Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

PichyjePan

Celý seriál bych přirovnal k ledničce po nákupu. Ze začátku se v ní vždy najde něco dobrého, nebál bych se říct vynikajícího (1. až 6. série). Postupem času, jak dny plynou, se toho v lednici nachází méně a méně dobrého a jíme už jen to co musíme, abychom to nevyhodili (7. až 11. série). Nakonec, když se tím prokoušeme přeci jen nalezneme ještě něco, co nám opravdu chutná a bylo to jen „zašantročené“ mezi těmi nic moc potravinami a „pošmákneme“ si na tom (12. série). ()

brzozin

Všechno, co jsem chtěl napsat, už napsali jiní. Takže čisté osobní vyznání - TBBT je moje srdcovka, kterou mám ve své top10. ()

JosefTomas

Po trochu slabším rozjezdu první sezóny to každým dílem nabíralo obrátky a 5 série patří dle mého k tomu nejlepšímu. Pak sice následoval trochu útlum a seriál se vydal trochu jiným směrem, který ne všem zarytým fandům nerdoství byl příliš po chuti, ale já jsem stále královsky bavil a pořád se to drželo na seriálové špičce, takže nebylo nač remcat. A závěr byl fakt srdcervoucí, stejně jako ta představa, že se musím se svými milovanými postavami rozloučit. Upřímně nechápu, proč jsem se k němu dostal až nyní, ale nelituji ani jedné epizody, co jsem viděl. Pravda, některé byli trochu slabší a některé postavy mi docela iritovaly, ale stejně jsem se bavil a to je hlavní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. Seriál si nedokázal udržet kvalitativní úroveň a je to znát na novějších sezónách. Přesto tento televizní projekt skrývá mnoho momentů využitelných i ve výuce různých předmětů. ()

liquuid

V každém díle je něco, co mě neuvěřitelně rozesměje. Spoustu hlášek rád a často používám a ikdyž jsem viděl plno dílů několikrát, tak mi stále přijdou vtipné. Tady scénáristi odvedli neuvěřitelnou práci a také jim hlavní herci složili ohromnou poklonu při loučení. Sheldon je zabiják, to vážně je, jeho hlášky jsou nejlepší a Jim to hraje úžasně. Celý tým je super a pasuje k sobě. První seriál v novodobí, kde není součástí sociální skupiny černoch, ale je tam Ind. Jeden z mých top 3 nejoblíbenějších seriálů. ()

Mephisto

Perfektní blbůstka, u které si vždy bavím od začátku až do konce. Nedoporučuji sledovat na notebooku ve vlaku, lidi se na váš neustálý smích a válející se slzy dívají dosti znechuceně... :o) ()

Broda84

Když sem shlédla zatím dvě první série, tak jsem chtěla začít jít studovat fyziku :-). Asi bych nechtěla být až takovej geek jako Sheldon, který je naprostý extrém člověka, jehož IQ je nezměřitelné, ale EQ téměř nulové. Je opravdu zázrak, že se našla osoba, která s ním dokáže mluvit a dokonce bydlet. Další hlavní postava je Leonard, který je beznadějně zamilován do pěkné sousedky Penny. Kromě těchto postav je tam Rajesh, neschopný mluvit se ženami a úchylný Howard (je fakt divnej). Skvělý seriál, který staví neschopnosti socializace hlavních postav a většina vtipů na tom staví. Podobný seriál je IT crowd (svým způsobem i black books, ale jedná se o jiné asociály), i když v obou poznáte jasný rozdíl mezi britcomem a sitcomem. Stále sleduji celý seriál, a musím uznat, že mě nepřestal bavit. Jak to u mnohých jiných seriálů bývá, kdy začínají ztrácet dech po tředí či čtvrté sérii, tak tento je pravým opakem. A ještě tu nebyl vzpomínkoví díl s nejlepšími scénami! Je vidět, že autoři mají pořád inspiraci. Taky se mi líbí chemie mezi postavami. Během dalších sérií přibyly další zajímvé postavy, ale díky tomu je seriál bohatší. Snad toto tempo vydrží. P.S. Ano vydrželp. Je pravda, že poslední 8. série už trochu ztrácí dech, ale přijde mi že serial se stával lepším a lepším t každou sérií. Kde na ty nápady chodí??? ()

ratje

When I try to deceive I myself have more nervous ticks that a lyme disease research facility. (Sheldon) Naprosto DOKONALEEE!!! Naucila jsem se "Rock, paper, scissors, lizzard, Spock", akorat mi na Spocka nejdou poradne roztahnout prsty (prstenicek jde vic k prostrednicku a ne k malicku). ()

