Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Maki89

tento film som videl s vacsimi prestavkami a flasou vodky, okuzleny krasou 2 hlavnych predstaviteliek, no mozem povedat nech bol dej akokolvek jednoduchy a niekedy hovoreny ako z rychlika tak ma neskutocne okuzlil... mozem o len odporucat ()

LadyDevil

Hmmm...tak tohle byla lahůdka! Samý sympatický herci, prostředí, kde se posedává s vínkem v ruce při poslechu španělských kytar a řeší se cit ve vztahu, smysl lásky a cíle, ke kterým v životě smiřujeme. To by se musel svět obráti vzhůru nohama, kdyby se mi takovej film nelíbil:-) Spousta diváků by mohla namítnout, že film nemá vlastně žádnej děj ani závěr, ale o tom to není..naopak závěr byl přesně podle mýho gusta..ať se každý zamyslí..:-) ()

BS

Příběh filosofující o podstatě sexu pro společnost výtvarných umělců, neřešící rozmnožování a o tom jak si můžete "domrdat" (doslova) svůj do té doby krásně nalinkovaný život. ()

Raven0

Milé překvapení. Čtveřice hlavních hrdinů, každý diametrálně odlišných názorů a životních postojů, se setkávají v sluncem prosluněné Barceloně... Nikdo není zlý, nikdo dobrý, každý jedná podle svého nejlepšího uvážení, každý dělá chyby, ale nikdy, nikdy nemůže divák žádnému hrdinovi nic vyčítat. Možná bychom jednali jinak, možná ne, ale nic to nemění na tom, že každé jednotlivé rozhodnutí mi bylo blízké svou lidskostí... V této opravdovosti jsem se našel a objevil krásu tohoto, rozhodně né dokonalého, filmu. ()

terunka003

Emoční, šílené, o lásce, bohémské. Hezký počin. O hledání smyslu lásky, o bohémském životě, o umění, o vztazích, to vše ve slunném Španělsku s vášnivými španěly. Javier Bardem byl opravdu neodolatelný. Penélope Cruz byla vážně perfektně naštvaná a sebedestruktivní, Scarlett Johanson opravdově nerozhodná a volná, a Rebecca Hall byla skromně v zajetí svého čerstvého manželství a citů k Juanovi. Do toho podmaňující veselá hudba a máme výsledek. Opravdu povedený snímek, snad pro každého diváka. ()

VittaBella

Filmy Woddyho Allena mě nikdy příliš neoslovovaly, přestože ho jako umělce velmi obdivuji. Nikdy jsem nenašla to kouzlo jeho dřívějších múz, které připomínají spíše naivní blondýny s chlapeckými proporcemi. Pak ale přišla na scénu Scarlett Johansson a já doufala, že se jednou zrodí dokonalý film s touto sexbombou v režii Woodyho Allena - a stalo se! Vicky Cristina Barcelona se povedla znamenitě a to především díky vynikajícím hercům, lehkému ději a melancholické hudbě. Vše do sebe tak krásně zapadalo! Snímek nám ukázal různé typy lidí, kterým se v Barceloně spletly životy a ukázaly jim správnou cestu za štěstím. Avšak ani jeden se tou cestou nevydal a celková pointa filmu spočívala v tom, že se nikdo nepoučil...jak roztomilý konec v rozverném stylu! Musím ještě dodatečně pochválit výkon Penélope Cruzové, i když už té chvály nejspíš bylo dost :) Vicky Christina Barcelona je zkrátka výborným oddechovým snímkem s úžasnou atmosférou, jež je kouzelná, vtipná a sexy! ()

asirtes

Woody zaťal do živého. Krvácanie bolo zastavené až U troch volov španielskym Ribera del Duero. A Granados je samozrejme génius geniálne použitý géniom! ()

tomxxx

Mám rád Scarlett Johansson a nezklamala mě. Umí zahrát i temperamentnější roli, než např. ve filmu „Ztraceno v překladu“. Příběh byl o něco slabší a nejvíce mi vadily doslova neútulné interiéry. Prostě na mě dýchla taková divná a nepříjemná atmosféra, díky které jsem si snímek moc neužil. ()

lennyd

Jak Vicky (Rebeca Hall), tak i její kamarádka Cristina (Scarlett Johansson) chtějí léto v Barceloně zasvětit své práci. Ale když potkají temperamentního malíře Juana Antonia (Javier Bardem), rozvine se mezi nimi zvláštní druh přátelství - až lásky. Vicky je natolik bezprostředním španělem uhranuta, že zapomíná, že má před svatbou - ale když o Juana projeví zájem i Cristina, drží se Vicky opodál. Ale ve chvíli, kdy se vrací Juanova bývalá manželka, žárlivá Maria Elena (Penélope Cruz), musí se milostný troj-čtyř-úhelník co nejrychleji vyřešit ... Tak takhle si představuji filmeček na pozdní letní večer, ze zahrady cvrkají cvrčci, na stole otevřená láhev dobrého vínečka, a v blízkosti milovanou osůbku. Film nemá nikterak složitý děj, takže mohou divákovy mozkové buňky vesele odpočívat, a kochat se krásou slunného Španělska, naslouchat hře na španělskou kytaru a obdivovat herecké výkony ústřední čtveřice, a přát, aby to Javieru Bardemu s Penélope Cruz vyšlo i v reálném životě... ()

anli

Woody Allen tentokrát bere diváka do Barcelony,kde rozjíždí žhavou letní eskapádu dvou američanek s jedním španělem a jeho žárlivou ex-manželkou.A tento čtyřúhelník je patřičně dramatický,erotický,zábavný a velmi nespoutaný.Ukazuje tu přesný protiklad spořádaného a klidného života,který tady nemá místo.Je to opět další Woodyho variace na téma lidských vztahů,emocí a vášní.K tomu je tu nádherně prezentovaná Barcelona(až to chvílemi vypada jako reklama cestovní kanceláře),hrají tu vynikající herci-musím říct,že Hall-Johansson-Bardem a Cruz film opravdu o třídu zvedají a všichni jsou skvělí.Scénarista Allen nám opět předkládá jeho vypiplané dialogy na dané téma a opravdu mu to jde,stejně jako pečlivá a nápaditá režie.Příjemný film,patřičně zamotaný,o lásce a sexu mezi všemi a o věcech a situacích z toho vyplývajících.Film tentokrát není tak skeptický,jak je u Allena zvykem a může pro někoho působit vlastně obyčejně.Myslím ale,že se v něm hodně lidí najde(nebo by se najít chtělo).Pro mě to byla příjemná podívaná,místy velmi zábavná a také díky hercům a Barceloně,kterou mám moc rád,dávám jasných 80% a už se těším,až se do Barcelony zase podívám. ()

ywo666

Chujovina na entú. Nudný film. Nič sa tam nedeje a postavy mi boli ukradnuté. Videl som to už dávno ale pamätám si ako film strašne nebavil. A šteklivá scéna medzi Scarlett a Penélope bola príliš slabá. Allen nudný ako vždy. 35%, slabé 2* a absolútna nechápačka vysokého hodnotenia. Aj oveľa lepšie romantické filmy balansovali na hrane päťdesiatky. ()

Brandon

Nemastné, neslané, no hold nejsem Allenovec. Film byl stejně "cool" jako posledně viděný Match Point. Takže víceméně tragedie. Hodně se mi líbila jen jedna scéna charismatického Bardema a váhající Rebeccy Hall. Musím vyzdvihnout i tradiční sexapeal Johanssonky a mé oblíbené neurotické záchvaty temperamentní Penélope. Zbytek byla ale vata. Přesto velká spokojenost, i když nejspíš jen díky vlivu příjemné společnosti, skvělé atmosféře a láhvi ostřejšího burčisu. P.S. Jo a bodovala i hudba z Cafe del Mar. Pro EdaSe: Zjistil jsem, že u Allena je před filmem, ale i během filmu, koštovat téměř nutností! Teprve pak dostává snímek alespoň trochu na živočišnosti ;-) ()

Antek

Woody Allen prožívá druhou mízu svého tvůrčího období a pro diváka to znamená jenom samé plusy. Barvitá historka o dvou Američankách, které přilétají do Barcelony, je plná humoru, volnomyšlenkářství a krásných záběrů -- kapitola ze života žen, jež popisuje pomíjivost života, lásky a tvrdou skutečnost, že všechno krásné jednou skončí. Allen ubírá na kulometnosti dialogů a přidává do nich civilní prvky (i když několik neurotiků se tu opět vyskytne), čímž dociluje zdánlivě jednoduchého efektu: rozhovory znějí přirozeně (i když jsou samozřejmě přibližně stokrát vtipnější a pohotovější než věty vydávané normálním smrtelníkem). Takhle nějak vypadá vzpomínka na dovolenou -- dokonalá, zahalená v mlze zapomnění, ale nesmrtelná. PS: Schválně si porovnejte Bardema jako charismatického umělce a Bardema jako mlčenlivého zabijáka (No Country for Old Men) -- ten člověk je vážně chameleón. ()

Mytologie

Woody Allen pojal svou komedii jako zápas, a zároveň radost ze života. Děj je jednoduše a přitom geniálně postaven na skvělých hereckých výkonech milostného jehlanu. Na vrcholu se ční postava záletného charismatického malíře Juana, kolem něj se prolínají dvě američanky na prázdninách a bývalá láska . Celý to stojí a padá na umění hereckých osobností. Zaujali mě i další postavy např. otec básník, manžel Vicky. Předností jsou rychle plynoucí děj plný dynamických zvratů, promyšlené dialogy, vnitřní monology, komentáře autora, plno drobných detailů a úsměvných momentů. Celý film působí inteligentně, vtipně, má jiskru, a i přes některé zkratky (temperamentní umělci) a zbytečné dějové odbočky (střelba na konci) považuju tento film za jeden z nejlepších, co sem letos viděl... ()

VasaX

A máme tady dalšího Woodyho Allana. A je v tomhle drinku o vztazích a životě celkem cítit, i když nic extra. Jinak je to drink příjemný, samé kvalitní ingredience které se opravdu snaží dát tomu říz, a daří se, ale jen do té míry, kam až sahá hlavní ingredience, a to je režisér a jeho scénář. Pocit před tímto drinkem je stejný jako po jeho konzumaci. aneb jak prohlásila moje kamarádka "Skončilo to tak, jak to začalo". Možná bych ještě publikoval její názor, se kterým víceméně souhlasím, a to že tento "drink" by byl svým složením a podáním vhodný spíše jako naučný film pro starší teenagery, o tom jaké to může v životě být a jaké můžou být vztahy, a jiné mezilidské (to hlavně) záležitosti. Rád bych to shrnul asi takto: Příjemné obsazení*2 + jejich výkon + (scénář/2) + (Woody/4) - konec = film co neurazí, ale ani nikterak neohromí. ()

sahe

Na tento film se dá říci jen -WAU ! Co dokáže jedno takové léto udělat, že... Někdy až velmi pečlivě je zde dáno osobité charaktery osob. Jak volnomyšlenkářka (Scarlett) není zas taková volnomyšlenkářka... jak usedlá, vše plánující (Rebecca) není zas tolik taková uzavřená... a pan velký milovník... ten prostě miluje ženy... ať jsou podobné jeho velké lásce (Penélope) a nebo její přímý opak... no jo, vlastně bych nemohla zapomenout ani na jeho ex, která je v tom příběhu právě ta ingredience, která tam chyběla.... /// Vicky – Chceš po nás, abychom s tebou letěly do Ovieda a zpět? - Juan Antonio - Ne, strávíme tam víkend. Ukážu vám město a..... budeme jíst, pít dobré víno, milovat se.... - Vicky – Kdo přesně se bude milovat? - Juan Antonio - Doufejme, že my tři. /// Juan Antonio - Proč ne? Život je krátký. Život je jednotvárný. Plný bolesti. Toto je naše šance na něco výjimečného. /// ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti