Na doživotí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

tron

„Nemali ste byť v tej base, čo ste tam dočerta robili?!“ – „Vždy sa tam nejako dostanem. Neviem, ako to robím.“ Predstavte si, že ste policajt, na ktorého narafičia zločin. Odsedíte si X rokov, nakoniec sa preukáže, že ste v skutočnosti nevinný. Od štátu dostanete mastné odškodné a NAPRIEK TOMU sa, už „oficiálne očistený“, vrátite do policajného zboru. Ale nikto z vašich nových kolegov nevie, či vám teraz, zocelenému šialenými zážitkami z minulosti (v base vám postupne, rad za radom, polámali väčšinu kostí v tele, predsa len – boli ste bývalý fízel) ide o pomstu alebo ste sa zbláznili (a čo z toho môže mať horšie následky). Vďaka obrovskému majetku vlastne nikomu príliš nepodliehate a ste svojím spôsobom nezávislý (ako vás niekto skorumpuje, keď máte vilu, autá a poriadnu zásobu ovocia?) a nad vecou (z nadriadených si robíte skôr srandu, než že by ste ich nejako extra brali vážne). TO je nápad dočerta! Damian Lewis (PAVUČINA SNOV, „Bratstvo neohrozených“, ŽIŤ PO SVOJOM) je pre mňa herecký objav pre rok 2010. Miloval by som ho aj v relácii o varení. Ku dňu, kedy píšem tento komentár, sú hotové dve série, spolu cca 30 epizód, no ďalšie vraj nikdy nevzniknú. Myslím si (je to pravdaže hypotéza), že keby seriál pokračoval a mal aspoň 5 sérií, dal by som „len“ 60%, lebo sa mi zdá, že tvorcovia už v druhej sezóne nabehli na „rutinný samospád“, ktorý stratil sviežosť (nie je pravda, že niečo také čaká ÚPLNE KAŽDÝ seriál, Houseovi by som to žral aj dvadsať rokov). Našťastie, projekt kvôli viacerým veciam (štrajk scenáristov, klesajúca sledovanosť) skončil iba po dvoch sezónach - a práve ZA NE dávam 80%. Už kvôli svojráznemu Lewisovi, jeho vtipnému doberaniu sa s kolegyňou a originálnym praktikám. Lewis je frajer. ()

jasiska

Parádna záležitosť. Rozjazd síce trochu pomalý, ale čím ďalej, tým viac som bola namotaná. Ešte si pamätám Damiana Lewisa ako Soamesa Forsytha a už vtedy bol výborný, ale ako "zen-ish" detektív Charlie Crews je geniálny. A nedá sa ani povedať, že by Life bola one-man-show, pretože s krásnou Sarah Shahi vytvárajú veľmi zaujímavú a dynamickú dvojku. Oceňujem aj, že medzi nimi nie je žiadna romantická zápletka - už som si zo všetkých tých detektívok začala myslieť, že to bez nej ani nejde. V seriáli je dosť dobrý, i keď taký špecifický humor, pohodová atmosféra, ale aj napätie a zopár horkých chvíľ. Páčia sa mi niektoré zvraty a hlavne to, že prichádzajú, keď ich nečakáte (to už dnes niektorým scenáristom nedochádza:-) Konšpirácia na pozadí je síce temná a tajomná a vyvoláva ak nie zimomriavky, tak aspoň rešpekt, ale zároveň sa v nej divák dokáže dobre orientovať, takže mu nič neuniká. Tiež je celkom príjemné, že po záplave krimi seriálov plných všelijakých konzultantov, agentov a forenzných odborníkov je toto takým návratom k starým dobrým obyčajným policajtom vyšetrujúcim vraždy nie podľa DNA a rozborov vláken ale pomocou otázok a pozorovania. Samozrejme, svojou jedinečnosťou a predčasným ukončením sa Life radí k mnohým ďalším seriálovým tragédiám. ()

Sawy

Můj nejoblíbenější krimi seriál.A za tím si stojím.Jasně,Life není dokonalý,díky stávce scénáristů byl konec první sezony moc uspěchaný a stejně na tom byl i úplný závěr,který zase doplatil na nízkou sledovanost a snahu tvůrců to co nejrychleji ukončit.A je velká škoda,že se tak zajímavý a v rámci možností originální seriál dočkal jen necelých dvou sérií,zatímco jiné krimi seriály pokračují pořád dál a dál,klidně i deset řad.Je tady všechno,skvělí herci včele s perfektním Damienem Lewisem,výborně napsané postavy,zajímavé případy,dobře vpasovaná konspirační zápletka a zatraceně sexy Sarah Shahi coby parťačka hlavního hrdiny.Zenový polda Charlie Crews byl jednou z nejzajímavějších seriálových postav a zasloužil si víc dílů. Update: Koruna sejmuta,přišel Castle. ()

EastWicka

"Až se jednou vrátím, chci se narodit jako panda." - "Hmmm, pandové jsou roztomilí," - "Ne, jenom vypadají roztomile, ve skutečnosti jsou zlí..." Zrzek Damian pod maskou vyšinuté roztomilosti skrývá mnohem víc, než by se mohlo zdát. Výborný námět, na svou dobu originální seriál. ()

blackJag

Nejoblíbenější seriálovou formou je bezesporu kriminální žánr. Seriálů z takového prostředí je doslova nepřeberné množství, takže když na sebe chcete upozornit, musíte přijít s něčím novým a zajímavým. Co je tím novým a zajímavým na seriálu NA DOŽIVOTÍ? Především to není žádná bezedná díra, která chrlí jeden díl za druhým, dokud se sama nepozře a pak jsou tu dobře napsané postavy, kterým jsou přiřazeny přesné herecké tváře (mě osobně bavil i český dabing). I startovní čára není načrtnuta špatně. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to málo, opak je ale pravdou. V rozumných dvou sezonách tak klapne všechno jak má, žádné otravně otevřené konce, jen dobrý pocit ze zase jednou dobře odvedeného televizního řemesla. 85% ()

• Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)
  • Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)
  • Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (více)