sendisis

Po první serii jsem dala 4 hvězdičky, ale musím se opravit na 5 hvězdiček. Druhá řada je skvělá, vtipem vyniká hlavně Sheldon. Vánoční epizoda s Penny :-D je něco neskutečného.... Penny, ťuk ťuk, Penny ťuk ťuk, Penny... This is my spot! a spoustu jiných hlášek. Tenhle seriál stojí za to. 20 minut smíchu a geniální role pro Jima Parsonse, český dabing ani nezkoušejte, nemá to cenu, jen by si člověk zkazil pohled na tenhle genialní geekovsky sitkom. Bazinga! ()

Bratr

Zvedám na hodnotu pěti hvězdiček - a to prostě proto, že mě Sheldon neskutečně baví. Možná hodnocení zase trošku spadne, až se na tenhle sitcom podívám s trošku větším odstupem. ()

lmc

Pro mladé publikum rozhodně nejvipnější seriál současnosti! Postava Sheldona Coopera je nejlepší postavou od dob Arnolada Rimmera a vtípky reflektující současný život "geeků"mají nepopsatelný náboj. Škoda že seriál po více sériích zabředává do vztahů a nehraje hlavní úlohu to co milujeme - a sice geekovsjé věcičky. Každopádně milá žáležitlost u které se dá po pár dílech zvyknout i na tragicky dabing, ()

elCarda

Perfektni zrcadlo sveta ve kterem se uz od stredni skoly pohybuji... Charaktery postav jsou sice vyhranene do extremu ale prave To se mi na tomto serialu libi nejvice. Rozhodne ho vrele doporucuji vsem, kteri chteji travit cas kvalitnim humorem. Jen se bojim toho, aby to casem neztratilo grady... ()

MartyMcFly89

Naštěstí mám nějaké ty znalosti v geek/nerdovské oblasti, takže rozumím většině vtipů a narážek. Ovšem už jen několik narážek na Spocka v 1x13 by naprosto ztratily význam, kdyby někdo nevěděl, kdo to Spock je/byl. A také že si nedělám iluze o tom že to kupříkladu (zůstaňme doma) většina obyvatel ČR ví. Když se běžně setkávám s lidmi, co neznají Pulp Fiction, nemohu po většině žádat takovou delikatesu, jako chování, styl a charakteristiku pana Spocka. V tom je celý ten vtip. Tento seriál zde získal dost velké hodnocení, já mu také dám pět hvězdiček, ale pořád musím říct, že je to seriál o geekách pro 1)geeky 2)aspoň trochu geeky 3)pro ty, kdo ví, že v seriálu jsou dobré vtipy, ale nechápou jich většinu. Tento seriál ke velmi kvalitní, originalita nezná mezí. Něčím mi připomíná Jay & Boba, i když nevím čím. Takhle vtipné hlášky jsem dlouho nikde neslyšel. A hlavně nové vtipy. Jen mi občas přijde, že Leonard je situován scénářem do role většího debila, než jaký by měl být podle práce, na které se podílí a jeho charakteru. Já vím, je to kvůli Sheldonovi, aby se ještě víc ukázal rozdíl mezi super-introvertem Shellym, lepším článkem vývoje "pleasant" osobnosti a blbou Penny. A samozřejmě je to daleko lepší, než tupé HYMYM ()

Yivo

super seriál , který má vzrůstající tendenci s každým dílem , sice mi trvalo asi prvních 10 dílů , než sem se začal pořádně smár , ale to nic nemění na tom , že je to jeden z nejlepších seriálů součastnosti ()

Jimb021

Mám rád tenhle seriál. Baví mě si všímat spousty nerdovských narážek. Akorát občas se vyskytnou trochu slabší díly. ()

DExUS

Tvorcovia majú dojem že za použitím fráz a postáv ktorým rozumeju len "GEECI" a ich aplikácia na štandardné sitkom situácie ktoré je možné vidieť snáď v kaďom seriále typu Priatelia, ALF , Fraiser a ine že tým dosiahnu veľký úspech. Evidentne ano, no je to priliš plytké a neoriginálne. Vidim že v dnešnej dobe je naprostá nutnosť sypať vtip v každej druhej vete poprípade v každej. Zo začiatku to príde zábavné , no neskor je to až únavné. Musim však uznať že sofistikovanosť niektorých vtipov je prekvapujúca iné sú suché a štandardné. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění