Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

taupobraf

po dlhej dobe som opat videl to co som potreboval ... naozaj ma tento film dostal a nenasiel som v nom takmer ziadnu chybicku ktora by mi nejako prekažala .. možno keby to bolo o 10 minut kratsie ale to je detail nad ktorym sa ani nepozastavim .. herci,hudba,kamera scenar - všetko bodovalo a fungovalo ako malo....dik sa lisu a eddieho .. super ()

Sharkman

Jednoduse natoceny film, s velmi dobrymi herci, s myslenkou, ktera dnesnim filmum chybi, s nadeji pro tapajici svetem, s krasnou Jessicou, proste stesti v nestesti a naopak. ()

jjjerry

Vau, tak tohle je pro mě skvělé překvapení. Povídkové příběhy, kdy se povídky spojí do finálového filmu. Suprově herecky obsazené. Užil jsem si to a nemyslím jen skvělý tanec do krásné hudby Jessica Biel:-) Jeden večer v LA, se skvělou kamerou a hudebním doprovodem. ()

Sharlis

Milujem tieto depresívne filmy. Krásny film zo života, videl som len málo podobných, kde herecká kvalita určovala tempo filmu a nie výška rozpočtu. Vynikajúco zahratý (Patrick Swayze ftw postava), vynikajúci soundtrack. Nikdy, nikdy sa nedajte ovplyvniť hodnotením filmu na tejto stránke. ()

zigy

Někdy biják pozvedne z průměru dabing, někdy hudba, a někdy....pozvedne nejen biják - Jessica Biel! Zde jako striptérka.....ostatní postavy jsou více či méně zajímavé, a tvoří mozaiku tragických osudů, které se vzájemně protínají. ()

Perunwit

Zdá se mě, že prvoplánová dojárna. Šílenej Forest s tím svým výrazem truchlícího psa je stejně tragickej, jako zbytek hvězdného obsazení. Romantika plná mrtvol a Ray v závěji, pro koho je to určené, nevím. ()

chozze008

Romantické ženy, vy si dosaďte 5 hvězdiček, kupte si kýbl zmrzliny, zapalte svíčky a plačte a dál už nečtěte. V podstaťe je to příběh o Kennym rajčeti, ta hvězdička je tam proto, že mu aspoň tu hadičku nakonec vytáhnou. Herci se tu zřejmě objevili hned po prvním představení svého amatérského divadla. Jediný kdo stojí za zmínku jsou vedlejšáky, Patrick a ten majitel klubu. Hlavním postavám jsem nevěřil ani nos mezi vočima. Evoluční psychologové zřejmě taky tloukly hlavou o stůl, neb zde balí ženy muže. Normálně takovodýle sračky komentuju jako ubulenou limonádu, ale todle bylo fakt vostrý. Měl jsem kýbl u postele a blil až jsem si skoro vyblil koule (od toho finálního vyzvracení mě zachránilo jen vytažení hadičky). Pan režisér zřejmě nikdy nebyl ve striptízovém baru, za todle by ty holky musely platit mě. Případně mě napadá, že je to dobré místo na "noir" sebevraždu. Což mi připomíná , že jsem dneska viděl ten plakát, těch zasranej parazitů co chtěj ještě něco vystřískat ze smrti Amy. A teď na vás seru a du domů! ()

onde

Výborná atmosféra a solidní překvapení. Po tom co teď vychází za hovadiny, tak těžký nadprůměr. Btw. ty kozy tam nejsou vůbec podstatné, nevím proč jsou z toho všichni tak odvaření, ten film má jiné přednosti... Nakonec ještě skvělá hudba. 5* ()

panic25

příběh prostitutky, která musí uživit svě dítě, má ale problémy se svým špinavým šéfem v podání patricka swayzeho, který se navzdory své nemoci ukázal ve výborném světle, stejně další výkony jessicy biel a foresta whitakera ()

frenkie

Když vidím, jak si lidé dokážou (z)ničit život, nebo ho (z)ničit druhým, je mi z toho trochu ouvej. Film, který vypráví příběh čtyř zcela odlišných lidí(striptérka, zločinec, duchovní a pohřebák) je dalším z řady skládaček, kterými nás filmaři posledních několik let celkem hojně zásobují. Dlužno podotknout, že tento patří určitě mezi ty vydařenější, ba dá se říci, velmi dobré. Zásluhu má na tom solidně propracovaný, i když místy lehce předvídatelný scénář a velmi dobrá herecká parta, kde nikdo vyloženě nezaostává, ale také nevyniká(snad s vyjímkou F.Whitekera). O P.Swayzem jsem během sledování uvažoval, zda je to opravdu on a byl jsem rád, že jsem se nemýlil, i když jsem měl značné pochybnosti. Jednoho z vyhazovačů v klubu si zahrál i jeho bratr Don. Na konci jsem byl rád, že film skončil celkem reálně, bez happyendu, tak, jak už to v životě bývá. Někoho život vykopne nahoru a někdo zůstane trvale dole, nebo ještě níž. Film se mi celkově dost líbil, jen si mohl tvůrce možná odpustit ty snové sekvence....Jessica Biel - mňam..:-) ()

lada32

Vynikající Jessica Biel a její nádherné tělo nám snadno dokáží,že i tanec u tyče může mít taky něco společného s uměním. ()

Mangus

Ničím výrazný film, dráma, síce s dobrým obsadením a zmyselnými scénami s Jessicou Biel, ale nezanechá žiaden pocit, a ak aj hej, tak ten vyšumí hneď s ďalším filmom. 6/10 ()

nervana

Nádherný film s nejkrásnějším soundtrackem, co jsem kdy slyšel....Úžasná hudba, krásná Jessica Biel, která by si za svoji roli zasloužila snad i oscara a další, včetně Patricka Swayze, kterého jsem v jeho poslední roli vůbec nepoznal. Tenhle film mě po delší době naprosto dostal...Nemám dalších slov, prostě krása http://www.youtube.com/watch?v=Wmu5Y1PMhCQ ()

pop.z.pop

Ray Liotta pobíhající v bílém pyžamu po pláži s drakem byl fakt už moc :)))) Ovšem Jessica to z totálního odpadu vytáhla na poctivé tři hvězdy a možná by si to zasloužilo i čtvrtou za poslední roli Patricka. No ale to by tam nesměla být ta teatrálně přehnaná a zbytečná dějová linka s Forestem :/ Tak ty tři hvězdy jsou asi fér a doporučení ke shlédnutí k tomu, už kvůli té scéně jak na sebe cáká Jessica horký vosk. ()

jizvoun

Opravdu zajímavý film seskládaný z několika samostatných dějových linií, které se váží každé k jedné osobě a některé se i prolnou. Jessica Biel je opravdu nádherná, ale měl jsem trochu deprese z toho, že to začala táhnout se slizkým Redmaynem. ()

rischo

Výborná dráma s výborným obsadením a aspoň pre mňa nečakaným koncom. A k tomu krásne telo J. Biel. **** ()

JerryPilsen

Skupina lidí v které se všichni neznají,ale navzájem mají něco společného.Nic víc nic míň.Trochu dlouze tažené k očekávanému závěru.Sonda do "normálního" amerického života. ()