Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (298)

dopitak 

všechny recenze uživatele

My ze tfetí bé se sluncem senem počtvfté. Hned jak jsem v úvodních titulcích zahlédl jako producenta Novu, tušil jsem (nejhorší), že uvidíme další Kameňák. Svatba na bitevním poli je prostě "troškovina" a ať se na mě pan režisér Klein nezlobí, asi nikdy nenatočil horší film (neviděl jsem od něj žádný, Ulice je seriál).___ Je to až bolavé vidět plejádu výborných českých herců (Polívka, Pecha, Medvecká, hlavně ale Josef Somr), jak se zazdívá v projektu úrovně Ulice. No, koneckonců, zbytek hereckého ensemble bitevního pole tvoří právě "ulicoví", "redakcoví", "ordinacoví" a rádoby se prosadivší brněnští herci, takže čemu se divím?___ Začátek filmu otvírají ohavné záběry útoku Touchynova "pluku" na vojáky ze slámy. Kdyby tohle Klein použil na konci jedněch z Básníků (Štěpán jde pracovat do blázince), dalo by se to snad překousnout. Ovšem on to nacpal sem, čímž mě ovšem znechutil hned od prvních vteřin, a pak už se s tím dalo jenom horko těžko něco dělat, zvlášť když na scénáři se stavět rozhodně nedá.___Čekám, který z našich předních tvůrců si poprvé dovolí NEobsadit Marka Vašuta, to bude pro mě svátek (jinak ovšem nic proti němu, nemusím ale jeho sluneční brýle vidět ve všem).___Svatba na bitevním poli má jediné štěstí, že jsem jako poslední český film před ní viděl (nebo spíš neviděl, usnul po deseti minutách) Šteindlerův "popravčí samorozsudek" (dal bych mu za to provaz) O život. Takhle je to za dva, částečně asi i za "teplý" sestřih podle kastrolu Romana Vojtka a celkově pitomoučkou, ale hošticky příjemnou letní atmosféru (plus dnes již mi docela blízké okolí Mohyly míru). ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Jak producent Svatby na bitevním poli - Šmídmajer -, který si na kvalitní a zajímavé projekty (např. dokument o Formanovi) musí vydělávat diváckými, ale naprosto přišernými filmy se vzestupnou tendencí (Jak se krotí krokodýli, poslední Básníci a Svatba na bitevním poli), může najat někoho tak odtrženého od tohohle světa?_____ Čeští tvůrci a herci se mohou stokrát omílat alibismy a hloupostmi, že "filmy toči pro diváky a ne pro kritiky" (a kritik není divák?), ale tím se tak maximálně straní jakýchkoliv výtek, žijí ve svém vakuu a ke zlepšení české kinematografie nedojde. Nikdo proboha nechce Dobrý ročník, i já musím Svatbu na bitevním poli pochválit za ne až tak obludnou televiznost, jak by se z mnohých recenzí mohlo zdát (na tu je tam až moc exteriérových scén a Klein pozná ještě rozdíl mezi TV a kinem), a za snížení product-placementu oproti posledním Básník, jenže to je asi tak všechno._____ Bolek Polívka zase hraje sám sebe (tj. muže, který si odmítá přiznat, že je za zenitem, a je notor) a pokud se setká v jedné scéně několik různých typů herectví, je zaděláno na problém velikosti Obsluhoval jsem anglického krále. Pokud chci natočit portrét malé moravské vesničky se vším, co k tomu patři, tak ji nezalidním dvourozměrnými postavičkami hranými naprosto neschopnými neherci anebo exhibicujícími herci (Budař, Polívka, Vašut, Somrt, Peca) či do filmu omylem zabloudivšími seriálovými "hvězdičkami"._____ Kleinova režie je jistá v tom, jak inscenovat záběr a že se evidentně jelo na minimum klapek (a na první jetí, dodal bych), jenže nesvede už nic vyjma od tohohle a i filmového světa odřiznutých scén (melancholická Francouzska poslouchá hudební přehrávač, zn.: verze doby kamenné - gramofon, holky zpívají a tančí na českou muziku a vedou "fakt hustý" dialogy?!?) či kýčovitých výjevů na pěst (buď nenechá scénu vyznít, viz ta se sečením anebo v kostele, nebo ji neúnosně natáhne). Lidem se to bude líbit, je to lepší, i když výrazně hůře napsané než Slunce, seno cokoliv (ten scénář dostal studentského Oscara, jenže pochybuji, že na něj od toho roku 1995 někdo sáhnul)._____ 2* za 30% film a ta druhá pro Bolka Polívku, který je zábavný notorik, a producenta, který si je vědom stavu české kinematografie, a tak toči sračky, aby mohl investovat do ambiciózních projektů. Kdy źe bude ten dokument o Formanovi, odhalující dosud neznámá fakta? ()

Reklama

novoten odpad!

všechny recenze uživatele

Když během nultých let mezi domáckou komediální mizérii nějaký kousek příliš neuspěl a rychle zapadl, dala se tušit pořádná zrada. A Svatba na bitevním poli přesně takovým podrazem byla. Nic se v ní nestalo, o nic velkého ani malého v ní nešlo (nosná zápletka o tom, že Polívka chce mít hlavní roli v místní maškarádě, je ostudná) a pár ztrapňujících se herců a krásných nevyužitých hereček si vydělalo na živobytí. Divák by měl na konci mít skoro až provinilý pocit z toho, že se mu film nelíbil, protože všechno je v něm přece tak nenásilné, živoucí a v samém jádru pravdivé. Není. Kdyby šlo o něco trapného, snažícího se a nefungujícího, tak bych byl snad smířlivější. Jenže když nejde opravdu o nic, tak není důvod. ()

CaptainNor 

všechny recenze uživatele

Buďme tolerantní a dopřejme hercům a tvůrcům trochu povyražení. Více než o bitevní pole a nějakou svatbu tady jde o klání ansámblů z Ordinace, Pojišťovny a samostatné jednotky Polívky s pupeční šňůrou Pechou. Umíte si představit ty krásné večery? Herci popíjí, třeba si i trochu zašpásují, pan režisér spokojeně bafá z nové fajfky, kterou dostal při první klapce, paní scénáristka operativně píše průběh dalšího dne a producent kontroluje zda jsou položky Má dáti-Dal ve stejné harmonii, jako veselá společnost. Tuhle pohodičku oceňuji jednou hvězdičkou a na to, co natočili, už mi další nezbývá. Kapitalismus v Čechách není Dušanu Kleinovi, stejně jako Štěpánu Šafránkovi nakloněn a jeho umělecké ambice skončily s Koncem básníků… ()

Beky 

všechny recenze uživatele

Šílená hovadina, která neudrží pozornost ani sfetované opice!! Plno známých herců nemůže zachránit blitkojidnost příběhu a celkovou nezajímavost celého projektu!! Je to jako kdybych celebrity jednoho státu nahnal do ringu plného bláta a řekl jim...na co čekáte, hrajte přece...!! Kleina nesnášim, možná proto jsem jedovatější než jindy, pořád stejné bláboli, pořád stejné záběry, pořád stejná rutina!! Kdo Kleina zná, ví co čekat, fanoušci ať připočtou jednu hvězdu!! Jednou větou: Občas výborná hudba, výborně použitá!! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (13)

  • Denně sledovaly natáčení desítky obyvatel Starovic. Někteří z nich si dokonce zahráli v komparsu a někteří, aby jim nic neuteklo, si brali „na natáčení" dovolenou. (duklak2)
  • Tvůrcům natáčení zabralo necelý měsíc, konkrétně 22 dní. (DaViD´82)
  • V průměru filmaři natočili 760 metrů filmového materiálu denně a 45 záběrů. (DaViD´82)

Reklama

Reklama