen, že film je téměř slovo od slova a dějově stejný. Tedy až na Azoga, který byl jen zmíněn. ()

klobasa

Ale tak jo.Dostal jsem to co jsem od toho čekal.Zkrátka Pán prstenů 4.Ale co se taky dalo čekat?Nádherný exteriéry, jinak trochu rozvláčné.Ale rozhodně stojí za vidění. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021