Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Giggs

Kraľ zomrel, nech žije kraľ! Zabudnite na Muldera, je tu Hank Moody. Skvely serial, ktory si nedava servitky, so skvelymi dialogmi a skvelym Duchovnym. Skvela naplasť na priblble serialy typu Joey, či Priatelia. ()

NalHutta

David Duchovny se sžil s postavou Hanka Moodyho, spisovatele v tvůrčí krizi, v kontroverzním seriálů plném sarkasmu, černého humoru a sexu. 8/10 ()

NeosinneR

David Duchovny v sitcome, ktorý srší dávkami sarkazmu a cynizmu. Čo viac k tomu povedať? Jednoducho perfektné. Jeho si nejde nezamilovať ()

cab

(David Duchovny) alias Hank strikes back v roli spisovatele, ktery proziva krizi po uspesnem knihovnim hitu. Plno sarkasmu, cerneho humoru a sexistickych hlasek, kterym ani dabing na HBO neublizil. Prvni sezona: 80%, druha sezona: 95%, treti sezona: 70% ()

MareT.

Seriál je zábavný, hrdinu si oblíbite, ale když se nad tím vším zamyslím, tak kdyby vymizely všechny linie o sexu, což je asi 90% linií, tak zbyde opravdu obyčejný průměr o spisovateli, který má krizi...Zápletka je totiž celkem tuctová, která stojí a padá s hlavním hrdinou! Jinak skvělý humor! ()

bila.tecka

Dana Scully by nevyšla z úžasu, kdyby měla tu čest poznat alter ego bubáka Muldera... David Duchovny si postavu spisovatele v tvůrčí a životní krizi užívá naplno. Slovu užít dal takový ten vlhký význam.. Dodejme, že ne všichni (diváci) budou sdílet nadšení z často velice lascivního humoru o sexuálních obsesích nemluvě. Jeho sarkastické, prudce inteligentní promluvy a hlášky posouvají děj překotně dopředu a zastiňují docela chabý scénář seriálu. No on je to v jádru velice citlivý hoch ten Hank, no ne? :) ()

ElChe26

Po shlédnutí první série jsem celkem na rozpacích. Mám hodně rád tyhle "šovinistický hovada" se sarkastickým až cynickým pohledem na svět a ženy. Hank Moody mi v lecčem připomíná Dr. Christiana Troye, oba mají společné to, že "zářezy" na jejich pažbách přibývají ve stejném tempu, ve kterém výrobní linka chrlí domácí elektrospotřebiče, ale zásadní rozdíl mezi nimi objevíte, až když proniknete o něco hlouběji do obou postav. Hank Moody v prvních epizodách prskal koňské dávky sarkasmu všude okolo sebe, později se však ukáže, že je ve skutečnosti chudák, hledající v ženách rozptýlení, aby nemusel myslet na svou ex, proto s nimi neudržuje dlouhodobé vztahy, jelikož v něm stále doutná naděje na návrat ke své bývalé. Jeho snaha získat ji zpět na mě občas působila vlezle, nedůstojně až trapně. Někdo v tom však může vidět "romantiku", vytrvalost, já v tom vidím poníženost a závislost. Tímto chováním pro mě jeho cynismus ztrácel na údernosti a stával se spíše zbraní zamindrákovaného člověka, vybíjející si tak svůj komplex. V tomto ohledu u mě vítězí Dr. Troy, nespí se ženami, aby se zbavil chmur, ale pro potěšení, pro kvantitu. Proto upřednostňuji "pravého" Camusova člověk kvantity - Dr. Troye. Moodymu navíc nemohu odpustit, že svou ex dostal do postele na základě lítosti - sex z lítosti - nejzvrácenější forma pohlavního styku, která "litovaného" navždy ponižuje, ztrapňuje, zesměšňuje. Ke konci série jsem si spíše oblíbil Moodyho manažera Charlieho Runkleho, na první pohled outsider ve stínu hlavní postavy, nicméně i přes to velmi vtipný a sympatický. Nabyl jsem také dojmu, že Moodyho inteligentní sexistický sarkasmus prvních dílů se později vypařil a nahradil jej spíše sentiment, fuj. :-D ()

Honzick

Sice trošku povrchní ale jinak výborně napsané a herecky obsazené komediální drama..Pro mě špička mezi seriáli:-) ()

Katka88

Já nevim, osobně jsem Duchovnyho nikdy neměla moc ráda, ale co předvádí tady mě tak dostalo (možná to zní divně, ale co), že po prvních dílech jsem se už jenom vezla po kalifornské vlně. ()

JimDoor

Všichni tam jen chlastaj, šu*aj, kouří trávu, mluví sprostě atd... přesně věc pro mě. Navíc skvěle napsané dialogy no vlastně celkově scénář má šmrnc a je vtipnej. Avšak co je na Californication nejlepší? Duchovny. Jo jo je to tak, nikdy bych si nemyslel, že je až tak dobrej. Jasný, X-Files sem viděl spousta krát, ale v tomto případě si já osobně myslim, že TOTO je jeho životní role :) 95% ()

MatejNosal

Veľmi podarený seriál o skrachovanom spisovateľovi, ktorý si užíva život plnými dúškami. Len tak ďalej! UPDATE: Ku koncu to už stracalo dych takže znizujem na 80% ()

dopita

První dvě série byly bez chyby a jednoznačně stoprocentní. Třetí a čtvrtá už byly o něco slabší, ale pořád vysokej nadprůměr. Pátá série už trochu drhne. ()

Saikov6

Californication je seriál, který jsem dlouhou dobu opomíjel, avšak dnes ho můžu zhodnotit... škoda jen, že nemůžu dát více než 5* ! Začneme popořádku... David Duchovny alias Hank Moody vás chytne hned v prvním záběru a po celou dobu vás nepustí... zamilujete si ho! "jeho charakter snad ani neumím popsat" je prostě skvělý... a nejen on! Všechny ústřední postavy mají svůj charakter, humor a osobitý půvab... Scénky jsou vtipné, sexistické, sprosté, ubohé, sarkastycké, nechutné, urážlivé, mnohdy nepochopitelné... tak či onak, všechny vás přilepí k sedačce/křeslu/posteli !!!! Hank je jakožto člověk, ten největší "piece of sh*t" ale i přesto mu nelze nic jiného, než fandit! Z celkového mého pohledu - neskutečně zábavný seriál !!! Už sleduji 4. serii a nepostřehnul jsem "úpadek", právě naopak... všechno to graduje, vyvíjí se... nemůžu se dočkat dalších dílů!! ()

jakeer

Jedinečný počin - komediálny seriál, ktorý nie je sitcomom. Iné časové rozvrhnutie, žiadny nahratý smiech. Prvé dve série boli geniálne, ďalej už nemajú tvorcovia čo nové priniesť. Napriek tomu je to neprimitívna sranda, založená aj na charizme hlavného predstaviteľa. ()

Jierl

Jeden z mála seriálů, kde mezi díly nejsou ty vyloženě slabé, všechny jsou prostě stejně dobré a to dost. Duchovny hraje tak přirozeně, že by jeden řekl, že snad hraje sám sebe, k tomu mu velmi zdatně mu sekunduje i Evan Handler. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis