Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Attta

Vynikající náboj, zápletka a obsazení! Příběh má co nabídnout a zpracování je na jedničku! Tenhle typ filmu je přesně pro mě na míru ušitý a tak ani nemám co dodat. Tak mě napadá jestli jsem od Scorseseho viděl někdy špatný film.....asi ne. Jednoznačně adept na film roku 2010. ()

Aljak

Jeden z tých filmov, ktorý je plný náhlych zlomov v deji, a ktoré prinútia každého premýšľať, kde končí pravda a kde začína klamstvo. Ale presne takýto typ filmov veľmi obľubujem a po dlhej dobe ma niečo takto veľmi zaujalo. Hľadanie pravdy a odhaľovanie klamstiev tu nabralo nový rozmer a naozaj to bolo veľmi vydarené - od hereckého obsadenia, cez perfektný príbeh, až po vynikajúce spracovanie. Aj tak som stále na pochybách, ktorá verzia je vlastne tá skutočná - ale po tom všetkom je ťažké sa rozhodnúť komu veriť po tých všetkých paranojách a obojstrannej manipulácii. A tak to má byť - proste film, na ktorý človek nezabudne po týždni, ale ešte dlho budú pretrvávať tie pocity, a ešte dlhšie asi pochybnosti. Leonardo opäť raz dokonalo, ale aj zvyšok hereckého obsadenia. Po takomto manipulatívnom filme mám v nasledujúcich dňoch vždy pocit ako keby sa podobné veci okolo mňa diali aj v realite... ()

joker.george

Byl brilantní způsob terapie, kterou si prošel Daniels. A neméně perfektní jízda pro diváka. Skvěle je zde vidět hraní si s realitou a diváky. Prvně jsem Danielsovým vidinám nijak nepřidával na váze. Bral jsem je jen jako válečné traumata a bolest ze ztráty rodiny. Ale po nezdařilé cestě z majáku, rozmluvy s doktorkou a následně s Cawleyem se cosi ve mně obrátilo a položil jsem si otázku: ,,Co když je to naopak? My vidíme iluzi a skutečnost vypadá jinak?!'' Přesto jsem nadále stál na Teddyho straně a konečné rozuzlení mě ochromilo a zůstal jsem s otevřenou pusou. Už řeknu jen poslední: FILM JAKO OD NOLANA. ()

Streeper

Vůbec jsem netušila, co za hodnocení dát, tři hvězdičky mi přijdou málo a čtyři zase moc, takže to berte jako tři a půl. S režisérem Martinem Scorsesem, který film režíroval jsem jako na horské dráze. Jeden film se mi od něj líbí a další mi přijde zase průměrný, tohle je něco mezi tím. Zbožňuji filmy, které se odehrávají v psychiatrických léčebnách a jsou svým způsobem mysteriózní, což tohle splňuje na jedničku, moc se mi líbil i příběh a zvrat na konci, byl to takový "wow" moment, ale je tam taky několik scén, které mi přišli až příliš dlouhé a navíc film je dlouhý i sám o sobě, takže jsem se dost nudila. ()

Juto

Vizuálne zaujímavé, zjednodušujúce a absolútne fenomenálne. Príbeh je dostatočne zjednodušený, aby nebol absurdný, ale umožňuje koniec, ktorý pravdepodobne neodhadnete. 9/10 ()

Topco

Mysteriózny thriller v dobovom, noirovom kabáte. Scorsese po Taxikárovi opäť vzdáva hold filmu noir (aj keď niektoré „čierne“ elementy sú badateľné aj v rade iných jeho počinov: Špinavé ulice, Po zatváracej dobe, Mys hrôzy, Počítanie mŕtvych). Námet vyšetrovania, nespoľahlivý rozprávač, flashbacky premiešavané s nočnými morami, kamera pracujúca s klaustrofobickými podhľadmi a typická noirová téma prenasledovania traumatizujúcej či temnej minulosti. Scorsese pre navodenie noirovej nálady dokonca pustil svojim hercom jednu z najväčších klasík – Preč od minulosti (Out of the Past, 1947). Vo výsledku namiešal žánrovo atraktívny kokteil hororu, noiru a paranoje typickej pre 50te roky (strach z komunistov a atómovej vojny). Hororovými prvkami môže pripomenúť žánrového kolegu Angel Heart, témou potlačenia nepríjemných spomienok Davida Lyncha (Lost Highway, Mulholland Dr.) a veľkým twistom zasa Nolanove Memento. ()

