Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Válečné scény jsou bez diskuze dechberoucí a hyperrealisticky explicitní, přehledné a dobře se v nich orientuje. Ryanův look je dnes skoro standardem a pořád se na to dobře kouká. Snímek je natočen v Číně a za jejich peníze, takže je jasné, že musí být politicky korektní, ale naštěstí propaganda je znát - politruk je nejdůležitější voják v rotě. Naštěstí to není zase tak znát. Boj hlavního hrdiny za uznání padlých kamarádů za hrdiny tvoří většinu stopáže a tady film může nudit. Trochu. I pro to čtyři hvězdy. Kdo má rád válečné filmy, neměl by "Assembly" minout. A kdo má domácí kino nechť si přidá pár bodíků :) ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Hrdinové války je sice průměrným filmem co se děje týče, ale řadu technicky působivých scén divákovi nabízí a dá vzpomenout jak moc nám v dnešní době chybí velkorozpočtové válečné filmy. Takže pokud se vám líbil Spielbergův Ryan či korejská epopej Pouta války, s tímto snímkem nemůžete prohloupit. 60 % ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Od úvodnej minúty ma pán Xiaogang Feng nešetril a kŕmil ma skvelou vojnovou akciou, kde lietali vzduchom črevá, chlpy, ruky a iné náhradné diely a krv striekala až za kameramanov golier. Vizuálne u mňa skoro tromfol skvelého Ryana. Škoda, že v druhej polovici som sa preniesol do patetickej drámy, mohlo to byť za plný. Ale v každom prípade som aspoň zistil, že aj produkcia HK / Čína vie prekvapiť a natočiť vizuálne skvelý vojnový masaker. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dostal jsem vicemene to, co jsem cekal. Aspon v prvni polovine. V ty se totiz hlavne bojuje, to vse v pekne vymazlenym vizualu, vypada to realisticky, krvave a vsude neco vybuchuje a nekdo strili. Bohuzel se nebojuje nepretrzite, takze ta vata (odpocivani po bitve atd.) lehce nudi. jenze nekdy v 70. minute se stane neco, co bych fakt necekal. Dej skoci o nekolik let dopredu, kde kapitan devaty divize patra po mrtvolach svejch bejvalejch spolubojovniku. A tady se film z drsny valecny rezby meni na patetickej dojak. Prekvapive to nenudi tolik, jako vyplne mezi bitvama, ale na tom ma nejvetsi podil charismatickej hlavni hrdina. Ale vic nez 3* to neda. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Distribútor čínskeho vojnového veľkofilmu sľubuje najlepšiu akciu od "Ryana". Akosi pozabudli na veľkého kórejského konkurenta Putá vojny. Tešil som sa asi priveľmi. Číňania na to skočili až príliš zostra. Akcia začína prakticky hneď po titulkoch. Najväčší problém vidím v tom, že ani po 20 minútovej prestrelke nezainteresovaný divák nevie kto bojuje proti komu a prečo. Preto celý tento inak kvalitný akčný úvod bol ako bez duše. Strieľajú sa ľudia ku ktorým sme si ešte nestačili vytvoriť nejaký vzťah. Už počas filmu som si hovoril , že filmu veľmi chýba nejaký úvod a bližšie oboznámenie sa s postavami a problémami, ktoré viedli k občianskej vojne. Dej sa nachvíľu presunie aj do Kórei, kde čínska armáda podporovala komunistický sever. Druhá polovica snímku je niekoľko rokov "po" čiže na akciu miesto neostalo, ale film funguje aj bez nej. Film ponúka slušnú dávku "ryanovskej" akcie, ktorá ale bez silného príbehu nejako vyšumela doprázdna. 60-70%. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)
  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)

Reklama

Reklama