Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

annickka

Nemůžu nedat pět.. RocknRolla je stylovej, vymakanej, promyšlenej a hlavně třeskutě zábavnej film, u kterýho jsem se nenudila ani vteřinu. Musela jsem si ho pustit několikrát, jak se mi po některejch scénách stejskalo. Z mnoha zmiňuju části s One-Two a Mumbles, jak kradou eura, anebo naprosto bravurně natočenou milostnou scénu, ta nemá na filmovejch páskách konkurenci.. šup šup, zip, cvak. A těch hlášek! Navíc mě dost překvapil Mark Strong v roli Archieho, jednak je až děsivě podobnej Andymu Garcíovi, a druhak má neuvěřitelný charisma, nikoho lepšího bych si v týhle roli neuměla představit. Cejtim v kostech, že nezůstane u pár zkouknutí. ()

Fleak

Nebyl to špatnej film, ale čekal jsem víc. Předchozí Ritchieho filmy byly prostě lepší a hlavně mnohem mnohem vtipnější. Ten anglickej černej humor bylo pro mě hlavní lákadlo, ale tady ho bylo opravdu poskromnu......škoda, ale i tak pěkný 3*. UPDATE: Tak po druhém zhlídnutí a rozležení v hlavě nakonec zvyšuju na 4* . Prve jsme se nechal až moc ovlivnit předchozíma Ritchieho filmam a jakmile jsem viděl, že to není úplně stejný, tak jsem na to zanevřel. Nicméně po druhým zkouknutí mě to perfektně dostalo. ()

Chester7

Povedené. Dialogy s anglickým přízvukem sexy. Geniální situace. Parádní film. Je jedno, že Sbal prachy a vypadni bylo první a Podfu(c)k možná i lepší. Je mi to jedno. Já jsem si film užil a pustím si ho znova... a to je hlavní, sakra ! ()

Slavomír

Tak to už áno....Ritchieho najčerstvejší počin skromný na výpravu, ale bohatý na kecy, presne ako to mám rád. Opäť sa stretneme s koloritom londýnskeho podsvetia, od feťákov predávajúcich kožuchy, cez teplých ruských zabijakov až po jedného vypočítavého rockera.... štýl, ten štýl, povestný Guyov štýl, farbisté reči, londýnsky argot a divný prázvuk, parádne popletené vzťahy postáv,(Rockn)cool kamera... Sadlo mi to ako roky nosená šitlovka na palicu... the real Rocknrolla wants tha fuckin´ all!!! ()

ecis

"You are the sun, you are the only one, you are so cool, you are so rock and roll. Be my, be my, be my little rock and roll queen!" ()

radeckator

No konečně opět Guy Ritchie jak ho znám a chci znát. Nejlepší jeho film od dob Podfucku. Svižnost Podfucku a Sbal prachy a vypadni to nemá, ale film je opět nabitý starým dobrým černým humorem, skvělý střih mu dává šmrnc a výborná hudba svěžest (hned zítra jdu do soundtracku) . A jé. Teď to po sobě čtu a vypadá to, že jsem popsal reklamu na aviváž. ()

AbelXavier

Velmi Ritchieovské, velmi stylové. Londýn je jeho město a RockNrolla skvělý film. Jen Rodenovi jsem to ani na sekundu nežral. ()

Respex

Naprosto skvělý film. Mohu vychvalovat naprosto vše. Režií počínaje a hudbou konče. Guy Ritchie tento styl umí nejlépe ze všech a dokázal vytvořit naprosto excelentní film plný akce a černého humoru. Jako třešnička na dortu působí sympatický Karel Roden. Spoiler - bitka s rusáky je nezapomenutelná. ()

E lan

Neskutečně promarněný potenciál, který tahle akční komedie měla. Tedy minimálně podle skvělého traileru. Vizuálně vynikající, zvukově také, ale ten debilní scénář to táhne celkově dolů. Opravdu škoda, rozhodně žádná reinkarnace Ritchieho... ()

Rincewind

Výborná akční komedie plná černého humoru, ani chvilku jsem se nenudil. Když se Angličan s Rusem perou, feťák se směje:-)) Aneb co všechno se semele kvůli jednomu obrazu. ()

Patrik200s

Veľmi podarená snímka s jasne čitateľným rukopisom Guya Ritchieho. Film má veľa rôznorodých postáv od One twoa až po Juriho. Dej je sviežo kreatívny a priťahuje pozornosť. ()

Ceberus

Další správná "Ritchiovina" jak má být. Až komiksově vyprofilované postavy, až parodicky se zaplétající děj a samozřejmě várka vtipných hlášek. O zábavu postaráno. A abych nezapomněl: další sympatická role pro Karla Rodena. ()

marusaj

Guy Ritchie navázal na Lock, Stock... a Snatch a dotvořil tak (můj pracovní název) trilogii svých Ritchiovských gangsterek. Je to vtipné, je to akční a má to styl. Sem tam se Ritchiemu scénář vymyká z rukou a nastává trochu chaos, nicméně po nějaké době si vždy vyprávění zase "sedne". Celý herecký ansámbl je perfektní a pocta Terminátorům je fakt špičková. ()

OPI.

Čekal jsem od Guye něco víc, ale přesto to nebylo špatné, líbilo se mi to.. Ale asi jsem zmlsaný "Podfu(c)kem" nebo "Sbal prachy a vypadni".. Přesto dám "jen" 4 hvězdičky.. *** bez Rodena.. **** s Rodenem (opravdu jsem na něho hrdý!)... PS: Možná mi tam chyběl Jason Statham.. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)