Crawler-D

Rozhodně nejpoutavější a nejkonzistnější film, jaký Scorsese s DiCapriem natočil. Rozlehlý ostrov Shutter je hrůzostrašným místem už v momentě, kdy se k němu přibližujeme a thrillerovitá (až hororová) nálada se stupňuje s tím, jakou nedůvěru dokážou vzbudit místní zřízenci, se zhoršující se bouří i pronikáním k osobnosti vyšetřujícího maršála. Úžasná atmosféra a působivý děj, který ačkoliv vám už od poloviny dává tušit, k čemu směřuje a jaká bude pointa, stále balancuje v rozbouřených vodách pochyb. Je však škoda, že když se vaše domněky potvrdí, Scorsese osvětlující scénu nějak nezdramatizuje nebo neučíní víc šokující, a tak závěr působí víc rozplizle, než by bylo zdrávo. I tak z toho ale mrazí v zádech. A Leonardo skutečně zraje. ()

starbrejkr

Zvláštní. Z kina jsem vyšel s poměrně výrazným zklamáním a tím, že film po výborném a neskutečně dusném a ponurém startu postupně vyšuměl, vrcholíc pointou, která mi přišla jaksi uměle našroubovaná. Jak jsem ale jel z Prahy vlakem domů, prožil jsem hodně zajímavé dozvuky z vln z ostrova. Přehrával jsem si celý film znovu a začal si uvědomovat, nakolik to bylo vlastně celé promyšlené a skvěle padnoucí. Svou negativní roli jistě sehrálo obrovské očekávání, kdy jsem čekal geniální mysteriozní thriller s významem podobným Šestému smyslu. Jen té duchařiny jsem se bál a na tu naštěstí vůbec nedošlo. Hlavní problém bych nakonec asi viděl v několika hluchých místech ve filmu a zároveň v poněkud rozplizle nezvládnutém konci. Tím nemyslí, úplný závěr (naopak, poslední DiCapriova věta a záběry mi dlouho rezonovaly v hlavě a donutily k přemýšlení), ale spíš předchozí scény u jezera, které mi přišly vyloženě natlačené jako "podívejte se, jak to bylo hrozný" a to podle mě vůbec nebylo potřeba. Jinak teď s tím odstupem nemám už vytknout vůbec nic - kromě zmíněné fantastické atmosféry se pochvala týká hlavně herců v čele s Benem Kingsleym a Leonardem DiCapriem, ze kterého už dávno není ten slaďoušek z Titanicu, ale špičkový charakterní herec. Ale tak to už ví sna každý, kdo s ním v posledních pěti letech viděl aspoň pár filmů:-) ()

TomikZlesa

Koule mi to sice neutrhlo, ale že Scorsese je Pan režisér je jasný. Asi největší dírou je, že kdo je, nebo bude pacient 67 je jasný už po pár minutách, ale k čemu mi to je když nevím proč :-). Další dírou je atmosféra, respektive není, pže pořádná atmosféra tu ani není a bohužel ji nepomohla ani naduněná a strašidelná hudba. Poctivě a do doteilu natočený film, presně tak jak to Scorsese umí, bohužel nic víc, nic mín, ani pointa vlastně není nikterak originální, určitě už tu podobná blya.....nebejt po lobotomii určitě bych si vzpoměl i na název filmu. ()

Džef!

Upřímně řečeno... tenhle film mi propletl hlavu, že nevím, kam ji mám otočit. Spíše by se chtělo dostavit se na "shutter island" podruhé. Jinak scény působí jako kdyby je někdo vystřih z konzolové kriminální hry. Což mi samozřejmě nevadí, jsem přeci fanda her. ()

wohna

Tak tenhle film mě nadchl! Vším! Scénář, režie, kamera, postavy, prostředí,.. Vše do sebe perfektně zapadalo. A ten závěr? Brilantní. Dokonalý psychologický thriller, napínavý. Spousty scén budou v mé paměti asi do smrti, nejvíce však scéna v temném vězení. Scorsese nikdy nezklame.. NIKDY. To samý Leonardo. Koukat na něj, je jako pastva pro oči. Mark Ruffalo je sympatický, filmu dodává takový potřebný klid mi příjde. Rád se na tento počin podívám znova. A klidně dvakrát. Ne-li třikrát. ()

campix

Scorsese opět nezklamal. Ponurá atmosféra psychiatrické léčebny je úžasná. Po celou dobu filmu nevíte na čem jste. Napětí se dá krájet a navíc výborný Di Caprio a Kingsley. ()

kusper

Martin Scorsese potvrdil, že pořád umí. Tenhle film se hrdě může zařadit vedle Casina a Zuřícího býka. (K) ()

Amroth666

5.4. 2010 - příběh postupně vygraduje až na samý závěr, který byl hodně nečekaný po všech těch lžích a přetvářkách. Doporučuji se na ty dvě hodinky plně soustředit a koncentrovat a hlavně si pořád v duchu přehrávat celý film, až vás to přivede na na samotný bod Prokletého ostrova, na Maják. Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio vytváří stejně skvělou dvojici jako třeba Paul Greengrass a Matt Damon, Johnny Depp a Tim Burton, Christian Bale a Christopher Nolan nebo Ridley Scott a Russell Crowe. DiCaprio zde předvádí skvělé herecké fantazie a pozve vás do zakletého kruhu Prokletý ostrov. Jednoznačně zatím nejlepší film v roce 2010. Doufám, že tito dva se ještě dají někdy v budoucnu dohromady. ____ Co je horší? Žít jako zrůda nebo umřít jako slušný člověk? EDIT po čtvrtém shlédnutí. Trochu mé hodnocení upravuji ještě na lepší, čili 6*, které tu ale nejdou. Nevím, jak je to možné, ale při každém z těch čtyř shlédnutí jsem si něco uvědomil, pochopil jsem film jinak a všiml jsem si pár nových parádních věcí. ____ OST 5/5 ____ 2 nejlepší scény z filmu : http://www.youtube.com/watch?v=V0eG0O9qNB4 ____ http://www.youtube.com/watch?v=gQrof69s9Jg&feature=related ____ hudba : http://www.youtube.com/watch?v=QGtN3lpI2f4 ____ http://www.youtube.com/watch?v=ebeiX7HIsw8&feature=related ____ http://www.youtube.com/watch?v=TyGmllnYC3g ____ https://www.youtube.com/watch?v=QGtN3lpI2f4&list=PLWx0uSmmDQrhKDAgqWMEPNrnbfQeC31SX&index=18 ____ ()

Kwaichi

Po dlhej dobe opäť skvelý film s Leonardom Di Capriom. Tento film poukazuje na šokujúcu skutočnosť ako pár vyvolených ľudí dokáže hravo manipulovať celú spoločnosť, len aby dosiahli svoje, často bezvýznamné ciele. Keďže je to americký film, v závere som očakával happy end alebo nejaký heroický čin hlavného hrdinu, ktorý všetkých zachráni. No nestalo sa, čo filmu len pridáva na výnimočnosti. ()

zuzinka2

Skvěle natočený mysteriózní thriller, jehož atmosféra mě vtáhla již při prvních záběrech příjezdu na Shutter Island a v celém dalším průběhu mě nenechala vydechnout. Co se týče příběhu, již po půl hodině mě bylo jasné, že nic nebude, tak jak se na první pohled zdá, na mysl mi přišly růzé varianty a jedna z nich byla i ta konečná, ale stejně jsem si nebyla ničím jistá a poslední rozhovor dvou vyšetřovatelů mě dostal a určitě se chystám na opakovanou projekci. Výborné také co se týče hereckých výkonů, kromě skvělého Leonarda Dicapria, který se touto rolí dostal do mé topky (řekla bych, že letos ho nominace na Oskara nemine, jenom by mě zajímalo jestli to bude za tento film nebo za Inception), tak vynikající výkon předvedli i sympaťák M. Ruffalo nebo tajemný B. Kingsley. Prozatím nejlepší film letošního roku. ()

cubajz

výborný film s bezvadně udělanou hudbou, který sice rychle uteče, ale stále má v pár ohledech rezervy... Rozhodně mě to neposadilo na prdel tak jak jsem očekával. ()

bourec

M.Scorsese má už hodně bohatou filmografii,a snad s nějakou vyjímkou sem jeho filmy viděl všechny.Takže mě vůbec nepřekvapilo,co spáchal.S chutí sem zapnul film,uvelebil se a bez toho,abych o filmu v poslední době něco četl,sem čekal nějakou hutnou krimi,což mám vážně rád.Ale to by nesměl bejt Scorsese.Jo,atmoška hutná na krájení byla,ten barák strašidelnej jak prase,ale víc nic.Do děje roubovaný hrůzný sny,vzpomínky,a já nevim co,takže sem se v tom ztrácel,a když přišla pointa,rozuzlení,tak to sem se i pousmál.Slabota.50%. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013