Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Gatesova excitace (2018) (S11E18)

Děj osmnácté epizody si mě přece jen trochu získal, protože se z větší části neutápěl ve vztahových otázkách a po dlouhé době mi alespoň vzdáleně připomněl, čím mě svého času seriál tak bavil. Pravda, Bernadettina dějová linie veškerý humor spolehlivě pohřbívala, ale přece jen to u mě tentokrát vyhrálo dění kolem člověka, který světu dokázal, že jsou okna nad zlato. / Poučení: Největším nepřítelem každého člověka může být jeho vlastní myšlení. ()

Disociace nájemníků (2018) (S11E19)

Tak já nevím; možná je tento směr vývoje seriálu skvělý a já ho jen nedokážu ocenit, protože jsem se změnil v protivného škarohlída, ale v devatenácté epizodě jsem mnoho zábavných momentů nenašel. Jakž takž úsměvný mi ještě přišel Leonardův a Pennyin boj proti všemocnému vedení sdružení nájemníků, ale dějová linie s dronem šla úplně mimo mě. Zase jsem měl jednou silný pocit, že tvůrci nevěděli kudy kam, a spoléhali, že jim u věrných diváků všechno projde. / Poučení: Buď tvrdý ale spravedlivý k sobě i k ostatním. ()

Potenciál izolace (2018) (S11E20)

U sledování dvacáté epizody se mě sice nezmocnil pocit nekonečného štěstí a radosti, ale vědecká výprava do divočiny ke svéráznému Dr. Walcottovi byla rozhodně světlým bodem jedenácté sezóny a Peter McNicol dokonale ovládl pole. Ženská část dílu sice nebyla tak vydařená, ale i ona měla své klady. Bolestně si uvědomuji, že ty lepší časy už jsem s touto partou zažil, takže jsem teď opravdu vděčný za každou, alespoň trochu povedenou scénu. / Poučení: Chutně připravenému masu na původ nehleď. ()

Polarizace komety (2018) (S11E21)

Tohle by mohl být správný směr, kterým by se tvůrci mohli ubírat, protože jedenadvacátá epizoda pojednávala jen nemnoho o vztazích, zato se děj točil kolem Stuartova obchodu a astronomie. Taky jsem se po delším čase opravdu zasmál při Stuartově pojednání o pokladní pásce. Takže ano, tento a předchozí díl mi naznačily, že by na to tvůrci seriálu pořád ještě měli, takže teď přemýšlím, proč vlastně přivedli seriál po šesté sezóně do stavu, v němž se teď nachází. / Poučení: Ignoruj přemoudřelé všeználky. ()

Nedostatek finančních prostředků (2018) (S11E22)

Dvě hvězdičky nepovažuji za dobré hodnocení, a protože je v jedenácté sezóně používám nejčastěji, poukazuji tak na to, že je něco špatně. Dlouhodobě. Ve dvaadvacáté epizodě se zkoušely svatební šaty, kterážto ceremonie je pro mě čirým zlem, takže se nedalo očekávat, že bych byl celý radostný. Alespoň Sheldon sháněl peníze v zájmu vědy... / Poučení: Pokud ve Vegas (Las Vegas) příliš počítáš, počítej i s újmou na zdraví. ()

Urovnání vyhrocených emocí (2018) (S11E23)

S blížícím se Velkým dnem (tím myslím svatbu, ne úroveň seriálu) se pro mě z jedenácté sezóny postupně vytrácí i poslední zbytky zábavy, takže jsem se u třiadvacáté epizody docela nudil. Tvůrci rezignovali na humor a pustili se do jakési hry na city, s níž u mě opravdu nemohli zabodovat, a já už teď přemýšlím, jestli ve svatební den dojde i na střevní chřipku. / Poučení: Nelep, vyhazuj. ()

Asymetrie vázacího motýlka (2018) (S11E24)

Nevěřil bych, že bych mohl kladně ohodnotit svatební díl, ale neuvěřitelné se stalo skutkem. Závěrečná epizoda jedenácté sezóny na mě působila tak, jakoby si tvůrci po dlouhé době vzpomněli, proč býval tento seriál tak dobrý, a proto natočili díl, který mě po dlouhé přestávce dokázal opravdu pobavit. A po ještě delší době to bylo poprvé, kdy mě některá z postav neotravovala, nebo nenudila. Byl jsem dokonce tak spokojený, že kdyby se mě tvůrci chvílemi nesnažili dojmout, přihodil bych i pátý kousek. / Poučení: Velké myšlenky přicházejí nečekaně. Pokud vůbec. ()

Série 12 (2018) (S12)

Stejně jako u několika předchozích sezón jsem se ani tentokrát nedočkal ničeho skvělého. Poslední řada seriálu byla podobným zklamáním jako minulá série, protože se tvůrci i v tomto případě soustředili hlavně na vztahové otázky, zatímco šel původní záměr, kterým mě před lety nalákali ke sledování, úplně stranou. Vzhledem k tomu, jak mě kdysi seriál bavil, je to smutné, ale musím přiznat, že jsem fakt rád, že už skončil. Opravdu bych nechtěl vidět další utrápenou sezónu, z níž by mi bylo jenom smutno. / Poučení: Každý by měl vědět, kdy přestat. ()

Manželský kompromis (2018) (S12E01)

Úvodní epizoda dvanácté sezóny pro mě byla rozčarováním, protože jsem se nechal nahlodat závěrem předchozí řady a nepoučitelně jsem doufal v podobně laděnou záležitost. Místo toho to po prvním dílu vypadá jako návrat k většinovému standardu jedenácté (nebo dokonce desáté) série, protože jsem tu věru nenašel mnoho zábavy. Kromě vztahových otázek se v ději vlastně nic podstatného nevyskytlo, pokud tedy nepočítám twitterový souboj, a já ho skutečně nepočítám. / Poučení: Lepší hot dog v hrsti než kebab na střeše. ()

Mystifikace se svatebním darem (2018) (S12E02)

Jsem v pohodě, protože jsem tentokrát už počítal s tím, že bude druhá epizoda podprůměrná. Pokud popustím uzdu své představivosti, mohl bych dokonce říct, že jsem se bavil víc než u předchozího dílu, ale slovo "bavil" berte s velkou rezervou. Abych to tak nějak shrnul; děj byl opět slabý, s původním seriálem měl tento díl společné už jen postavy, ale hledání imaginárního pokladu mě docela zaujalo a oranžový Stuart taky nebyl k zahození. / Poučení: Nenech se příliš unášet svou fantazií. ()

Kalkulace reprodukce (2018) (S12E03) odpad!

Třetí epizoda dvanácté sezóny u mě velmi tvrdě narazila. Za jiných okolností bych dílu tu jednu údržbovou hvězdičku přiklepl, i když děj za mnoho nestál. Ale ta reprodukční masírka mě tak vytočila (a to jsem na sebe hrdý, že jsem našel tento pěkný eufemismus), že jsem málem plival síru. Tady už fakt chyběla jen zmínka o biologických hodinách, abych potupně vrhl. / Poučení: Zmiň se o tom, že netoužíš po dětech a očekávej dav s pochodněmi a vidlemi. ()

Turbulence s Tamem (2018) (S12E04)

Jo, jo, dvanáctá sezóna se pěkně rozjela. Bohužel to rozpálila z kopce a tvůrci ji evidentně nevybavili brzdami. V reálu to vypadá tak, že vidím známé postavy, které hrají stejní herci jako před lety, jenže teď vystupují v tématicky úplně jiném druhu sitcomu než dřív. Děj čtvrté epizody byl k uzoufání nudný, naprosto zbytečný a ten jeden kousek jsem tomu pohodil jen proto, že se nebojovalo za zvýšení porodnosti. Včera jsem si zopakoval Clash of the Titans (1981), a teď si nemůžu pomoct, ale pokaždé, co vidím Anu, vzpomenu si na Kaliba. / Poučení: Na fotografiích buď vždy ostrý. ()

Planetární kolize (2018) (S12E05)

A velrybářská sezóna je opět v plném proudu. Jeden už vážně nevěří vlastním očím, když sleduje úplně zbytečný a hlavně nudný a nenápaditý děj, u něhož se prakticky není čemu zasmát. Já jsem sice po dřívějších zkušenostech s podobným vývojem počítal, a přesto nemůžu říct, že bych nebyl zklamaný. Když srovnám děj posledních sezón s tím, co mi seriál přinášel dříve, je mi smutno. / Poučení: Extrémní citové výlevy si šetři do soukromí. ()

Odveta za imitaci (2018) (S12E06)

Dobře, teď už jsem úplně mimo. Fakt nerozumím tomu, jak může stejná skupina tvůrců natočit tak bídné epizody, jaké jsem viděl v předchozích případech, a hned nato přijít s něčím, co mi takhle rozhýbe bránici. Halloween jsem si v tomto podání mocně užil a chybělo jen velmi málo k tomu, abych šesté epizodě přihodil i pátý kousek. Téměř všechno mě bavilo, ale kreace Simona Helberga mě tentokrát dostaly nejvíc. Přes všechna pozitiva se ale tentokrát zatvrdím a radši nebudu doufat. / Poučení: Nedovol své přirozenosti, aby tě připravila o meloun. ()

Odklon finančních prostředků (2018) (S12E07)

Proti téměř dokonalému halloweenskému představení šlo o další prudký sešup, který měl spoustu nezajímavých až nudných pasáží a jen jednoho Leonarda, který to alespoň trochu držel nad vodou. Nechci být špatným prorokem, ale obávám se, že tu nejlepší epizodu dvanácté sezóny jsem už viděl a že už mě u seriálu mnoho zábavy nečeká. Pokud se mýlím, budu jenom rád. / Poučení: Rozděl a panuj. Ale bacha na poddané. ()

Kulminace první noci (2018) (S12E08)

V osmé epizodě mě v podstatě nic nepřekvapilo, protože se děj ubíral přesně takovým směrem, jaký jsem očekával. Opět se (musím se smutkem napsat, že už tradičně), řešily vztahy a dokonce se plánovala indická svatba, což mě dokonale dostalo z mé komfortní zóny. A ačkoli jsem byl tímto dílem spíše otráven, přihodil jsem hvězdičku nad plán, protože Kathy Bates byla skvělá. / Poučení: Kouzel není nikdy dost. ()

Frustrace z citace (2018) (S12E09)

Devátá epizoda se tvůrcům seriálu vymkla zpod kontroly a zcela nehlídaná se málem stala úplně dobrou. Ale vážně; v tomto dílu se děly věci, které mě bavily, a dojem mi kazila jen Bernadette, protože tato zápletka už tady jednou byla a Queen Penelope to tehdy rozpálila podstatně lepším způsobem. Na tu křupku ve vlasech prostě nezapomenu. / Poučení: Mám rád onlajnovky, ale do Fortnitu bych nešel. ()

VHS reminiscence (2018) (S12E10)

Z mého pohledu byla desátá epizoda taková.....divná. Z větší části se sice věnovala Sheldonovu souboji se sebou samým, ale já jsem se u toho nebavil tak, jak bych čekal (až na několik momentů). Zápletka s Howardem a Bernadette mě pak nebavila vůbec, aby mě v úplném závěru Howard naplno rozesmál. No, jak jsem napsal na začátku- divné. / Poučení: Nech se pozitivně motivovat svými neúspěchy. ()

Rozhádaný paintball (2019) (S12E11)

A já jsem se na paintball tak těšil... Tvůrci se zákeřně rozhodli, že použijí něco, co už na mě předtím fungovalo, a oprostí to od všeho toho zábavného balastu. Svůj záměr splnili dokonale, protože vytvořili další ze svých nudných vztahovek, jejíž jedinou inovací byly maskáče. Pobavil mě vlastně jen důvod, pro který si Penny vybrala do týmu Bernadette. Ještěže tady byl Sheldon a jeho vřelý vztah k lidem. / Poučení: Nejdříve střílej, pak se ptej. ()

Skandální návrh (2019) (S12E12) odpad!

Tvůrci seriálu si zřejmě řekli, že si tak trochu otestují mou trpělivost, a přišli s dvanáctou epizodou, jíž, kromě obvyklých vztahových rozhovorů, které stejně nikam nesměřují, vybavili dalšími debatami o reprodukci, a tím mě totálně znechutili. Rajovo žadonění situaci taky dvakrát nepomohlo, takže jediným krátkým momentem, který mi přišel v pohodě a byl alespoň trochu vtipný, se stal rozhovor v autě mezi Leonardem a Sheldonem. / Poučení: Stojíš o potíže? Daruj sperma. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění