Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

TinoArts

Seriál, kde je treba vedieť o čom tie postavy točia, aby vám to prišlo vtipné. Spolu s TAAHM a HIMYM išlo o trojicu najlepších Amerických sitcomov, ale odkedy Sheen z TAAHM odišiel, a HIMYM skončilo, je to jediná sitcomová vec, ktorú stále pravidelne pozerám. Kvalita v 4 a 5 sérií dosť podstatne klesla, ale inak si to aj po skončení siedmej série kvalitu drží, a 6. séria je po vynikajúcich prvých dvoch asi najlepšia. Zatiaľ ma to baví, ale už je len otázka času, kedy sa z toho stane nudný stereotyp. Kvôli niekoľkým slabším častiam "iba" 90%. ()

mufoid

Přátelé, je to dobré, je to vtipné.. S dalšími a dalšími sériemi ale nepřichází autoři s žádnými novými nápady, takže téma začíná být vyčerpané. Korunu tomu dala 7. série, která je vysloveně o ničem a jediné, co stojí za zmínku je výměna několika dabérů, která stojí za zmínku proto, že jsem od této chvíle musel přestat seriál sledovat v češtině. Kéž by nevznikla 7. série a další!!!!!! ()

gefr

Big bang theory jsem zpočátku neměl rád a nechápal jsem co na těch rádoby vtipných hláškách lidi maji. Pak jsem pustil první díl, vcuclo mě to a nepustilo. Jakmile se po pár epizodách usadili osobnosti hlavních hvězd, rozjede se neskutečná jízda. Mno, nedivím se že si herci vydupali milion za epizodu :) ()

only_serials

Kdyby Big Bang skončil po 3. sérii, v momentě kdy Sheldon potká Amy (což byl podle mě poslední doopravdy hodně vtipnej moment seriálu), tak by to bylo naprosto dokonalý... akorát že bohužel seriál jede dál, takže si za každou další serii musíme odečítat několik procent z hodnocení, ve stylu: S1: 95 %, S2: 90 %, S3: 85%, S4: 70%, S5: 60 %, S6: 50 %, S7: 40 %, S8: (po prvním díle tipuju že to bude fakt max těch 30.)... Tvůrci by zřejmě za jedinej originální vtip byli už asi 4 serie schopný klidně někoho zavraždit, jelikož je to věc kterou fakt nemaj... Sheldonovi jsou vlastnosti přidávány a ubírány podle toho jak se to zrovna hodí a tak jedinou doopravdy vtipnou postavou zůstava Rajesh... No, ale čumim na to pořád, takže 4 hvězdy z doby kolem 3. serie zatím nechám.. ()

ellessar01

Tak po 3. dilu 8. serie uz to neslo...snizuju z 5* na 3. Geek stuff uz se neresi vubec, Wolowitz je utapnuty manza, Raj mluvi s zenskyma a Sheldon se chova jako clovek...Do toho tam furt nekdo jeci a jedine co nekam posunuje dej jsou vztahy...a k tomu Penny s novym ucesem vypada jak mamina na materske a je vyzranejsi cim dal vic...snad se to zvedne aspon trochu, i kdyz bych na to moc nesazel :-( ()

blondboss

Big Bang theory je jednoducho fenomén. Ohodnotil som tento seriál už po prvej sérií plným zásahom, ale schválne som nedával komentár skôr. Teraz ho dávam po siedmich sériách, pričom som v polke ôsmej a nemôžem hodnotenie zmeniť. Aj po siedmich sériách je to skvelý, výživný, inteligentným humorom nabitý seriál, ktorý asi nikdy neomrzí. Naozaj tvorcovia si dávajú záležať aj na formovaní postáv a Sheldon je proste kráľ. Musím uznať, že tento počin sa vydaril. Až na pár nudných častí je moje hodnotenie nemenné. BAZINGAAA!!! 90 % *** Update: Po skončení seriálu ťažká nostalgia a aj keď posledné dva-tri série už nebola taká nálož, na akú sme boli zvyknutí v minulosti, tie postavičky si jednoducho musíte obľúbiť a žiť príbeh s nimi. Ukončené to bolo vskutku pekne a so slušnou dávkou emócií. Jedna dekáda kvalitnej zábavy je u konca, vážení, bolo mi cťou. 90 % ()

Nikitoss95

měnim názor, předtim jsem dal dvě,ale po slíhdnutí x dílů v originále měnim na čtyři (pokud umíte anglicky, tak nedívat v českém dabingu)... seriál mě začal bavit,když jsem si zvyknul na vlastnosti postav,nejvíc se vidim v Rajeshovi, když nemohl najít holku,ale vidím se trošku i v Sheldonovi, akorát nejsem na přírodní vědy,ale na humanitní... Leonard= nejvíc normální postava-vědec,ale nechová se jako ultrašprt; Sheldon= hříčka přírody (nebo omyl?), nejvíc ulítlej génius, díky své povaze je naprosto neslučitelný s některými věcmi v životě,jako třeba s ženami ( až na Amy,ale to je spíš partnerství,nebo pseudo chození); Penny= obyč bloncka,servírka,zaplete se do života čtyř šprtů,s jednim z nich začne chodit; Howard= astronaut, frajírek a někdy cool týpek,s beatlesáckým účesem,žid,má přestarostlivělou matku; Rajesh= ind, není schopný promluvit s holkou aniž by se napil chlastu, hned po Sheldonovi nejzběhlejší v komiksech a animácích... ()

ESNYR

V podstatě patřím k lidem, kteří tomu o čem mluví docela rozumí. Bohužel musím hodnotit nízko, protože jak se seriál prodlužuje o další série, humoru radikálně ubývá. Shodnotil bych to tak : 1 série : 4 hvězdy //--// 2 série : 4 hvězdy //--// 3 série : 3 hvězdy ( humoru ubylo a začaly se moc řešit vztahy ) //--// 4 série : 3 hvězdy //--// 5 série : 3 hvězdy //--// 6 série : 2 hvězdy //--// 7 série : 1 hvězda ( už se tam není pořádně čemu smát ) //--// 8 série : po pár dílech, je to už jen další smutná hvězda ¤¤ :: ¤¤ Nejvíc mně tam, asi jako u většiny sitcomů, vadí ten všudypřítomný umnělý smích, který je narvaný do všech situací i když nejsou vůbec humorné. Seriál mněl zkončit na vrcholu své vlastní slávy, což bylo tak koncem 4 série. Postavy začínají být otravnější a otravnější z každým dalším dílem. Docela to zamrzí. ()

Tomate

Pre mňa momentálne najobľúbenejší sitkom. Videl som všetkých 8 sérii a musím povedať že som sa nenudil nikdy. Niektoré som mal možnosť vďaka reprízam vidieť viackrát. V prvom rade odporúčam pozrieť si to v originále kde najlepšie vyniknú všetci. Koniec koncov Originál je Originál. Mal som možnosť počuť dabing slovenský ako aj český a v každom je pár svetlích miest ale nie až tak aby som odporučil. Čo sa týka postáv pre mňa osobne to stojí na 3, Sheldon a tie zvyšne dve v podstate tvoria jednu a to Penny. Bez nich by to bol asi nejaký podpriemerný sitkom, nie taká blbosť ako Frasier ale dalo by sa. Čo sa týka príbehu v podstate vždy sa rieši niečo iné (väčšinou ide o Sheldonove problémy). No sú tu veci čo sa prejavia vo viacero epizódach (Howardova cesta na mesiac) ()

carl.oesch

Geniální ne, ale strašlivě zábavné a příjemné. Nad těch 80% tomu sice chybí vyrovnanost epizod (některé poněkud slabší), opakování vtípků a osobně mně nesmírně vadí (a nejen tady) to přimixovávání hromadného smíchu - teď byl vtip, smějte se....Ale na druhou stranu, čeští intelektuálové neustále společně s týpky typu Olivera Stonea líčí USA jako zcela povrchní a hloupou zemi bez skutečné "kultury", jenže ona inteligentní a příjemná zábava je pěkná dřina a vyžaduje rozhodně daleko víc invence a poctivé práce, než dokumentární veledíla typu sběrných dokumentů madam Třeštíkové. Dovedete si představit, že byste byli stále jenom zahrnováni onou intelektuální a rádoby inteligentní tvorbou tohoto typu? On má tenhle seriál ještě jeden momentík, ukazuje totiž, že vysoké IQ může být zcela k ničemu mimo laboratoř, zatímco zemitá Penny se svým zdravým selským rozumem, prostořekou upřímností a otevřeností je to nejlepší, co může být a nikdo z těch, co mají ono IQ o tolik vyšší než ona, jí v tom běžném životě nesahají ani po paty, ale hlavně - neobejdou se bez její znalosti a praxe běžného života. No a po shlédnutí posledních dvou řad s největší radostí (kdy se stane, že takhle dlouhé seriálové dílo zraje jako dobré víno) měním hodnocení na rovných pět, abych tedy jako taky šel z davem, že. Ne, ve skutečnosti jsou poslední série ještě lepší než ty první a dobrou zábavu je třeba si cenit, mimo jiné proto, že v domácích luzích a hájích ji už skoro nemáme. Spíš se děsím představy, že ČT - vlajková loď české kultury udělá to samé, čím nás oblažila nyní, převedením jednoho anglického komediálního seriálu (Doktor Martin) a jednoho amerického sitcomu (Rudyho má každý rád) do českého prostředí......s předvídatelným výsledkem. Jestli bychom ty Kavčí hory neměli preventivně radši vypálit a vyrabovat. Kulturní úrovni této země by to nesporně prospělo. ()

Hezonja7

Řekl jsem si že si pustím první sérii a pak uvidím co dál, druh tak moderního humoru jsem ještě neviděl, první série byla famozní tak proč nezkusit více, Tenhle seriál je bomba, na seriálu jsem nikdy nebyl závislý ale byl jsem rád když bylo kolem deváté, já se vracel unavený z tréninku a v televizi dávála tahle konina. Trošku se to dá srovnávat s červeným trpaslíkem, v posledních seriích mě mrzí že nastavají situace typu : Ahoj Howarde, jdeme hrát Dungeons and Dragons, Ha,Ha,Ha už je z toho vtip, přitom jde pouze o konverzaci o videohře, vtip se stává stereotypním. Ovšem humor se téměř po celý díl drží na vysoké úrovni takže nemám problém dát pět hvězd. ()

walkingdead

Dokud se seriál držel své původní myšlenky a ukazoval trampoty party asociálů a geeků neschopných navázat jakýkoli jiný lidský kontakt (a už vůbec ne se ženou), byla to výborná zábava. Postupně se bohužel seriál propracoval do dnešní podoby - klasické tuctové "sitcomotelenovely", kde se řeší v první řadě vztahy a "podivnost" hlavních postav ustoupila do pozadí. Není to sice zatím takový pád na hubu jako třeba u HIMYM, ale přiznám se, že 9. řadu už očekávám s dost velkými rozpaky. Zatím teda celkově aspoň za 4*. // edit: tak už ne... // no, aspoň jsem to na rozdíl od HIMYM dokoukal. ()

ostravak30

Naprostá oddychovka u které nemusíte moc přemýšlet. Ale oddychovka, která jednoznačně stojí za to. Teorie mě zaujala už od prvního dílu. A to mnoha věcmi. Je to seriál, který má vcelku logický a docela zajímavý vývoj a který je opravdu vtipný. Většina vtipů vychází z odlišnosti vědců od normálních lidí. A to člověka právě nejvíc pobaví. A otázka jen je, jak moc se vlastně odlišují postavy? Jasně, jedná se o nesmírně inteligentní vědce, ale taky se jedná o běžné chlapy, kteří nepatří mezi playboye a baví se a balí holky po svém a dost podobně tomu, jak to děláme my ostatní běžní průměrní muži. Já na seriálu obdivuju hned několik věcí. Tou nejpřednější je jednoznačně scénář. Já bych před scénaristy smekl. Tolik fyzikálních pouček, ve skrze odborných vtipů se jen tak nevidí. Scénář je na tom všem vůbec to nejlepší. K tomu si připočtěme kvalitní herecké výkony. Ani se nedivím, že Jim Parsons dostal ocenění. V roli Sheldona je prostě geniální. Jeho mimický projev, jeho pohyby...hraje to fakt parádně. Není to bůhvíjak intelektuální seriál, pořád si myslím, že je to spíše bezduchá zábava, ale kvalitní. Pro mě osobně je to hodně dobrá oddychovka, která mě pobaví a potěší vždy, když nemám moc dobrou náladu. ()

AndrewNewman

Možno najoriginálnejší sitkom všetkých čias. Konečne vtipný, svieži a originálny seriál, ktorý ťaží z kontextu popkultúry, ktorú všetci tak milujeme. Najväčším géniom je ale Chuck Lorre, ktorý našiel Jima Parsonsa a obsadil ho do úlohy Sheldona, za čo by sme mu mali byť do smrti vďační. Najlepšie boli prvé tri série, zvyšok je ale skvelý nadštandard. TBBT som videl už asi minimálne 10x a ešte 10x si to minimálne pozriem. ()

Eywa11

Len toľko k tomu poviem......Vzývam všetky sily sveta nech sa tento seriál nikdy neskončí a bude chodiť ešte keď budem mať 80rokov a vypadané zuby!. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění