Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

Diskuze

Disk

Disk (hodnocení, recenze)

Tony.cs: O to mi taky šlo, aby to lidi zhodnotili, čím to vylepšit atd. Vždycky si rád nechám poradit a s kritikou musím počítat, když jdu s něčím takovým ven.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Disk: Můžu ti to zhodnotit? Stejně to udělám. Recenze dobrá, jen se místy (konkrétně s tím rozmělněním a narušením příběhu) zbytečně opakuješ. To mě praštilo do očí. Kdybys před to dal "Jak už jsem řekl", tak by to nevyznělo tak prvoplánovitě. A to je asi jediný co bych vytknul. Jinak jsi mě docela potěšil a na fil se těším ještě víc.

rexino

rexino (hodnocení, recenze)

U nás na slovensku v Prešove to ide tiež 19 tak nech nás nezávadzaju 26. Ale k filmu. Výborný filmový žážitok a keď som si na to išiel ešte do 3D kina WOW proste. 5 *****

oLí (hodnocení, recenze)

může někdo srovnat CC z IMAXu a z Cinestaru ? Jinak stopáž zde na csfd je trocha vedle, ne ?

JenYann

JenYann (hodnocení, recenze)

trailer který jsem viděla, a který se asi taky promítá u nás v kině, mě totálně otrávil...už mě nebaví jak tam pořád ječej postavy i hudba a k tomu všemu mi ZASE tvrdí, že něco takového jsem ještě neviděla...ukázka mi připadá jako každá jiná podobná pohádka,kterejch už tu běžela spousta.jenže při jejich kvalitě už jsme druhej den zapomněli že jsme na ní byli.proto mi, až natočej zas něco takovýho, budou příští rok tvrdit, že Tohle jsem zaručeně v téhle podobě ještě neviděla...omluva všem, kteří to vidí jinak...mě to podle ukázek nijak vyjímečné nepřipadá....to by mě víc bavilo sedět doma v křesle s Dickensovou knížkou.

oLí (hodnocení, recenze)

chystate se na to nekdo do IMAXu ? :) zatim jsem videl dve zpracovani Dickensovy povidky ( dalsich pet + tato na me ceka :) a ocekavam neco podobneho, jenz zminili prozatimni dva komentujici, tesim se nemalo

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

no flame, proste my ten rozpocet prisel trochu prehnany, hlavne kdyz studio videlo neprilis velke vydelky predchozich Zemeckisovych CGI filmů. Studia maj asi Zemeckise ve velke oblibe (ze by si hlavouni pousteli do dnes Gumpa a Back to future? :-))

SpeedyCZ

SpeedyCZ (hodnocení, recenze)

Proč nepodařené? Polární expres byl skvělý, není důvod myslet si něco jiného i zde.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

wow, tak zemeckis je fakt uplny blazen, od zacatku musel vedet, ze to nevydela zas tolik prachů, ze to bude zas prumerny snimek a ted se divam na rozpocet a skoro sem leknutim spad ze zidle - 200 mil. dolaru + kampan, tedy neco jak TF2, nebo Terminator Salvation (ovsem v techto filmech ten rozpocet sedi, ale u nepodarene 3D pohadky?) vzdyt to ma vetsi rozpocet nez animace od Pixaru i Dreamworksu a ti si svoje mohou dovolit, protoze vedi ze vydelaj.. hruza (predstavte si temer stejny rozpocet jakej ma Avatar - u neho ovsem nepocitam reklamu..)

oLí (hodnocení, recenze)

na tohle do Imaxu zajdu, ten uvod ma uzasne Vanocni atmosferu.

BigDeal (hodnocení, recenze)

AntonG.: viem na čo si chcel poukázať, tiež ma sklamalo, že polovica traileru ukazuje Carreyho letieť cez mesiac. Ale stále sa snažím presvedčiť sám seba, že trailer klame telom a snaží sa tak nalákať do kina decká, pričom ale film bude kvalita v old zemeckis style. A keď ty napíšeš to, čomu nechcem veriť, tak ten kúsok naivnej nádeje zomiera.

AntonG.

AntonG. (hodnocení, recenze)

BigDeal: Jistěže ne, chtěl jsem jen poukázat na to, že takhle uvřeštěné trailery už jsem dlouho neviděl. Tudíž můj potencionální zájem uvadá a jen nostalgicky vzpomínám na Zemeckisovy starší hrané flmy. Ach.

Rocky88

Rocky88 (hodnocení, recenze)

Začátek (v tomto případě traileru) už pro Zemeckise typický - sledování sněhové vločky při pádu z nebe (kolikrát už jsme podobnou variaci u Z viděli...). Zbytek už je jen humbuk a řvaní. Jestli tohle bude kvalitní, tak volížu Cartmanovy koule.

BigDeal (hodnocení, recenze)

AntonG.: máš pravdu, v traileroch predsa zvykne byť použitý takmer celý scenár filmu. Ach.

AntonG.

AntonG. (hodnocení, recenze)

Podle trailerů to vypadá, že si Carrey při namluvení své postavy vystačil se slovem humbuk a pak už jen řvaním či křikem.

R´Hell

R´Hell (hodnocení, recenze)

Jsem zvědavá, jestli tato Vánoční koleda trumfne ty animované s nádhernou vánoční atmosférou z roku 1971 a nebo z roku 2001, protože do těch jsem se zamilovala ;). Jinak z traileru nejsem příliš nadšená, ale stále věřím, že to dopadne dobře... Taky patřím k těm, které Dickensovu knížku čtou každý rok, a proto bych nerada viděla propadák.

JohnnyD

JohnnyD (hodnocení, recenze)

hmmm trpký trailer ... v podstate sa naplnili hrozby - postavy sa pohybujú nemotorne a strašne umelo (hlavne skákanie), jediný technicky dobre odvedený záber je posledný záber na Jima Carreyho, to jediné vyzerá reálne. Navyše trailer má aj čudnú atmosféru, akúsi videoherne vyľudnenú, umelú... ach jaj, Zemeckis by mal začať znova točiť hrané filmy.

BigDeal (hodnocení, recenze)

jj a zdá sa mi, že ten tupý zrak, ktorý robil v Beowulfovi a Polar Express z ľudí bábky je už preč. Teda aspoň ja tam teraz už vidím ten "život".

tom88

tom88 (hodnocení, recenze)

No boha jeho, má to dve hodiny....malé deti to zvládnu ale ci to bude aj pre nás dospelejších stravitelné no?! Ale trailer každopadne celkom potešil. Animácia je moc pekna.

HomeAlone

HomeAlone (hodnocení, recenze)

Teraz je este tazke povedat ake to bude , ale pre mna je to najocakavanejsi film respektive rozpravka roka . Este viac ako Avatar . A ked to bude aspon ako polarny expres , tak budem spokojny

BigDeal (hodnocení, recenze)

No ja si nemyslím, že to bude také strašné. Koniec koncov, Polárny express je tiež tradičná Vianočná klasika a tá pôvodná atmosféra v Zemeckisovom filme bola, nech už mal akékoľvek chyby. Navyše ak robí hudbu Silvestri, tak to kúzlo bude vidieť aj pri tomto filme. Verím tomu. Čo sa týka odľahčenia príbehu, podľa mňa sa celková vážnosť nestratí, nájde sa len pár akčných a úsmevných scén, ale crazy komédiu z toho tvorcovia robiť nebudú. Keby ale iba z vážnosťou okopírovali knihu, nikoho by to predsa nezaujímalo, pretože filmov podľa Vianočného príbehu je už strašne veľa.

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli