Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

-ETIENNE-

Je to strasny film, bez akcie, bez scenara, trapne umele dialogy.. Navyse vsetci hovoria anglicky, vratane Hitlera a vsetkych nacistov... jednoducho neuveritelne. Tato mission impossible Tomovi Cruisovi nevysla a nezachrani to ani okridlena veta, ktoru vykrikne pred smrtou (na sposob Statocneho srdca). Cele je to smiesne. ()

AVS-MAN

Hned o premiéře jsem se tak nějak omylem dostal do kina... O Valkýrii jsem slyšel, ale neplánoval jsem jít. Ale... Dobře jsem udělal, moc povedený film. Trošku jsem se obával o spád a nudnost, která by mohla pramenit z absence akcí a přemíry řečí. ale tady to sedí a má to velmi dobrý spád. Řemeslně hezky zpracované, herci opravdu dobří... Co tomu chybí k dokonalosti, je fakt, že víte jak to dopadne, ikdyž si to během filmu ani neuvědomujete. aspoň já ne. Slušných 90% to bude :) Do 100% mi možná jako pár lidem chybí znění v originálním jazyce, angličtina místy nevadí, místy z ní bolí uši :) ()

nogi

Přesně tohle jsem potřebovala, něco, co doplní moje vědomosti a zároveň nebude nudné jako výklad ve škole. Nádherně vygradované scény a napětí (hudba zní ve filmu velmi dobře) a i když víte, že to neskončí dobře, stále doufáte, že se třeba něco změní. Skvělé herecké výkony, výborné vykreslení doby... Tenhle film si určitě zaslouží plný počet hvězdiček za výborné zpracování skutečné události ()

Vandislav

Vydařený snímek s klasickým Tomem Cruisem (herectví spočívá v mírně podmračeném výrazu, jak jsme všichni zvyklí), dobře vybraným příběhem a koncem okořeněným přesně tou správnou dávkou patosu. Pokud bych se rozhodovol pouze podle konečného dojmu bylo by to díky konci celých pět hvězdiček, takto s ohledem na zbytek filmu čtyři a půl. ()

YNWA

Musím přiznat, že jsem mile překvapen, moc jsem nečekal, že mě to tak chytne. Prakticky se celý film nenudíte, pač je zde velmi dobře podchycena dějová linie a film má spád. A i přes to, že většina z nás ví, o co ve Walküre šlo, jsem potěšen, že se filmaři co nejvíce snažili držet reality ()

-Mates-2

Genialna kompozicia zaberov, pohyb kamery a strih. Skoda, ze to nenatiahli na 3 hodiny, bola by to mozno raz klasika. Takto neostalo casu na rozvoj postav, ale iba cisty thriler "z definicie" - budovanie napatia je tu neuveritelne. ()

Umělec

Zajímavý film o zajímavé historické události. Místy trochu studiové zobrazení reálií (i uprostřed války je všude dost čisto a tak nějak hezky „barevno“). Tom Cruise hraje poměrně civilně, což postavě určitě prospívá. Režisér si dobře poradil s velkým množstvím postav, i když neměl u každého čas prokreslit charakter postavy a dostatečně věrohodně zobrazit například důvody účasti na atentátu. Divák dopředu ví, jak to dopadne, ale stejně Cruisovi fandí, aby mu to vyšlo :-) Příjemný válečný film, nakonec ani ta angličtina u německých oficírů tolik nevadí… 80% ()

Romanko99

Film s historickou tematikou, ktory sa snazi ukazat, ze nie vsetci Nemci pocas druhej svetovej vojny stali za Hitlerom. U mna to obstalo, tesne pred Valkyrou som mal moznost pozerat Duel Frost/Nixon a z tohto minisuboja dvoch filmov mi vysiel ako vitaz snimok s Tomom Cruisom. ()

Pardalozo

Z historickýho hlediska dobrý, jinak typická amerika, krásná rodinka, milující otec, zamilovaná manželka, všichni hlavní hrdinové mají jenom kladné zájmy, prostě klaďasové... Napětí až za hrob, dojemná poslední scéna bla bla bla bla bla... ()

Ravel

Skvělý film. Obsadit ho neokoukanějšími herci, tak dám 5 hvězd. P.S.: Nighy mi krutě připomínal Pepu Dvořáka :-) ()

Kana

Skvěle natočeny film o posledním a nejpovedenějším z atentátu na Adolfa Hitlera. Tom Cruise mi sice v hlavni roli moc neseděl ale přesto davam 80% ()

Caesarion

Takový film se mi líbí. Historický film bez tun krve a vnitřností. Velice věrohodně kopíruje dané události a dobové prostředky. Líbí se mi také herecké výkony a prostě to jako by to bylo doopravdy v té hnusné době válečné. Za tento film asi těžko někdo dostane oscara. Měl by ho ale vidět tvůrce válečných filmů jež inspiruje počítačové firmy vydělávat peníze na dokonalém grafickém znázornění výše uvedeného násilí. ()

kellys2

Dobře natočený film o atentátu na Hitlera a zbabraném převratu. Špičkové herecké výkony Toma Cruise a Billa Nightyho ale i dalších. Režisér se držel historických faktů a nepřidal si žádnou Hallywoodskou omáčku. Film na který stojí jít do kina. ()

papinak

Je moc zajímavé, že tenhle film dokáže být napínavý i přesto, že předem víte jak musí skončit. Přistihnul jsem se, jak držím palce a pevně doufám, že se to přeci jen povede. Tom Cruise mě po dlouhé době velmi mile překvapil, protože podal výborný výkon a konečně nepřehrával, jak už jsem si zvyknul. ()

kapko

Niečo do seba malo. I keď oproti filmu Pád 3 ríše je to len slabší odvar. Ale zasa oproti terajšej tvorbe firmou z Hollywoodu je to super film. ()

MiSHeC

4* za spracovanie, atmosferu... jedinu hviezdu stratila prave na jasnom konci :), ale aj napriek tomu to bolo tak napinave, ako sa len dalo ()

Zofan

Komu se líbil Pád Třetí říše bude jedině nadšen. Podobný duch s větší výpravností a lehkým hollywoodským nádechem, který jistě dopalí pouze šťouraly a zdejší pseudo "filmové kritiky". Přes původní obavy musím konstatovat, že Cruise podle mého názoru zahrál tuto roli velmi dobře. Takový film už tu dlouho nebyl - rozhovory mezi řádky a méně jednoznačnosti pro diváka. Nic ve stylu "Nejdřív vám všechno vysvětlíme do detailu, abyste mohli pohodlně sedět a nemuseli přemýšlet, nebojte o akci a napětí se postaráme tak, že intelektuální stránku nebudete postrádat." Pro mě velké překvapení díky nízkému očekávání získané v době, kdy byl ještě film hodnocen špatně. Celkově 90% ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)