Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

enzo_cz

Pravděpodobně můj nejoblíbenější animovaný film spolu s Hledá se Nemo a Ratatouillemi. Mám pocit, že ač bych doma nesnesl žádné zvíře (mě nepočítaje), tak draka bych bral. ()

vlk++

Je to sice animovaná pohádka pro děti, ale tak dobře udělaná, že to klidně můžete pojmout jako rodinný film a udělat tak radost dětem, které jsou zrovna poblíž ;). Určitě lepší 4*. ()

LIMBUS

animák s veľkým A a veľkým príbehom. Od začiatku až do konca ma to bavilo a neviem čo by som nato povedal, že bolo zlé. Nápad+príbeh je u mňa na plný počet no grafika bola slabšia na mňa aby som mohol dať všetkých 5*. ()

LadyK

Prvá veta, keď film skončí (a to zakaždým, čo si ho púšťam a púšťam si ho veľmi často :-D): Ja chcem drakaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! :-DDD Ale teraz vážne - áno, od začiatku je viac menej jasné, ako to skončí, možno niektoré dejové zvraty nie až tak (napr. Astrid a jej let v oblakoch), ale predsa. No a čo? Je to rozprávka, je to nádhera, je to romantika. Človek odjakživa túžil lietať a tak myšlienka "skrotenia" draka, na ktorom budem lietať, je obľúbená vždy. Či v Dinotopii, či v Avatarovi, či v Drakovi... Skrátka mať krídla a byť voľný... chcela by som... Je to nádherný príbeh ako pre deti tak pre dospelých, ktorí ešte nezabudli byť deťmi, nádherne animovaný, nádherne nakrútený, nádherne nahovorený (či už v origináli alebo v dabingu - aj keď tu odmietam si čo len vypočuť slovenský dabing, Škyťák sa vraj volá Štikút, to by som nevydržala asi ani minútu...ble...štikút...kto toto vymýšľal...?). Odo mňa maximum bodov. A len tak na okraj, môjho zvonenia na mobile sa nevzdám! Nech sa v robote smejú, ako chcú, ja tam budem mať Test drive a hotovo! :-D A to som to ešte nevidela v 3D, to by som asi urýchlene a intenzívne začala na čiernom trhu zháňať dračie vajce!!! aaaaaaaaaach... ()

tomas.malo

Úžasná rozprávka. Síce videné "iba" v TV so Slovenským dabingom, ale rozhodne mi to nevadilo. Príjemné spestrenie večera, ako pre deti, tak aj dospelých. ()

Aalya

Přišlo mi zvláštní, že jsem o tomto filmu neslyšel vůbec NIC, ani jsem neviděl že jde v kinech, žádný trailer, reklamu, nic. A proč je ta absence propagace zvláštní? Náhodou jsem tento film totiž shlédl jednoho dopoledne na HBO a ještě dlouho potom jen zíral - tohle je totiž vůbec ten NEJLEPŠÍ animák! Opravdu. Jednak naprosto neskutečné prostředí severských vikingů. Hezký příběh, který nečekaně ani nekončí úplně nejlépe, jak dopadnout mohl a jak se často v animácích stává. Hlavní a vedlejší postavy (viking Tlamoun s asi patnácti násadami na dřevěnou protézu spolehlivě vede...:)) mají jednak skvělá jména, a jednak jsou rozlišeny tak dobře, že si jich většinu zapamatujete. Dále pak promakaný systém draků - chvílema mi to příšlo, jako když se dívám, jak si někdo hraje pořádný RPG, se vším tím popisem vlastností a silou útoků. Draci jsou také jedno z hlavních lákadel, tak velkých, že nakonec jejich popis a kniha o nich vystačily i na další krátký film. A nejobávanější drak, noční běs, nakonec není ten zlý a ošklivý (ošklivý není vůbec, a popravdě mi svým skotačením a výrazy dost často připomínal našeho kocoura...:)). A nečekaně velmi dobře znějící a pasující český dabing. Zkrátka jasných 5 hvězd, kam se hrabou všichni ti masově známí Shreci, Doby ledové a desítky princezen od Disneyho. ()

acrylic

Pro mě nejlepší animák ! Udělat z věčně záporných "zvířátek" domácí mazlíčky .. super nápad .. Bezzubka je prostě ideální přítulné zvířátko k dětem do domácnosti :))) ()

Otan

Tak toto je skvělá vychytávka.Můj mladší syn chtěl pomali denně pustit Bezzubku.Ale rád jsem se přidal taky.Animace je bez chyby a hudba je taky skvělá.90% ()

Sacrex

Síce veľa animákov nesledujem, ale tento bol jeden z najlepších. Ak máte radi vikingskú kultúru, rohaté prilby a sekery, tento duchaplný animovaný film bude pre Vás. Vikingská dedinka, plná tvrdých severanov odhodlaných rozdrtiť všetko, čo im stojí v ceste, čelí neprestajným útokom drakov. Ich rivalita trvá, mnoho rokov, až kým jeden mladý viking neodhalí niečo cennejšie, ako je meč a sekera. Celý príbeh je velmi svižný, vtipný a hlavne dôvtipný. Isté pasáže účinne hrajú na city diváka, avšak vytýkal by som záver, ktorý mohol byť podla môjho vkusu viac emociálny. Aj keď tvorcovia nám ukázali epickú záverečnú bytku, mňa obrovské ohňivé efekty a masové súboje, až tak neberú. 80% ()

Dosty85

K tomuto filmu se dá říct jen jedno: Prostě skvělá pohádka pro děti i dospělé s vynikajícím zpracováním! Plus: Zpracování. Příběh párkrát pěkně dojme (fullHD + vysoce kvalitní zvuk ze sluchátek). Mínus: Předvídatelný příběh. ()

ricky4

Parádní animák, který řadím společně s Auty a Úžasňákovi na první tři místa v mém žebříčku animovaných filmů. Barevnost a prokreslení záběrů je parádní, stejně jako úžasný námět na motivy starých mýtů ze severu s draky. Mám-li to srovnat s již zmíněnými 2 filmy, tak z hlediska příběhu u mne tento vede. V ostatních disciplínách jsou na tom přibližně stejně. Hodně se mi líbily postavy Vikingů. Mám-li něco vytknout, tak snad jen to, že někdy od 35.minuty je jasné, že to skončí otcovým smířením se synem, které je na pohádku celkem smutné. Ještě musím vyzdvihnout úžasný úvod, který vtáhne diváka do děje podobně jako je tomu u Pána Prstenů. 85% ()

Unrealik

3D verzi jsem neviděl, je možné, že by mě nadchla více. V obyčejné verzi jde v podstatě o klasický příběh. Sice hezky nakreslený, ale stejně mi přišel film průměrný. Byť tedy jedna věc, která se stala na konci, je opravdu na kreslený snímek dost netradiční. ()

Tozmi

Líbil se mi děj, líbil se mi humor, líbila se mi animace, líbila se mi zápletka a vše okolo. Je to vynikající film který mě jako jeden z mála dokázal zahřát i u srdce a ne tím že bych byl v plamenech draka, nýbrž tím jak skutečně krásně děj plyne a animace je zkrátka na vynikající úrovni. Film nepřestane bavit do titulků na závěr a tak 5 hvězd lítá z mého hodnocení. ()

montel

Škyťák je mladý chlapec žijící ve vesnici plné vikingů, která je posedlá zabíjením draků. Škyťákův otec, mocný Viking by si velmi přál, aby se z jeho štíhlého synka stal také slavný drakobijce, jenže ten by neublížil ani mouše. Aby se otci zavděčil snaží se zabít draka, kterého ještě ani nikdo neviděl - strašlivého Nočního děsa. A co by čert nechtěl povede se mu to hned první ranou, kterou vystřelí. Škyťákovi však nikdo nevěří a ten se tak vydává poraněného draka hledat. Jakmile jej objeví zjistí, že mu poranil křídlo a drak nemůže odletět do bezpečí. Škyťák se tedy rozhodne, že mu se zraněním pomůže a drak mu je za to vděčný. Stávají se z nich nerozluční přátelé, což ale vesnice vikingů nemůže pochopit a draka proto chtějí zabít...Tohle že je ta slavná pohádka s tak úžasným hodnocením? No tak to jsem se asi díval na něco jiného. Příběh příliš nezaujal, děj je předvídatelný a co mě nejvíce štvalo, skoro jsem se nezasmál. Děti budou samozřejmě jiného názoru, ale že by měl tento celovečerák svým hodnocením konkurovat Shrekovi, Době ledové atd. Tak to asi horkotěžko. 45% ()

Slida79

Perfektní animace, dráček který nemluví, ale přesto víte přesně "co má na jazyku", hlavní hrdina se kterým se chce každý kluk/holka ztotožnit. "Létacích" animáků tu už bylo mnoho, ale tento příběh mne vzal za srdce a ještě nepustil. Viděno ve 3D a několikrát na DVD. 90% ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky