Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

VIPerson

Ze všech komiksových adaptací mě Thor lákal právě ze všech nejmíň a překvapil právě ze všech nejvíc.Když pominu X-men tak je to zřejmě nejpovedenější letošní komiksová podívaná a já trošku lituji,že jsem se nedostal do kina,jako tomu bylo třeba u Green Lanterna,kde toho tak trošku lituji ještě o fous víc.Trochu mě taky mrzí a štve,že českému publiku (řadovým neznalým občanům) nikdo vyloženě nedá nějakou příručku,kdo kam vlastně patří.Možná až vyjdou představovací trailery na Avengers tak tomu bude jinak,takhle si ale myslím,že všichni budou házet komiksy do jednoho pytle....batman se spidermanem ke green lanternovi s wolverinem občas třeba nějakej kovboj a kapitán amerika.Pak je to tu takový zmatený.Zpátky k filmu...Jasný silnější 4 hvězdičky už jen za to,jak jsem film podceňoval a jak mě dokázal pobavit.Z letošních marvelovek jasná dvojka,hned po x-menech. ()

B4TM4N

Velmi zábavná komiksová hříčka, která si je poměrně dobře vědoma své celkové non-sensovosti. K tomu ulovila velký počet po právu zvučných jmen i do těch nejmenších "roliček" a vytrvale buší do vaší bránice různými WOW a WTF momenty. Mít Thor asi tak třikrát větší kladivo, filmu by to jenom ještě více prospělo ;) ()

dopita

Jak se v ňákým filmu vyskytujou bozi, tak mě naskakuje kopřivka, zvlášť když je to říznutý komiksem. A taky první půlhodina (která se tam někde nahoře odehrává) za moc nestála. Ale jakmile Thor slítne na zem, je to najednou velice slušnej film, kterej má šmrnc i spád a je okořeněný solidní akcí i humorem. A ani nevadí, že není nijak zvlášť okázale efektní, jak to u podobných vysokorozpočtových filmů dost často bývá. Závěr se zas odehrává tam někde a úroveň filmu opět trochu slábne. Přesto Kenneth Branagh příjemně překvapil, nikdy bych neřek, že natočí vysokorozpočtovej biják, že se mu povede a bude komerčně úspěšněj. Herecké obsazení je velkým kladem filmu a to hlavně proto, že jsou všichni do jednoho překvapivě sympatičtí (hlavně Kat Denningsová). A ani nevadí, že veličiny jako je Natalie Portmanová nebo Anthony Hopkins nemaj moc co hrát. Samuel L. Jackson se ve filmu objeví na poslední dvě minuty po závěrečných titulcích. ()

KoRner

Thor je podľa mňa óóveľa zábavnejší film ako údajne zábavný Iron Man. A nie je to len krásnym Asgardom a dobre obsadeným Hemsworthom. Thor je vďačná postava a dúfam, že v pokračovaní uvidíme jeho excesy v našom svete. Trošku by som popracoval na tom, že jeden z najsilnejších Marveláckych hrdinov je možno až o priveľký kus silnejší ako všetci okolo a trebalo by mu lepšieho záporáka. Len nech mi niekto vysvetlí, prečo raz vie lietať a potom už nie, keď padá z mosta... ()

Krabak

Marvelovky jsou prostě suprové filmy. A nejlepší na tom jsou ty konce po titulkách, kdy to nastiňuje další díl. Už se těším na Avengers! Co se týče tohoto filmu, tak jsem se bavil. Určitě mnohem více, jak u Kapitána Ameriky, kterej mi přišel vcelku odfláklej a dalo se z něj vytěžit mnohem a mnohem více. Kdo sleduje linii AVENGERS, tak je pro něj tento film povinností. Koneckonců, jako všechny ostatní (Iron-man, Hulk, Capitan Amercia, Spider-man, X-men atd.)--->80% ()

ti88na

Snáď je to tým, že Vikingská mytológia nie je vo filmoch veľmi často spracovaná sa mi tento počin skutočne páčil a hoci filmy typu Transformers nemusím, tu mi to až tak neprekážalo a celkom som si to vychutnala dokonca aj po druhý krát. Jednoduchý dej, sympatické herecké výkony a celkom slušné efekty, to sú hlavné prednosti tohto filmu. Odporúčam, milovníci komixov, akcie a filmových spracovaní počítačových hier určite nebudú sklamaný. ()

bloodline

Neviem sa ubrániť pocitu, že som videl pretransformovaných Transformers na mytologicko-fantasy spôsob. A podľa toho aj tak prebiehal dej. Keby sa tvorcovia posnažili vyšperkovať scenár a záverečnú tretinu filmu a zároveň by natiahli minutáž aspoň o 30 minút, mohol som byť svedkom minimálne nadpriemerného mainstreamu. Takýmto spôsobom zostal Thor uväznený v duchoprázdnej priemernosti účelovo bažiaci po tržbách, ktorý sa iba dobre počúval a pozeral. Z doteraz vzhliadnutých (novodobých) komiksových megaprojektoch tak naďalej zostávajú štyri skvosty - Nolanov Batman Begins/The Dark Knight, Snyderov Watchmen (prípadne 300) a Vaughnov Kick-Ass. ()

Stružák

Film, který má dvě roviny. Rovinu Asgardu a Jotunheimu a na straně druhé rovinu děje na Zemi. V Asgardu a Jotunheimu se člověk podívá do severské mytologie (byť místy nesprávně formulované), pozoruje bitvy mezi jednotlivými světy a nedokáže odtrhnout oči od obrazovky – byt je v celkovém součtu potenciál těchto světů možná mírně nevyužitý. Scény na Zemi se zvrtávají v typicky americky akční filmy, které jsou zbytečné, postrádají logiku, napětí, kouzlo. Z hereckých výkonů je možné zmínit snad pouze Idrise Elbu (hrajícího Heimdalla), který ale dostal snad až zbytečně málo prostoru. Ostatní výkony jsou mizivé. Pozemské scény a mrazivé herecké výkony většiny představitelů strhávají jinak zajímavý námět na pouhý průměr. ()

Tessie

Nebýt full HD určitě bych dala hvězd méně. Ale tak nádherná krajina a celé zpracování si prostě tu čtvrtou zaslouží. Navíc jsem ráda, že jsem měla tu příležitost vidět ještě Hopkinse v roli ušité na míru. A fešák Chris? Tomu to HD taky perfektně prospělo :) Příběh pravda trochu poslabší, ale nasrat... je opravdu na co se koukat. ()

thorewi

Na tomto filmu především oceňuji to, že je tam velmi málo takové té nudné výplně (např. seznamování Thora s tím, jak to funguje na zemi, seznamování pozemšťanů s tím, jak to funguje na Asgardu, zachraňování Thora ze spáru SHIELDu apod.), takže film celkem rychle odsýpá a nenudí, navíc celkem zajímavé herecké obsazení - na Natalii bych mohl koukat pořád a Tom Hiddleston je dobrý a neokoukaný záporák, ale mohlo mu být dáno více prostoru (stejně tak i v Avengers). 70% ()

Oxy

Thor a parta jeho hipster-božských kámošů zachraňují svět (jejich svět). K tomu si přidejte USA, lovestory, lži, intriky, spravedlnost a zase to USA. Výsledek je dvě hodiny vypnutého mozku a pár momentů naštvání, když zlí agenti kradou cizí zařízení. Ale v klidu! Dělají to pro naši bezpečnost! ( S tím vypnutým mozkem nepřehánět!) ()

Lewisek

Celkem primitiní film s prostičkým scénářem, ale nenudí, nevypadá zle, má rychlý spád, přímou dějovou linii. Herci hrají jen tak na půl a dialogy stojí za prd. Chris Hemsworth mi vůbec nevadil, ale Anthony a Natalie jsou zde příliš nevýrazné postavy . Mohlo to být o třídu lepší, kdyby si to tvůrci lépe promysleli a lépe zpracovali. ()

Jierl

Asi nejotravnější věcí pro mě bylo, že všichni válečníci Asgardu vypadali v jejich brnění jako někde na Comic-Conu. Všechna až moc na můj vkus vypadala jako plastové odlitky z hračkářství, k tomu Thorovo kladívko... Obsazení reflektuje současnost, na druhou stranu Skarsgardovi jsem nevěřil půl slova a to je jeden z nejzkušenějších herců ve filmu. Co funguje Kat Dennings v komediálních 2 Broke Girls mě v Thorovi spíše otravovalo než že bych se měl zasmát, na druhou stranu to tak bylo dá se říct s každým dalším fórem. Celkově jsem nečekal moc, ale dostal jsem ještě méně, proto jen dvouhvězdičkové hodnocení.. ()

arexam

Pohoda, kdo to chce vidět a nemá čas, ať se podívá na trailery, nic víc zásadního ve filmu není. Stačí to na machrování na večer. ()

kedl

Rozmazlené, nevychované...... princátko dostane tvrdou lekci a je jenom na něm, jak si si tím poradí. Pokud bych měl zařadil Thora mezi ostatní filmy (sólovky z první etapy) z tohoto univerza (Avengers), tak spolu s prvním Starkem se jedná o to nejlepší co jsem od Marvelu viděli. Kenneth Branagh vedl postavy správním směrem, což mi u ostatní Marveláckej filmů, kde to nebylo, trochu vadilo. ()

provitamin

Po Iron-manovi ďalšia marvelovská sračka, aj keď nie až taká riedka. Navyše táto severská mytológia ma nikdy príliš nezaujímala a ak fandím Lokimu, asi je tu niečo špatne. Úvodná krátka bitka proti mrazivým obrom vyzerala nádejne, ale žiaľ od tohto momentu film len upadal. Najmä pasáže odohrávajúce sa na Zemi hraničili občas s demenciou. Na Zem príde superhrdina a všetci sú z neho užasnutí čo všetko dokáže. Americký vládny agent sa ho pýta, že kde bol trénovaný, v Afganistane, či v Pakistane? Natalie by si mala najprv prečítať scenár kým prijme nejakú rolu. Chýbal tu už len Anubis. ()

DocBrown odpad!

Jaktože v politicky korektním božstvu árijec-černoch-asiat-žena chybí rom? To je zase jasná diskriminace a proto musí do odpadu! ()

ZdenoLo

Aj keď mi do komiksového prostredia mytológia moc nesedí, tak toto vybočilo z presvedčenia. Akcia dobrá a aj všetky tie romantické, hrdinské, a iné pre tento žáner typické blbostičky. 70% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)