Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

maciii

Tyhle černohumorné drsné akční komedie mi způsobují absolutní uspokojení, a to nemluvím o všech těch osobitých, perfektně stylizovaných a zahraných charakterech, ze kterých si nemůžu vybrat, který mě baví víc. ()

kersten

Trošku mi trvalo, kým som si zvykla na zvláštne stvárnenie tohto filmu, ale dalo sa to, dokonca sa mi páčil aj Guyho humor. Len mi naozaj dlho trvalo, kým som tomuto filmu prišla na chuť a pochopila ho. ()

DAPDO

Hodně podobný jako podfu(c)k, řekl bych stejně dobrý.Hlavně musíte chytit začátek a zorientovat se kdo s kým, jinak si stejně jako já musíte pustit úvod znova.Dobrá zápletka, plno zvratů, výbornej Butler a klasickej Karel Roden v roli ruskýho mafiosa.Skvělej černej humor a hudba, kterou jsem si i stáhl do mobilu taky nemá chybu.Jen víc takových filmů, Guy. ()

Heroine

Jenom málo který režisér si může dovolit opakovat herce, postavy, triky, motivy, příběhy i závěry filmů, a vůbec při tom nenudit. Jeho filmy jsou tak strašně nabité, že člověk ani neví na co se soustředit dřív. Je to zábavné, je to vtipné, a hlavně, je to rychlé. Herci jsou vynikající, perfektně magorské scény, originální vizuální stránka, a až na malý úlet v podobě písničky od Lou Reeda, když byl Johnny v drogovém rauši, což považuji za absolutní nevynalézavost, i výborná hudba. Ale nejlepší ze všeho, a teď se budu možná opakovat, jsou Ritchieho FLASHBACKY, osvětlující nám divákům "co se dělo mezitím". To prostě můžu. ()

Biopler

Ritchieho comeback k svojskému rozprávačskému štýlu, song Black strobe - I'm a Man ako šitý na úvodnú predstavovačku, parta známych i menej známych hercov, ktorí hrajú s nasadením - to chválim. RocknRolla však stráca v strede snímku nastolené tempo a okatým spôsobom speje k vyriešeniu zápletky. Po Snatch najlepší Ritchieho film, ktorý perfektne pobavil. ()

Castielo

Výborný 4*. Na snatch nebo lock stock to sice nemá, ale i tak, po svém vlastním stylu, je to super. Britský přízvuk, suchej humor a prachy. Moc příjemné překvapení! ()

Mayaku

Vzhledem k tomu, že jsem zatím neviděla žádnou z Ritchieho prvotin, a tudíž k mému štěstí nemám srovnání, nebojím tomuhle nářezu napálit plný počet. Bavila jsem se věru královsky a na pátou hvězdu to dotáhli mí oblíbenci The Subways :) ()

Chuckysimo

Tenhle film prostě žeru! Monstrózní dílo mistra Ritchieho je pro mě dokonalé ve všech směrech. Nenáročný příběh okořeněný řádným sarkasmem a britským humorem nenechá Vaše bránice ani na chvíli v klidu. Ve spojení s úžasným hereckým obsazením vzniká dílo, které se sice nemusí líbit všem (ne všichni takový druh humoru upřednostňují), ale nekompromisně se připisuje na špičku komediálního ledovce! ()

Kadas97

Dvojhodinová akcia pretkávaná nejakými kecami ale nič hlboké, nič svetoborné a navyše Tom Hardy ako buzerant. Sem tam dobrá hláška, ale to mi nestačí a teda len 5 z 10. Po druhom zhliadnutí zvyšujem na 7 z 10 pretože, som si lepšie všímal detaily a tie ma dohnali k prehodnoteniu. Veľkou mierou sa podieľal aj parádny soundtrack, hlavne pecka Bankrobber od skupiny Clash. Plus niektoré scény mi totálne natriasli bránicu. P.S. "Dej mu facku!" ()

redwik

Je tu ešte niekto, kto si myslí, že Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a RocknRolla sú tri úplne rovnaké filmy, len s trošku inými hercami a trošku iným príbehom? Kopec postáv gangsterov, ešte väčší kopec zamotávok, a k tomu tá úžasná britská angličtina. Už tu chýba iba Jason Statham a rozdielov je o polovicu menej. Tento film je ale o trošičku iný, prišiel mi kus vyspelejší ako predošlé dva. Ale aj tak mi plynul hrozne pomaly, a v mnohých pasážach som pokukoval po hodinkách. Ale herecké obsadenie parádne, Idris Elba a Gerard Butler boli super, Thandie Newton naopak, Tom Wilkinson s jeho prízvukom bol boží, Mark Strong tiež docela fajn, no najlepší bol asi Karel Roden. Komu sa vo filme páčil, a páčil sa mu aj film, jednoznačne odporúčam pozrieť si seriál Wrong Mans. Gerard Butler - One Two /:/ Tom Wilkinson - Lenny /:/ Thandie Newton - Stella /:/ Mark Strong - Archy /:/ Idris Elba - Mumbles /:/ Tom Hardy - Handsome Bob /:/ Karel Roden - Uri /:/ Toby Kebbell - Johnny Quid /:/ Jeremy Piven - Roman /:/ Ludacris - Mickey /:/ Jimi Mistry - Councillor ()

dakarin

Skoro se mi ani nechce věřit, že to dělal Guy Ritchie. Povídá se, že za francouzské klasiky psali po příchodu věhlasu neznámí mladíci - není toto stejný případ. Režie nadbíhá divákovi příliš okatě a spoustu osvědčených známých námětů zpracovává neuměle. Co to je (?) nemá nakonec 'kleopatra' pravdu (?) ()

LokiZombie

Pro někoho pouhým opakováním dříve použitých postupů, pro někoho posunutí osobního přístupu k řemeslu k dokonalosti. A já vždycky měl nejradši druhý album Strokes, ne to první. Třeba někdo pochopí, co tím myslím. ()

mirecek

Pro mě tu Toby Kebbell odehrál nadlidskou roli. Mám rád anglické filmy a tenhle je jeden z mých nejoblibenějších. I když mě tu zklamalo pár herců jako například Gerard, tak je pro mě tento film jeden z nejoblíbenějších co kdy Angláni natočili. ()

tranquill

"Já se omlouvám... Ne, já se omlouvám!" Pěkná sbírka psychopatů... Režie dobrá, černý humor a nadsázka rozhodně nechyběli, scénář mohl být lepší. ()

jacko

Roger Ebert gave the film three stars, stating that "It never slows down enough to be really good, and never speeds up enough to be the Bourne Mortgage Crisis, but there's one thing for sure: British actors love playing gangsters as much as American actors love playing cowboys, and it's always nice to see people having fun." ()

PEZ

Tak som si po desiatich rokoch zopakoval túto miestami vtipnú gangsterku. Priznávam, tým že ma v minulosti mierne film sklamal, tak dnes po mnohých rokoch som si ho užil o to viac a kvôli dvom-trom scénam som dokonca chvíľu uvažoval aj nad štvrtou hviezdou. Dôvod prečo ju ani tentokrát nepridám je chýbajúci silnejší záver, ktorý by dal buď filmu väčší zmysel, alebo by viac prekvapil. Takto ide "iba" o vtipnú gangsterskú jednohubku s nadpriemerným castingom, s pár vydarenými scénami, ale s podpriemerným príbehom. Nebudem to už musieť vidieť znova, ale pár scénok si rád dakedy zopaknem. 7/10 ()

HenryIvan

Mierne pribrzdenejší Guy Ritchie, no je to jeho rukopis ako vyšitý. Nemá to taký ten drajv jeho predošlých gangsteriek a scenár mal už aj lepší, no stále ide o solídnu záležitosť. Našťastie preňho tento žáner obľubujem, čiže sa môžeme zhodnúť na 4*. ()

Zahartof

Hahaa! Lock, Stock a Snatch byly sice lepší fláky, než RocknRolla, ale Guy Ritchie je opravdu zpět, tak jak ho máme rádi. Smrtelně černý humor, naprosto perfektní muzika, londýnský přízvuk, tisíc unikátních charakterů, drugs, large ones, gons'n'wippies....Bravo! Bravo!! Butler je dobrý, ale Mark Strong ho tu hravě zastiňuje. Rusové, sex s účetní, Temže, zápletka s obrazem, flaming fag Bob......nemohu, než ***** :)))) EDIT 3.4.2009: Projekce na Febiofestu - utvrdila mě v maximálním hodnocení, ačkoli byla v jednom směru špatná (příliš tmavý obraz) a ve druhém směru dokonce příšerná (ty TITULKY musel tvořit úplný idiot - překlad je absolutně scestný, anglicky nedisponovaným divákům unikala polovina vtipů) Příklad za všechny: "Will you make them a black eye. Just a black eye, nothing more." bylo přeloženo nějakým "umělcem" na "Zakryjte jim oči. Jen jim je zakryjte, nic víc."... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)