Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

BlackHood

Na animáky nejsem, ale tento mě fakt bavil... Kdyby mi někdo řekl, že mě zabaví animák, tak dostanu záchvat smíchu. ()

VictorMartel odpad!

Vyprávění se vyžívá v důkazech „lásky“ ustavičnou produkcí ji prověřujících mezních situací. Ty jsou zde koncipovány coby vítaná příležitost, jak předvést míru seriosnosti citu. A jako jiné komerční stupidity (Guardians of the Galaxy, Lego Movie nebo Dawn of the Planet of the Apes) působí především propagandisticky odporně nesofistikovanou smrští ideologických i aktuálně geopolitických zaříkávadel. ()

Lilloos

Už od mala jsem byla spíš princeznovský typ, Vikingové mě tedy i po letech nechávají chladnou, ale uznávám, že prostředí je to originální. I příběh by se mi docela líbil, kdyby nebylo té otřesné animace. Takhle ošklivé postavičky se jen tak nevidí. ()

deRewn

Jednoduché, předvídatelné...okouzlující, vtipné a naprosto dokonalé :-). Řadím do síně animákové slávy po bok Pixarovským velikánům. ()

Pavlinenka

Strašně hezký a vtipný animák. Takhle povedeného a milého dráčka jsem ještě neviděla. I když je hlavní linie filmu otřepaná, prostředí a postavy jsou natolik originální, že film ani chvilku nenudí. ()

Vakomlok

Úžasná podívaná a zároveň asi největší překvapení tohoto roku. Draci i vikingové jsou krásně zpracovaní, nechybí napětí, akce, nádherné letecké scény ani báječný hudební doprovod. Už dlouho jsem neviděl lepší animák, skoro bych si i dovolil tvrdit, že vypálil rybník pixarovkám. ()

melloun

Upozornění: uživatel je animovaně pozitivní! Jak vycvičit draka je pro mě trefa do černého podobně jako předminulý rok Bolt. Povedený vtipný příběh ze světa Vikingů a tajemných draků. Zvuková stránka za tou vizuální ani náhodou nepokulhává ba naopak. Ozvučení a animace draků je perfektní. Blbnutí a grimasy noční fúrie Bezzubky mi silně připomínali chování Simon's cat. Tohle se prostě Dreamworks podařilo. ()

grerar

Jo. Tak od Shreka další pořádný komediální fantasy (Miyazaki je trochu jiná kategorie, že jo). Animace zase o krok blíž skutečnosti. Příběh slabší, ale tak co už. Tohle má především bavit. 5* ()

KOZEL84

Zatímco Pixar mi připadá čím dál horší (výborné recenze sou spíš přáním samotných recenzentů než pravda),Dream Works je čím dál lepší.Škoda,že sem to neviděl ve 3D.Nejvíc se mi líbil drak Zipáč ;-)) ()

GE*O*R*GE

Příjemné překvapení tohoto roku, které dokazuje, že i studio DreamWorks umí vytvořit poutavý a pěkně zpracovaný animovaný film. Film jistě zaujme nejednoho dospělého diváka, byť je určen především pro děti. Také výběr Johna Powella na pozici skladatele hudby pro tento film považuji za dobrou volbu, která nese své ovoce. ()

Martyr

Teraz sa zase vsetci poserieme od zlatosti tohto animaku a za mesiac bude vsetko fuc. Nad Mrazikom teda neonanujem ale tieto moderne rozpravky su fak na jedno kopyto. Studia sa predbiehaju kto urobi lepsiu grafiku, divaci su vo vytrzeni z neskutocne zlatounkych postav, ktore sa chovaju total coool a inak bezi vsetko po starom. Pamata sa tu niekto na Valleho? Ja uz velmi nie, a za mesiac sa nebudem pamatat ani na Skytáka. Netvrdim, ze som sa nudil ale cakal som viac. Vlastne necakal, vsak je to rozpravka.Ako hovori moja mama " Pamatajte moje slova", tak vy si pamatajte ze v nasledujucich rokoch bude takychto rozpravok za 3 kyble. ()

Pidzey

Krásné,úžasné,nádherné,ale proč to muselo být tak krátké,chci nášup.Chci další dráčky.Chci další létací scény vedle kterých i ty z Avatara vypadají jak malé,neobratné dráče.A vůbec,nevíte někdo kde se dá sehnat nějaký drak.Třeba další Bezzubka?Já ho chci taky.Nejlepší film s draky co jsem viděl.A snad i nejlepší animák. P.S.:Tak adié..nějakého dráčka jsem si sehnal,tak se du proletět,mějte se. ()

Heui

Kdybych před pár dny neshlédl všechny tři díly Toy Story, možná bych hodnotil výš. Bez ohledu na předvídatelný děj, který podporuje samotný název(..což k pohádkám asi patří...), je to rozhodně nadprůměrný animák u kterého se člověk možná až zas tolik nepobaví, ale určitě nenudí. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky