Reklama

Reklama

Snímek zasazený do kulis 1. světové války sleduje Michaela Dunneho (Paul Gross), který se s těžkým zraněním vrací z Francie domů do Calgary. V místní vojenské nemocnici pozná citově i fyzicky zubožený Michael krásnou a tajemnou ošetřovatelku Sarah (Caroline Dhavernas). Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce na to vstupuje mladší bratr jeho milenky David (Joe Dinicol) nečekaně do armády a odjíždí bojovat do Evropy. Michael cítí jako svoji povinnost vydat se za ním a chránit ho. Oba muži se tak spolu s mnohatisícovým zástupem svých krajanů ocitají na válečném poli u Ypres v bitvě známé jako bitva u Passchendaele. Filmový příběh vypráví o vášni, odvaze, odhodlání a hrdinství těch, kdo v ní tehdy bojovali, i těch, kdo milovali. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (66)

fragre 

všechny recenze uživatele

Nehledě na režisérskou neobratnost, která stvořila tuhle dost nudnou vyprávěnku, naplňuje tento film takřka vše, co mne na takovýchto „válečných“ filmech prudí, neboť to není válečný film, ale sentimentální romance okořeněná válkou, která je zde jen pikantní přísadou v růžové limonádě. Ty válečné scény jsou (při vší své krutosti, krvi a blátu) tak atraktivní, že to není pokus o popsání války, ale jsou to spíše záběry z nějaké reality show, která by se mohla jmenovat Přežít!®. ()

katasta 

všechny recenze uživatele

Bohužel, tohle se Grossovi nepovedlo zrovna tak jak asi chtěl. Z celého filmu mám takový dojem, že prvotní záměr byl ukázat válku, boje, bomby, střelbu, zákopy a pobíhající vojáky. S tímto záměrem měl ovšem natočit dokument, nebo druhého vojína Ryana, a ne se pokoušet z toho dělat druhý Pearl Harbor a motat tam lásku, jen aby na to přišlo víc lidí. Ty scény z boje jsou totiž na tom filmu to nejlepší, ale tím to v podstatě končí. Celá milostná zápletka a okolní záležitosti jsou do filmu jakoby násilně nastrkané až po té, co se zrodil nápad z bojišť. Bitvy jsou pak hezky udělané, ale zbytek je mělký a umělý. I tak to ale stojí za zhlédnutí. ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Passchendaele ma zaujal realistickým zobrazením blatistých bojísk pri Ypres a priblížením témy 1. svetovej vojny divákovi. Predsa len dobrých filmov z tohto obdobia by človek zrátal na prstoch stolárovej ruky. Seriózny nekompromisný nástup hneď od začiatku síce čoskoro poľavil a prehupol sa do romantickejšej časti - už ani nepamätám, kedy som videl vojnový film bez vsuvky zaľúbenia sa do sestričky v nemocnici. Našťastie sa rejžo ku koncu trochu spamätal a zase si svoju reputáciu trošku poopravil nekompromisným zobrazením finálnej bitky o Passchendaele. Celkovo teda dobré. ()

ivan bohatyr 

všechny recenze uživatele

Paul Gross asi nikdy neviděl válečný film. Ať si dělá drama ať si dělá romantiku, ale nesmí to plést do válečného filmu tímto způsobem, tohle se mu moc nepovedlo. Těšil sem se na válečný film a místo toho sem viděl tuto splácaninu. Soulož na válečném poli a pochod "krista" se křížem přes nepřátelskou linii bylo pro mě to největší peklo, celkově válečná atmosféra nepůsobila vůbec válečně: bezhlavé pobíhání mezi kulkami a výstřely z pušek, co zněly jako petardy hodně ubraly na celkovém dojmu, sice tam moc z války nebylo, ale ani ten zbytek nebyl zrovna poutavý. Ještě, že to někdy vyjde a můžu se podívat třeba na Bratrstvo neohrožených. ()

Herr_Flick 

všechny recenze uživatele

Počáteční válečné intro se bohužel záhy změní v romantický paskvil a než se někam posune, uplyne hodina. A je to vlastně úplně jedno. Bitevní vřava je na dnešek jen mírně nadprůměrná a kanadský "Rambo" jen stěží uvěřitelný. A když už "Rambo", pak kanadský "Ježíš" teda vůbec. Prostě něco dobře něco špatně. Respekt patří zůčastněným. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (11)

  • Kanaďan Paul Gross, ktorý bol nielen scenáristom a režisérom filmu, ale si v ňom aj zahral, uviedol, že trvalo neobyčajne dlho, kým sa nakrúcanie dostalo do pohybu a zapojené do toho boli stovky ľudí. Od prvého nápadu po nakrútenie snímky pritom ubehlo až 15 rokov. (MikaelSVK)
  • Snímek získal na 29th Genie Awards ocenění v kategoriích umění a výprava, kostýmy, zvuk, střih zvuku a nejlepší film. (Terva)
  • Zbraně použité ve filmu byly pušky Lee-enfild, revolver Webley a kulemet Lewis. (K98)

Reklama

Reklama