Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

dj_kure

Vůbec se mi do toho filmu nechtělo, nedokázal jsem si ani za boha představit jak se něco takového dá natočit aby to lidi bavilo a oslovilo je to. Z popisu a z vyprávění od známých se mi to prostě jevilo jako nudná kravina. Jaký tupec a ignorant jsem byl, že jsem si to myslel. Každý kdo se tomuto příběhu o Indickém chlapci vyhýbá z podobných důvodů je hlupák. Napsat si to můžu, protože uznávám, že já jím byl. Jeden z deseti filmů který by měl vidět každý. Pro fanouška filmového umění naprostá povinnost a podle mě nejlepší Boylův film vůbec. Perfektní! 90% ()

Lilien

jeden s naj-originálnejších námetov aké som v poslednej dobe videl. Poukazuje na problémy tretieho sveta, ten kontrast medzi obrovskou chudobou a obrovským bohatstvom. Životný príbeh vyrozprávaný prostredníctvom 1O vedomostných otázok v známej hre Milionár. Kopec silných, krutých i radostných momentov ktoré život na hrane prináša. ()

Demonic189

Po dalšom zhliadnuti udelujem plnú. Rozpravka, nerozpravka, je to pribeh, ktorý proste musi cloveka chytit za srdcke. Film je zaujímavy, velmi originalny, naplní človeka optimizmom, ani na sekundu nenudí a koniec je vskutku prekrásny. ()

Izz

K dokonalosti chybí snad jen trochu ,éně pohádkaření a trochu více pravých emocí,nejen těch nakašírovaných MTV pocitů,které až příliš rychle vyprchávají.Jinak ovšem naprosto perfektní ukázka dokonale nezávadného a přitom velmi funkčního řemesla pro všechny.Dannyho Boylea je na tyhle ubrečené cajdáky možná škoda,ale je nutno uznat,že z poslední doby si lépe uděleného Oscara v hlavní kategorii nevybavím.Protože tohle je zkrátka ideální laureát. ()

jadran90

Odjeďte do Indie, sežeňte tam neznámé herce, podívejte se na Franklina na stodolarové bankovce z vašeho rozpočtu 15 milionů dolarů a natočte film. Pokud dostanete Oscara, jste dobří. Danny Boyle je bůh. Romantickou pohádku propojil s dokumentem o poměrech v Indii a já mu baštil i tu osudovost. Skvělá hudba, velice sympatický hlavní hrdina, princezna s pořádnými kukadly (teď to není narážka), napětí mezi chladným prostředím soutěže a vyprávěním děje, no a ty EMOCE... ()

Pahicz

Nejvíce mne na tomto filmu zaujala jeho krutost, s mladíkem Malikem se tedy opravdu nikdo nemazal, musím sice přiznat, že jeho štěstí vyklouznout na poslední chvíli je až mnou neočekávané, ale bez toho by to nebyl ten "Pravý napínavý trhák". Hodnotím mezi 3-4 blíž ke 4, jak jsem řekl když sem film sledoval byl jsem unesen jeho autentičností a až na pár chvil jeho důvěry hodností. ()

Nikol10

Krásný, dojemný, žádná hollywoodská esa, žádné pozlátko. Strašně se mi to líbilo,za několik let první film,který mne tak dojal! ()

karlospr

Jednoznačně silný zážitek. Výborně propracovaný příběh, kde se prolínají dvě časové linie, a tak je divák vtažen přímo do děje - a tím myslím, že vás "donutí" přemýšlet (takové filmy já mám rád). Prostředí, ve kterém se děj odehrává, prohlubuje sílu emocí, a tak se více vcítíte do pocitů Jamala. Aby mohl dostat film 5*, musí diváka něčím zaskočit. A to se zde rozhodně povedlo. Líbí se mi i zpracování drsných scén, dodává to na realističnosti. A taky mě dost zaujalo hudební zpracování. ()

joelly01

Videno vcera, uz snad popate. A porad me to strasne bavi, porad se u toho musim usmivat jak blazen. A ten zaverecny tanec bych si s chuti strihla s nima. ()

Shitonit

Super film, dokonale natočenej, plněj děje, emocí a všehomožnýho. Film, kterej má učitě co říct, dobře se na to kouká, film kterej je jinej, je originální, je hlubokej..ale podruhý ho fakt vidět nepotřebuju. ()

1mArc0

ono je to tak, že väčšina bohatých ľudí je sprostá ako tago, ak chcete ma presvedčiť o opaku, tak prosím. Tu sa ukázlo, že vedomosti ťa môžu priviesť na bohatstvo, ono je v tom aj šťastie aj známy. to je to keď . Úžasné na tom je to, že na tak priamočiarom filme dokáže filmár vytvoriť neskutočné napätia. Len na jednej hlavnej línie vytvoriť cukrovú vatu celej drámy a napätia, najme pri posledných otázkach hlavného predstaviteľa. Ono väčšinou býva, že ri filmoch s dobrou príbehovov líniou sa zabúda na filmárskej umenie, nebojte tu je, síce nie na až na špičkovej úrovni, čo môžme napísať, že je dobré a poctivé a to bohato stačí. /80%/ ()

Soni_borec

Pohádka o chudém indickém chlapci, který k penězům a lásce přišel. Příběh zajímavý, ale zpracování trochu matoucí. Děj přeskakuje sem a tam, z období na období, takže jsem ho místy moc nechápal. Je dost nereálné, aby v soutěži dostal zrovna ty otázky, na které zná ze života odpověď, ale možné je asi všechno. Film má hezký nádech Indie, příjemný soundtrack a postavy jsem si po chvíli celkem oblíbil. Ve finále mě to příliš nedojalo, ale mělo to své kouzlo. (70%) ()

Strider

Musím přiznat, že moje velkohubé prohlašování Temného Rytíře za jasnou jedničku roku 2008 začíná dostávat první vážné trhliny. A zrovna od filmu o kterém jsem nikdy předtím neslyšel, od filmu, který se tady prostě zčistajasna přede mnou objevil. Od filmu, ve kterém neznám jediného herce. Ale na druhou stranu to zas tak šokující není, Danny Boyle mi už v Sunshine dokázal, že umí, tentokrát však dostal do ruky prvotřídní materiál. Příběh jež chytne za srdce snad každého. Životní osudy mladého Inda, jeho bratra a milované dívky mě od prvních záběrů pevně chytli a už nepustili. Navíc má film neskutečnou gradaci děje. Poslední půlhodinu jsem naprosto nevnímal okolní svět a z celého srdce fandil mladému páru, proklínal zlé bosse, trnul při otázkách z milionáře. To už se mi dlouho nestalo. Taky se mi dlouho nestalo, že bych se dokoukal na celé závěrečné titulky. A to nejenom kvůli tomu, že jsou naprosto excelentní, ale prostě z čirého úžasu nad filmem. Navíc musím zmínit hudbu, byla neskutečná, bravurně dokreslovala děj a musím mít co nejdříve soundtrack. A vůbec, všechno bylo skvělé, nenapadá mě jediný nedostatek, chyba, prostě nic. ()

snakepit

Príbeh o chlapcovi, ktorý vyrastal v slume a stal sa z neho milionár znie na prvý pohľad ako rozprávka o sprostom Honzíkovi, ktorý sa stal kráľom. Nie však, keď scenár vezme do rúk Danny Boyle, ktorý pretavil predlohu indického románu v zlato a zaslúžene zaradil Slumdog Millionaire medzi najlepšie filmy roku. Z indickej kinematografie sa mi zatiaľ dostal do rúk len neskutočne gýčový Dhoom 2, s perfektne nastyleovanými hercami v hlavnej úlohe a spomalenými zábermi na polonahé telá. Keby aj túto predlohu vzal do rúk nejaký neschopný indický režisér, teraz by som tu o tomto filme nepísal. Danny dokázal cez jednotlivé prestrihy počas celého filmu perfektne skĺbiť príbeh lásky, zrady a nenávisti so surovými pohľadmi na bombajský slum, ktoré mi v niektorých momentoch pripomínali dokonca legendárne Mesto Bohov. Jediné, čo mi evokovalo už spomínaných indických autorov, bol muzikálový záver, čo mi však aj tak nemôže pokaziť dojem z tejto filmovej lahôdky. 90% ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)