Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,596,818Tržby Celosvetovo $42,778,961Tržby za predaj DVD v USA $10,733,602 //počet predaných kusov 658,261║ Opäť klasická horrorová hra na prekvapujúci záver, kde dej nenudí, škrkne to o závan napätia, herci újdu,... takže aspoň taký neškodný priemer keď už nič iné to na vrch nedá. /55%/ ()

gogo76

Celkom slušný horor s dobrou, ale už nie celkom originálnou pointou. Herecké výkony sú presvedčivé, D.Strathairn je presvedčivý vždy a v tomto filme, hoci na malom priestore, to potvrdzuje. Nie je to krvák, hoci aj k tomu trošku dôjde, ale nie je to ani ducharina. Skôr ako horor pripomína mrazivý thriller s prvkami hororu. Krátke, svižné a účinné. Film 80%. ()

Niles

Dĺžka 84 minút je akurát na to, aby film nezačal nudiť a bez zbytočných okolkov stihol vyrozprávať tajomný príbeh dvoch sestier. Niekoľko hororových momentov pridá napätie a je tu aj zopár scén, ktoré ma poriadne vyľakali. Nečakaná pointa na konci prevráti všetko, čo sme videli naruby a aj keď už nie je žiadnou prelomovou novinkou, prekvapila ma a to je len dobré. ()

jojinecko

Triler s hororovými prvkami, ktorý je v podstate neškodný, voľne plynie, nič hlboké sa nerieši... v pár miestach je atmosféra celkom podarená, prostredie okolo Vancouveru (ktoré som si aj osobne prešiel... áno frajerím!:) a herci veľmi príjemní...V podstate od polky filmu už išlo iba o to s akou "šokujúcou" pointou tvorcovia prídu...Celkovo ide o lepší priemer, ktorý neurazí ani nevyryje hlbšiu pamäťovú stopu. ()

Kailo

O originále tohoto filmu - A Tale of Two Sisters, jsem neměl ani tušení, ale že tenhle remake bude určitě čerpat z japonských duchařin, mě trklo během několika desítek minut sledování. Klasická japonská horror show - řekni, kdo tě zabil, kde se role ducha, lačnícího pokoje, zhostila starší žena a role vizionáře, mladá krev - Emily Browning, což připomíná The Sixth Sense (pomineme-li pohlaví herců). Postupem času, se příběh vyvíjí (ne)očekávaným způsobem a snaží se nás mylně přesvědčit, že bude situace stejná jako v The Orphan - ach ty macechy, ale bratři Guardovi se nás snažily oblafnout.. bohužel opět očekávanou cestou - It's in your head... Nicméně, je to vše podpořeno krásnou mystery hudbou, která ve výsledku dělá hodně, a ještě víc dělá nádherné duo Kebbel & Browning. 55% [HD] ()

• Hoci sa film odohráva v Maine, bol natočený vo Vancouveri v Britskej Kolumbii. Väčšina filmu bola natočená na jednom mieste, na nábreží na ostrove Bowen v Britskej Kolumbii, kúsok trajektom na západ od pevninského Vancouveru. (Arsenal83)
  • Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)
  • Variácia rôznych uhlov kamery a nútenej perspektívy pomohli vytvoriť ilúziu, že Elizabeth Banks (Rachel) je o niekoľko centimetrov vyššia ako Emily Browning (Anna), hoci tá je v skutočnosti len o dva centimetre nižšia. (misterz)