Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Redík

Zajímavý americký počin, který svými úvodními díly strhl velkou vlnu nadšení a radosti. Příznám se, že i já sám jsem po úvodních dílech hodnotil seriál na 90% jako vetšina zde, ale s následujícími díly mé nadšení uvadalo a uvadalo. Seriál zapadl do komediální šedi a do konce řady se z ni ani přes pár nadějných záblesků ne a ne dostat. Na začátku série skvělý Sheldon se ke konci změnil ve fňukající a protivné dítě, "geek" Leonard se čím dál více přoměňuje v "normálního člověka" a ke konci funguje spíše jako usměrňovač Sheldona, Raj se svou problematickou stydlivostí nemůže vydržet být vtipný celou sérii, tak snad jen Wolowitz si zachoval jakous takous tvář po dobu celé první série. Pokud bych měl srovnávat s IT Crowd, srovnával bych dle mého soudu nesrovnatelné, jak zábavou, herci či charaktery. Snad jediné v čem The Big Bang Theory vyniká nad IT Crowd je krása Penny (Kaley Cuoco) oproti Jen (Katherine Parkinson), ale to rozhodně seriál nezachrání :). 70% ()

exitak

Hodně bych to přirovnal k IT crowd a v porovnání s ním je to o kousek slabší. Některé díly jsou úplně boží ale někdy se musím skoro nutit smát furt tomu samému dokola... EDIT: No po druhé serii už to je jasných 5* EDIT2019: Ach... Bylo to krásných 12 let, někdy slabších, někdy fantastických ale celkově velká paráda. Narozdíl od HIMYM jsem se dokázal těšit na další série i díly až do konce. Navíc, jak jsem byl v podobném věku, jako hlavní aktéři a vlastně i trochu v podobném rozpoložení, moje vlastní zkušensti se nejednou potkávali s tím co se dělo v seriálu. Z TBBT se stala doslova součást života. Dalo by se toho napsat hodně ale je to zbytečné. Poslední série, jakožto i samotný konec byl důstojný a já si tenhle seriál budu navždy pamatovat jako jeden z nejlepších vůbec. ()

Flynn

Docela našláplá pecka, která mi docela dost sedí stylem humoru, asi více než IT Crowd, Sheldon je prostě totálně geniální postavička, která válcuje svými suchými hláškami všechno živé kolem :o) ()

Morzael

Ze začátku zajímavý a netradiční sictom vzdávající hold subkultuře geeků, který prvních pár sérií opravdu baví. Bohužel s dalšími a dalšími díly kvalita seriálu klesá, myšlenka se vzdaluje a popularizace tématu pro masy udělala z postav karikatury. Sice jsem se seriálem ještě úplně neskončil, ale už dávno si ho neužívám, jako při prvních sériích. ()

agathon

You have about as much chance of going out with Penny as the Hubble Telescope has of finding that at the center of each black hole there's a little man with a flashlight trying to find the circuit breaker. ()

MarekT

Zatím je za mnou pouze série první a druhou teprve plánuji shlédnout, ale nyní říkám to, že jsem spokojen. Narozdíl od neuvěřitelně přeceňovaného How I Met Your Mother se zde bavím v drtivé většině momentů, ač se mi zdá, že díly vysílané premiérově po stávce už trochu slábnou. Je to kvůli tomu, že se nám to i opakuje, ale pořád ty díly sleduji s přiblblým úsměvem a následně hurónským smíchem. I tak, podobně jako při IT Crowd (ač se tyto dva seriály stěží dají srovnat) mě svérázné vidění světa od určité party lidí a prolínání tohoto a normálního světa zaujalo, už proto, že podobně intelektuálský jsem i já - ale aby jste si nemysleli, IQ 187 jako Sheldon nemám. :-) Právě Sheldon se stal mým nejoblíbenějším charakterem, to proto, že se v něm ze všech postav asi nejvíce vidím. Jeho promluvy s ostatními či sebevědomí (epizody 1x12, 1x13) mě, upřímně řečeno, jsou velmi blízké a nestydím se to se přiznat. Další postavy nejsou špatné, ale Sheldon je přehrává, i tu Penny, která je u mě na druhém místě kvůli svému zevnějšku. :-) To víte, jít převlečen za Dopplerův jev je samosebou čirá originalita. Pro mě po první sérii za pět hvězd, jestli jsem psal, že vrcholem amerického hraného sitcomu je můj oblíbený Al Bunda a jeho rodinka, tak vězte, že se něco začíná dotahovat. Ovšem nechci předbíhat, uvidíme, co mě přichystají ty další díly. *** Doplněk: Druhá série je stejně skvělá jako ta první. Jim Parsons musí být bez diskuse v nejbližší době nominován na Emmy. A prosím, nedívejte se na dabovanou verzi, narozdíl od Futuramy je tento dabing tragický až běda. Co dovedl udělat se Sheldonem, je neuvěřitelné... "To musím pokaždé, když něco řeknu, mít na sobě cedulku 'sarkasmus'?" - "Ty máš takovou cedulku?" ()

Hobitek4U

Absolutni spicka promyslenosti, Sheldon rock'n roll. BAZINGA. 1. série *****, 2. série *****, 3. série ****, 4. série ***** ()

Vignette

První série na pět, ovšem třetí už tak na tři hvězdy... kromě Penny neprochází postavy žádným větším vývojem a tak je mnoho scén jen opakováním toho, co už jsme dávno viděli a známe. Kromě toho, zrovna Penny, která se změnila z nedobytné kočky odvedle na holku v teplácích, co se rozvaluje na gauči před televizí a trousí rádoby vtipné hlášky, už mi začíná vadit. Navíc mi přijde, že Kaley Cuoco příšerně přehrává a ráda strhuje pozornost na sebe, místo aby se snažila hrát svou postavu... Zkrátka, jestli to tak půjde dál, Sheldon nám pomáhej! ()

Andre3000

Od prvního dílu, kdy sem si nebyl jistý na čem stojím sem si tenhle seriál oblíbil. Není to HIMYM, ale přesto má své kouzlo. Těším se na další a další díly. Je to poprvé kdy jsem změnil své hodnocení o dva stupně. Ano z průměrného seriálu se stala srdcovka a Sheldona už nechci zabít, ale obdivuju ho. Každá z postav má spoustu svých kladů a vtipných stránek, stačí se jen pozorně dívat :-) ()

carly

WOW!! úžasný seriál. niečo tak roztomilo zábavné som už dávno nevidela. ten, nápad, to prevedenie, to obsadenie, ten song... Sheldon je jednoznačne najzábavnejšia postavička, ale môjím obľúbencom je Leonard. on aje tak sladko nepripravený na to, čo sa deje. no a Raj a Howard sú obvykle síce len nahrávači, ale akí! a moja romantická dušička plesá, keďže je tam aj Penny ()

Fallen_One

Ta "britskost" z toho číší na sto honů, ale po dlouhé době je to sitcom, kterým se amíkům opravdu povedl a to hned z několika důvodů. Jednak jde o již zmíněnou britskost, která tomu dodává šmrnc, dále to nestojí a nepadá na jednom charakteru (i když dalo by se říct že Sheldon opravdu vyčnívá), připomíná to v MNOHÉM Červeného trpaslíka, kterého mám opravdu rád a samozřejmě scénáristicky vyšperkované a herecky velmi dobře zahrané (Penny občas přehrává ale dá se to). Zatím jsem se vyloženě nudil snad jen u jednoho dílu a to už jsem asi u 2x06, proto za první sérii dávám 5 a uvidíme, co ukáže druhá. ()

spygirl

Nejlepší sitcom všech dob!!! (POZOR! Tento výrok platí pouze pro 1., 2. a 3. řadu! :-) ) Výborné herecké obsazení, skvělá partička k pohledání! :D A hlavně Jim Parsons je geniální ve své roli Sheldona Coopera (ale ve skutečnosti je to velice milý a sympatický muž. :-) --- 1. řada - 100%, 2. řada - 100%, 3. řada - 80%, 4. řada - 60-80% - je mi to moc líto, ale strhávám jednu hvězdu (Amy podle mě kazí celý seriál a snižuje jeho úroveň... :-(, ale když POUZE mluví se Sheldonem přes Skype, tak mi kupodivu nevadí :-) Nechápu, proč Bernadette mluví jako malé děcko, když ve skutečnosti má herečka normální hlas.... to jako má být nějak roztomilé nebo co? --- 5. řada - 40%, přestávám sledovat, už je to fakt někde jinde... z geniality do trapnosti, mrzí mě to.... :-( -------------------- Btw. ten český dabing není ani tak špatný, hlasy jsou dobře vybrány, ale co mi vadí a to dost, je to, že ten překlad je často nepřesný a zcela kazí pointu vtipů... PS: Já mám stejnou matku jako Sheldon... :D ()

Sammya

Chvíli mi trvalo, než jsem se k tomuhle seriálu dostala, přes náhodné shlédnutí pár dílů v televizi díky kamarádkám či bratrovi až po neúmyslnému přepnutí kanálu, jsem se rozhodla, že ho zkouknu od začátku do konce. Po první epizodě jsem byla ztracena. Jelikož jsem měla k dispozici všechny doposud vydané díly, stala jsem se tak závislou, že jsem je všechny viděla během pěti dní. Je to tak hrozně návykový seriál. Nepamatuju si seriál, u kterého jsem se musela smát jako tady co dvě vteřiny. Jako velký fanoušek sci-fi seriálů a filmů, fantasy a komiksů mám to štěstí, že většině vtipů rozumím, i když mi občas unikne nějaký ten vtip ze světa fyziky. Nicméně díky tomuhle seriálu jsem zjisti.a, že ve skutečnosti jsem strašný nerd a kdybych byla fyzik, jistě bych do partičky geeků zapadla. Možná i kdybych nebyla, Penny přece taky vzali mezi sebe :D Už se těším na pokračování 4. řady :) Edit: Po deváté řadě musím říct, že čeho moc, toho příliš. Seriál se vydal velmi maistreamovým směrem a místo oslavy geek culture si z ní spíš dělá legraci. Koukám na to už spíš jen ze setrvačnosti. Jedenáctá řada je už v podstatě jen trapná. Snižuju hodnocení na tři hvězdičky (první řady jsem ohodnotila pěti). ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Jim Parsons + nominace (4) - 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 69. ročník 2011 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Johnny Galecki, 70. ročník 2012 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jim Parsons ()

necisty odpad!

Já to fakt zkoušel! Ale když ani snad po 6. dílu v sobě nedokážu odstranit odpor, s kterým na to hledím, tak už je něco špatně. Dal bych alespoň 2 hvězdičky, protože to chvilkami vtipné je, ale nedokážu pochopit co se vám na tom tolik líbí, že je to v Top10. Dávám na truc odpad, i když bych to tak třeba normálně necítil, ale když proti davu, tak pořádně. Jestli má někdo připomínku typu, že nerozumím o čem se tam baví, tak bych oponoval tím, že chodím na vysokou školu, kde sice neprobíráme teorii relativity, ale věřím, že rozumím mnohem většímu počtu hlášek, než 90% diváků, včetně různých odkazů na sci-fi a fantasy atd. Na vysoké škole opravdu jsou takoví idioti. Ti herci je sice jen hrají, ale nemám je rád, tak je ani nebudu sledovat v seriálu. ()

kvasiva

Penny je skvělá a krásná, její kontry Shleldonovi jsou asi nejlepší na celém seriálu. Jinak si myslím, že zrovna tento seriál není až tak skvělý, jak zdejší hodnocení napovídá. Ale pouze můj názor a já hodnotím slabšími 4*. ()

Pajky3

1. série Na druhej pokus je to výrazně lepší než na ten první. Postavu Sheldona je prostě povinností si zamilovat. Ale ani ostatní postavy nejsou k zahození. Občas je škoda, že některé ty inteligentní vtipy nepobírám a trošku mi to vadí, ale dokážu se s tím srovnat. Uvidíme jestli se to nezačne až moc opakovat. 2. série Druhá série pořád hodně dobrá. Zažívám velký paradox, protože se mi tenhle seriál líbí víc s dabingem než s titulkama. Což se mi často nestává. Navíc závěr řady byl fajn, polární expedice. 3. série Je to divný, ale baví mě to víc a víc. Vědátoři se mění, Leonard chodí s Penny, Howard s Bernadettou a dokonce i Sheldon si vyrazil na rande. 4. série Čtvrtá série už není taková jako předtím, hlavně její druhá část. A je to kvůli tomu, že moc prostoru dostávají ženský postavy. Největším problémem je pro mě Amy. Ale pořád se najde dostatek vtipů a situací, které za to stojí. Takže až nadabují další sérii budu určitě koukat dál. 5. série Tak a je to tady, pátá vztahová série. Prostě začínají až moc vládnout ženy. Nerdovský humor se vytratil skoro úplně. Na druhou stranu musím uznat, že i tak mě to baví. Například epizoda jak Sheldon vyhání z okna ptáka mě dostal do kolen. Na konci svatba a uvidíme kdo bude následovat. Jen ten vtip s Howardovo matkou se začíná zajídat. 6. a 7. série Šestá a i následná sedmá se nesou pořád ve stejném duchu, ale pokud vás bavil do teď, tak vás díky tomu bavit nepřestane. Nejhorší věc, co se stala přišla v sedmé sérii a samozřejmě potkala jen ty z nás, kteří sledují seriál s dabingem. I proto budu muset přesedlat od příští série na originál. Změna hlasu, hlavně u Penny, totiž zapříčinila to, že Penny přestala být vtipná či zajímavá a je jen nudnou. 8. série Osmá série je pro mě první, kterou sleduji v originále, takže je pro mě hlavně sérií, kdy porovnávám české hlasy a jejich originální. Největší změnou je pro Howard a Raj. Nemohu se zbavit dojmu, že z Amy slyším Kůstku z Bones, používá úplně stejný tón hlasu. To musí znít chytré ženy stejně? Jinak mě série vcelku bavila, ale je škoda, že některé zápletky už se začínají opakovat či jsou si hodně podobné. Nicméně u seriálu zůstanu i nadále. 9. série Začíná to vypadat na vážnější únavu materiálu. Big Bang pořád dokáže pobavit a zabavit, ale rozhodně to není tak perfektně vtipná show, která to kdysi bývala. Potvrzením je i absence finále, tedy ono nějaké bylo, ale za moc nestálo. A příliš se nedivím tomu, že se objevují drby o tom, že nadcházející desátá série by mohla být poslední. 10. série Desátá série nakonec poslední nebyla. Big Bang pořád dokáže pobavit a být i vtipný, ale vývoj posunul postavy úplně jinam než se dřív nacházely. Sleduju a sledovat budu pořád, i když možná hlavně ze setrvačnosti. 11. série Big Bang je po svých jedenácti sériích seriál se statusem jednoho z nejúspěšnějších seriálů současné doby. Únava materiálu je sice značná, ale pořád je to solidní zábava a nejspíš ještě pár let bude. Horší je, že na obzoru není moc kandidátů, kteří by TBBT mohli v této pozici nahradit. 12. série Nemohl jsem se asi ani mýlit víc, když jsem si během minulé řady myslel, že Big Bang tu bude ještě dlouho. Protože hned bylo oznámeno, že dvanáctá série bude poslední. Byl jsem zvědav na to, jaké přijde zakončení a v průběhu série jsem si říkal, že se snad ani žádné slavnostní ukončení nebude konat. Nakonec však přišly dvě velké události a vcelku dojemné rozloučení, takže na zklamání nedošlo. Jen jsem překvapen, že z poslední řady nevymačkali přeci jen o něco víc. Ale i tak už nikdo nesmaže partu kolem Sheldona z televizní historie, tam mají své místo nastálo a vlastně nezáleží na tom, že se kvalita zábavy postupně snižovala. () (méně) (více)

HBO Max se mění

HBO Max se mění