Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Diskuze

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Ketri: tak já jsem myslel, že to znamená, že raději podstoupí lobotomii než aby hrál tu jejich hru a byl blázen.

Ketri (hodnocení, recenze)

Šmarjá tak to řekni rovnou ... podle mě to znamenalo, že raději podstoupí tu lobotomii a tím pádem nebude vědět co provedl ... jestli je to jinak, tak to prosím napiš.

Maniax (hodnocení, recenze)

To Ketri: Pardon, že se Vám do toho pletu, ale poslední věta " Lepší zemřít jako dobrý člověk než žít jako zrůda" Vám nic neříká?

Ketri (hodnocení, recenze)

silas - no nepodařilo, když musel stejně na lobotomii, nebo jsem to špatně pochopila?

Maniax (hodnocení, recenze)

To Slider: Přijímám trest a zavrženíhodnost. :) Ba ne, dal jsem to tam schválně aby bylo jasné kdy byl ten záběr ( tedy u konce), i když to asi žádnou váhu nemá.

Slider

Slider (hodnocení, recenze)

aspoň ten čas si mohol schovať keď si to screenshotoval z toho bsplayera aby ťa niekto nebodaj neobvinil vieš-z-čoho :D

Maniax (hodnocení, recenze)

Taky jsem názoru že je to chyba. Avšak musím přiznat, že u filmu, kde záleží celkem dost na detailech je to zavádějící .

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Prišlo na moje slová. Nechcená filmová chyba, akých je v Titanicu stovka...

Maniax (hodnocení, recenze)

Je to tentýž maják. Možná jen prostě kvůli přílivu není vidět zbytek oplocení, který je očividně níže, nebo je to jen prostě chyba :)

Maniax (hodnocení, recenze)

Podívejte se , páni a dáy, další poznatky. Jak říkám, možná to již někdo psal, nečetl jsem celou diskuzi. Pamatujete, jak když přijel Leo s trajektem na začátku? Leo se ptal, proč jsou stráže takový neklidní. :) Proč asi. Kingsley mu nechtěl dát k dispozici materiály o personálu a tak podobně. Proč asi.. A téma maják. Inu, maják je velikostně naprosto stejný, identický. Jediné co je tam jiné, je oplocení okolo majáku. Když přijedou , je plot dokola okolo majáku plus ještě nějaké oplocení na útesu. Když se tam Leo vydá na konci, je plot jen okolo majáku, na útesech žádné oplocení není. Nevím co si o tomhle myslet. Je to možná chyba, možná ne, každopádně to nic nemění , si myslím. Časem si možná všimnu něco více. Snad to někomu pomohlo. Dodatek: Mám ty fotky majáků. Neptejte se mě kde jsem je sehnal. Jsem zvědavý na vaše teze a poznatky. Enjoy. http://omakalamuho.rajce.idnes.cz/Shutter_Island_-_Majaky/

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Nechcete sehnat dva obrázky těch dvou majáků? Fakt bych na to byl zvědav, neboť o přílivu se tam i zmiňují a na takových oceánech bývá příliv velký :-)

Desperado (hodnocení, recenze)

Aj keby sa mi film páčil viac s otvorenejším koncom, kde to nevyznie až tak polopatisticky :)

Ketri (hodnocení, recenze)

Protože od roku 1952 se začly používat psychofarmaka a někteří psychiatři je začali preferovat před lobotomií. Tady se to nepodařilo, takže hup na lobotomii.

Desperado (hodnocení, recenze)

Veď práve, lobotómia bola bežná prax, prečo mu museli hrať to divadlo všetci? Lobotómiu aj zneužívali ako som spomínal, prečo by mali hrať na pacienta to všetko? Vám sa to nezdá pritiahnuté za vlasy? Mimochodom, lobotómia sa prevádzala po celom svete, vtedy určite, zakázaná nebola, len kritizovaná.

Ketri (hodnocení, recenze)

Desperado Lobotomie se ale neprováděla jen na komunistech ... byla to běžná operace hlavně v anglosaském světě - viz můj příspěvek nškde dříve

zlattucky

zlattucky (hodnocení, recenze)

Filmy od Dicapria môžem čoraz viac a viac :-)) s pribúdajúcimi rokmi sa z neho stáva pán herec. Výborná snímka !!!

moviefilm

moviefilm (hodnocení, recenze)

Desperado:Aj mňa štve, že tu každý už kombinuje, pritom je to rozuzlenie jednoduché. Riešia sa tu majáky a hlúposti, zachvíľu sa tu začnú naozaj riešiť tie muchy...

Skrk

Skrk (hodnocení, recenze)

Nebo ti, kteří viděli 2 majáky nemohli přijít do kina bez požitku trávy či alkoholu. Pak se jim nedivim...

Desperado (hodnocení, recenze)

Slider: možné to je, ale nepravdepodobné. Ten maják bol na začiatzku hodne vysoko. Takáto chyba sa ale tvorcom neodpúšťa, hlavne pri takejto hre s divákmi, aj keď samozrejme pointa je asi jasná. Len nechápem, prečo to zasadil autor do obdobia začiatku 50.tych rokov, keď sa lobotómia prevádzala na politicky nepohodlných osobách úplne bežne, napríklad komunisti. A tí boli mnohí práve vojaci z frontu, presvedčení a pretransformovaní ľavičiari. Tá Sydowova otázka Leovi, či verí v Boha a jeho nepresvedčivá a úplne mimo odpoveď ma trochu zmiatla, či Leov hrdina nie je komouš a to by tiež zohrávalo svoju úlohu. Aj keď pravda nakoniec môže byť úplne inde.

Slider

Slider (hodnocení, recenze)

nemá v tom prsty skôr príliv a odliv než že by to bol iný maják? :)

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013