Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

Diskuze

lesumir

lesumir (hodnocení, recenze)

Nejvic se mi libi, jak se tady do sebe vsichni navazite, ale nemate to brat jako narazky nebo urazky. cool

Hopkins

Hopkins (hodnocení, recenze)

gen.Zhukov: šmankote ty poslední dva řádky mě dostali neber to jako urážku narážku nebo tak něco ale dost dobře enchápu co tím chtěl autor říct ... to že žijeme ve světě cvičených opic to chápu ale že by až tak...

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Prosím nepleťe si marketing s propagací a propagaci s manipulací. Děkuji.

Rogue (hodnocení, recenze)

Stierlitz šel po lese a uviděl muže s klacky.
"Lyžaři," pomyslel si Stierlitz.
"Stierlitz," pomysleli si rybáři.

Tomesh (hodnocení, recenze)

ale kdo ví?? Kor v dnešní pokřivené době.. Může to bejt kdokoliv..:D

Tomesh (hodnocení, recenze)

Le_Chuck:. Zvláštní, já si vždycky myslel, že Rogue je žena:)

Rogue (hodnocení, recenze)

jo jo, tyhlety vecne otazky... ja se necham ovlivnit snadno, vzdycky nejdriv kouknu jak hodnoti ma topka tady na csfd, pak prectu par recenzi, ohodnotim a napisu koment a jdu si ten film pustit. Sice je to dost casove narocne, ale myslim, ze je to jediny spravny pristup.

KryplXxX (hodnocení, recenze)

Spíš jde o to do jaké míry se necháte chlapci ovlivnit jinýma názorama buď tady na ČSFD, nebo recenzema v časopisech, různými články atd...

Rogue (hodnocení, recenze)

muzeme, mam v topce jedno misto a libi se mi tvuj profil. Mas doma nejake figurky transformeru?

Rogue (hodnocení, recenze)

ja treba davam 5 az po konecnych titulcich. Devalvuje to nejak moje hodnoceni?

KryplXxX (hodnocení, recenze)

Slumdog je především sračka pro naivní děcka žijící v jiném světě. Pěkně uhlazená a načančaná pro lidi, kteří nepřemýšlí a když jim někdo na ČSFD napíše, že to je super film tak hned pustí film a dávají 5* ještě před úvodníma titulkama.

KryplXxX (hodnocení, recenze)

Myslím, že takový příběh jaký nám vypráví Slumdog Millionaire rozhodně neměl vyhrát ani jednu cenu. Lidi zase oblbl marketing. No jo dát méně peněz do filmu a více do marketingu se asi dneska vyplatí. Pak to tak vypadá i v hodnocení na ČSFD. Příběh mohl být pěkně syrový, takový jaký dnešní svět je, ale ne uhlazený a lehký jako peříčko. Ve Forestu Gumpovi to bylo aspoň zábavné, ale dvakrát opakovaný vtip už přestává býti vtipem. Klišé klišé klišé. Papapapa

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Krypl: protože naši cikáni kradou jako straky, a myslím, že by filmaři za pár dní neměli na co točit. Jinak víc takových "ubulených" příspěvků jako je ten Freakův na téma "tenhle film je lepší a tamten zase horší". Víc, víc, víc!

Hopkins

Hopkins (hodnocení, recenze)

Téma do diskuze prosím všechny kteří na to mají náladu ať se připojí :
8 oskarů  a 4 globy ?? doufám že sem to nepopletl :) ehmm nooo takže :) je osm sošek opravdu zasloužených ? je tento film doopravdy tak dobrý aby měl osm sošek ???? či nikoli :) tak prosíímm všechny o názory do diskuze dííky předem moc  všem :o))))

KryplXxX (hodnocení, recenze)

Jen nechápu proč Danny Boyle jel filmovat až do Indie, když mohl jet na jakékoliv cigánské sídliště v ČR.

Tomesh (hodnocení, recenze)

Freak Dle mého skromného názoru bych neřekl, že novej Fincher oplývá nějakou extra kvalitou, nicméně chatrč je kýč bezesporu!

Rogue (hodnocení, recenze)

krucis, moje rozespalost zabila muj vtip... no nic, myslim, ze uz neni nutne to vice rozmazavat :o) A miluju kdyz tu nekdo vzdycky pronese co je lepsi a co je horsi, jste jak male deti neschopne se smirit s faktem, ze si urcita skupina akademiku mysli neco jineho a vas nazor neni vzdy jediny spravny. Jdete nekam dospet

Freak

Freak (hodnocení, recenze)

Škoda, Podivuhodný případ Benjamina Buttona je lepším filmem oproti Milionáři z chatrče, ale oscaroví "porotci" byli jiného názoru a dali přednost kýči.

Tomesh (hodnocení, recenze)

ale běžte... bylo nutné na ten fakt razantně upozornit... Rogue: o Caps Lock, pokud se dobře dívám, se myslím nejedná... nebo ano, opravte mě když tak.. :)

Rogue (hodnocení, recenze)

a to je dulezite napsat caps lockem, aby vsichni videli, kdo je tu nejchytrejsi

Pupidyk

Pupidyk (hodnocení, recenze)

Tomesh: Tady na čsfd nechodí tolik krátkozrakých uživatelů, abys to musel psát tučně. Já osobně přečtu i normální text :-)

Tomesh (hodnocení, recenze)

Pláž je bezkonkurečně nejlepší Dannyho film.. škoda, že je většinou nepochopen..

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)