Frank Aungier Pakenham, sedmý hrabě z Longordu, patří k nejkontroverznějším osobnostem moderních britských dějin. Byl to excentrický bojovník toužící vyhrávat ztracené kauzy, ale jeho poslední případ - pochybné přátelství s dětskou vražedkyní Myrou Hindleyovou (Samantha Mortonová) - podkopalo jeho politickou kariéru a možná i uškodilo její usilovné dlouholeté snaze dostat se na svobodu. Jejich první setkání se odehraje ve věznici poté, co Myra požádala bývalého vládního ministra lorda Longforda písemně o schůzku. I když s tím jeho žena zásadně nesouhlasí, Frank vražedkyni vyhoví a zrodí se mezi nimi nečekané pouto. V titulní roli britského dramatu režiséra Toma Hoopera exceluje Jim Broadbent. (oficiální text distributora)

• O osude Myry Hindley film uvádza len to, čo sa týka prípadu, jej presný koniec neobjasňujú ani internetové "encyklopédie". The Sun ale v januári 2024 uviedol, že Myra fajčila vo väznici 40 cigariet denne a zomrela na zápal pľúc spôsobený srdcovým ochorením. Uskutočniť jej kremáciu odmietlo viac ako tucet pohrebníctiev. (Arsenal83)
  • Dom, v ktorom žili vrahova Brady a Hindley na Wardle Brook Avenue a kde boli zavraždení Downey a Evans, nechala Mestská rada v Manchestri v roku 1987 zbúrať s odvolaním sa na „nadmerný záujem médií [o nehnuteľnosť], čo spôsobuje obyvateľom nepríjemnosti“. (Arsenal83)
  • Keď Longford začal horlivo bojovať za prepustenie vrahyne Myra Hindley, tlač ju označovala za "najhoršiu ženu v Británii". Tá, hoci dlhodobo bojovala o prepustenie, v roku 2008 svojmu advokátovi povedala: "Mala som byť obesená. Zaslúžila som si to. Môj zločin bol horší ako [spolupáchateľa] Bradyho, pretože ja som prilákala deti a bez mojej roly by nikdy nenastúpili do auta... Vždy som sa považoval za horšieho ako Brady." (Arsenal83)
  • Keď Longford v roku 2001 zomrel, vtedajší premiér Tony Blair o ňom povedal: „Bol to veľký muž s vášnivou bezúhonnosťou a ľudskosťou a veľký reformátor, ktorý sa zaviazal modernizovať právo a zároveň sa hlboko staral o jednotlivcov.“ (Arsenal83)
  • Napriek tomu, že bol horlivým katolíkom, Longford už v roku 1956 navrhoval dekriminalizovať homosexualitu. hoci sám bol proti homosexuálnemu spôsobu života a homosexuálov označil za "handicapovaných" a ich správanie za "naučené". Longfordovým politickým cieľom bolo len homosexualitu dekriminalizovať, ale neposkytovať nejaké práva, takže keď bola homosexualita skutočne dekriminalizovaná, začal bojovať proti ďalším uvoľneniam v tejto oblasti. (Arsenal83)
  • Longford bol vedúcou osobnosťou celonárodného festivalu svetla v roku 1971, v ktorom bojoval proti pornografii, ktorá podľa neho ponižuje tak jej aktérov ako aj sledovateľov. Takisto označil tlač za obscénnu a neslušnú. Dostalo sa mu výsmešnej odpovede, keď ho v novinách začali popisovať ako "Lord Porn". (Arsenal83)
  • Labouristický premiér Harold Wilson (vo funkcii 1964-1970 a 1975-6) zastával názor, že Longford má mentálnu kapacitu 12-ročného dieťaťa. (Arsenal83)
  • Práve prípad, ktorý zobrazuje film, a kampaň Longforda (Jim Broadbent) za prepustenie Myry Hindleyovej (Samantha Morton), dali vzniknúť cene, ktorá je po ňom pomenovaná. Longfordova cena sa udeľuje každoročne počas longfordských prednášok a oceňuje úspechy v oblasti trestnej reformy. (Arsenal83)
  • Umelecký kritik Brian Sewell, ktorý sa dlho poznal so skutočným lordom Longfordom, chválil výkon Jima Broadbenta v tomto filme v televízii, ale štipľavo dodal, že Broadbent a samotný film vynechali to, čo tvrdil, že bolo najjasnejšou charakteristikou skutočného Longforda – „egomanská arogancia“. (Arsenal83)
  • Aby sa Jim Broadbent čo najviac podobal na skutočného lorda Longforda, nosil protetický nos a bradu, ktorých nasadenie trvalo dve hodiny každý natáčací deň. Väzenský dozorca, ktorý poznal skutočného lorda Longforda, bol raz veľmi prekvapený, keď Broadbent vstúpil do väzenských dverí v kostýme, pretože bol na nerozpoznanie. (Arsenal83)
  • Aby sa prinútil chodiť veľmi pomaly a mdlo, keď Longford vo filme naposledy uvidí Myru Hindleyovú (keď má postava 92 rokov), dal si Broadbent do topánok malé bolestivé kamienky. (Arsenal83)