Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

Wally 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu mne uchvátil...první hodinu nádherné bojové akce...válka jak se patří...bum bum...super. Pak to najednou utnou a člověk nechápe, jak něco tak necitelného mohl režisér provést. Najednou sledujete nudný a utahaný příběh vysloužilého vojáka, který se snaží dohledat nějaké informace o svých spolubojovnících. Bohužel přežil jako jediný a tak mu jeho vyprávění nemá kdo dosvědčit. Navíc jsem větší část filmu tápal v tom, kdo proti komu bojuje.... Druhá polovina celý film neskutečně v mých očí degraduje...proto jen 2* za první polovinu. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

První půlka se myslím bude líbit všem, kdo mají rádi válečné filmy - je to drsná, realisticky natočená řežba, navíc z konfliktu, o kterém většina lidí v Evropě žádný film neviděla. Druhá půlka se už všem líbit nebude, protože se v ní neválčí, ale kecá a hází lopatou- Kapitán Gu Zi Ji ("Ku C´ Ťi") v ní hledá skoro hodinu a čtvrt svoje kámoše pod uhlím. Hodně záleží, jestli vás budou bavit reálie 50. let v Číně, lépe řečeno jejich ztvárnění.... Některým scénám se věří fakt jen težko - třeba když kapitána vyšetřují kontráši a on je pošle do prdele, aniž by se mu cokoli stalo, nebo když vojáci mají nejradši ze všech svého politruka.... Nejvíc mně ale ve filmu dostala scéna, kdy na štábu řeší, jak kapitána KuCtiho potrestat za povraždění cca 50 vzdávajících se zajatců. A dojdou k tomu, že jsou sakra ČLA a ne nějaká banda kapitalistických mordýřů, takže kapitán dostane za trest tři dny v base. :-)) ()

Reklama

kinderman 

všechny recenze uživatele

Strhující první hodina filmu se odehrává v zimě roku 1948, kdy vrcholila několik desítek let dlouhá občanská válka mezi Čankajškovým Kuomintangem a Maovými komunisty. Druhá polovina pak vede diváka k přesvědčení, že ve válce nakonec vojákům jen málo sejde na ideologii, rudých praporech či portrétu „velkého“ Maa (pod kterým bývalý kapitán Gu Zidi pošle soudruhy do prdele), ale že bojují především kvůli mužům nalevo a napravo od sebe. Ovšem já jako bývalý „civilkář“ se v tomto pochopitelně mohu mýlit… ()

farmnf

všechny recenze uživatele

Opravdu jatka. Nečekejte, že se voják chytne za prsa a zemře. Tady to uvidíte včetně letící střely. Pak následuje utržení ruky, případně uhoření atd. Něco jako školní představení pro Famu, obor válečných filmů. Velmi dobrá práce žluťásci! --------------- Bohužel 2. část filmu je nejen patetická(to bych nevyčítal, já nic takového nezažil) ale spíše vyznívá jako reklamní film o čínské lidové armádě a jak je dobré jí sloužit. Spravedlnosti vždy dosáhnete a potom můžete být mrtvým hrdinou a dostat 700 liber rýže. Každý z nás kdo žil za totality ví, že spravedlnost je jen jedno ze slov... ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Intenzívny zážitok, ktorý na mňa rozhodne zapôsobil. Väčšia polovica filmu je čisto vojnová záležitosť, zvyšná časť sa venuje opätovným zaradením do spoločnosti všetkých zúčastnených, avšak rozhodne by som ju nenazval slabšiou časťou tohto snímku. Samozrejme vojna skončila, očakáva sa menej krvi... nik však nehľadí na pozostalých hrdinov, rodiny, priateľov a mnoho ďalších, ktorých vojna poznačila... Od prvej minúty filmu je cítiť strach, beznádej, krv na vojnovom poli, dymovú atmosféru a koniec koncov hrdinské prevedenie... 8/10 ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno